| Názov školy | Základná škola Mierová 1 Strážske |
| Adresa školy | Mierová 1, 072 22 Strážske |
| Telefón | 056/6477203 |
| mskola@pobox.sk | |
| Zriaďovateľ | Mesto Strážske |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Michal Polák | 056/6886831 | 0910911081 | mskola@pobox.sk |
| ZRŠ | Mgr. Marta Karafová | 056/6477203 | 0910911084 | |
| ZRŠ | Mgr. Anna Babjaková | 056/6477203 | 0910911083 | |
| Vedúca vychovávateľka | Mária Balogová | 056/6477203 | ||
| Vedúca ŠJ | Marta Sabadošová | 056/6886832 | 0910911082 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Ing. Milan Varšo | 0918790003 |
| pedagogickí zamestnanci | PaedDr. Monika Hakošová | 0905961432 |
| PaedDr.Jana Dzurillová | 0908338348 | |
| ostatní zamestnanci | Ľubica Palovčáková | 0915934898 |
| zástupcovia rodičov | Ing. Alena Mulíková | 056/6477420 |
| Ing. Milan Makara | 0905795817 | |
| Miroslav Patlevič | 0907943979 | |
| zástupca zriaďovateľa | PhDr. Liduška Bušaničová | 056/6477168 |
| Ing. Dušan Cacara | 0908990048 | |
| Bc. Alena Jurečková | 056/6491431 | |
| Mgr. Marta Kordeľová | 0915919652 |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.-2. ročník | Mgr. Martina Feňková | všetka predmety 1. a 2. roč. | |
| MZ 3.-4. ročník | PaedDr. Monika Hakošová | všetka predmety 3. a 4. roč. | |
| MZ ŠKD | Mária Balogová | ||
| PK Sj | Mgr. Milina Miklošová | slovenský jazyk a literatúra | |
| PK Cj | Mgr. Nataša Dankaninová | anglický jazyk, nemecký jazyk | |
| PK M-F | Mgr. Tatiana Markušová | matematika,fyzika, informatika | |
| PK P-CH | RNDr. Dana Savková | prírodopis, chémia | |
| PK Tv | Mgr. František Müller | telesná výchova | |
| PK Tech.v | Ing. Jarmila Marcinová | technická výchova | |
| PK D-Z | Mgr. Svetlana Murínová | dejepis, zemepis | |
| PK Ov-Nv-Ev | Mgr. Vladislava Babjáková | občianska, náboženská a etická výchova | |
| PK Vv-Hv | Mgr. Beata Šenitková | výtvarná a hudobná výchova |
Počet žiakov školy: 487
Počet tried: 24
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | ŠPT | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 24 |
| počet žiakov | 59 | 38 | 39 | 38 | 58 | 61 | 60 | 66 | 53 | 15 | 487 |
| z toho ŠVVP | 1 | 3 | 1 | 3 | 3 | 2 | 4 | 2 | 15 | 34 | |
| z toho v ŠKD | 26 | 26 | 26 | 25 | 103 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2009: súčet 59 / počet dievčat 17
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2009: súčet 59/ počet dievčat 17
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 3/ počet dievčat 3
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2010
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 2 | 52 | 55 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ 5-4 roč. | SOŠ 3roč. | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 11 | 35 | 3 | 49 | |||
| prijatí | 11 | 35 | 3 | 49 | |||
| % úspešnosti | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Trieda | Anj | Bio | CvM | CvSj | Dej | Dov | Ev | F | Geo | Hv | Ch | Inv | Inf | KNj | M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 1,11 | 1 | 1,58 | 1,79 | |||||||||||
| II.B | 1 | 1 | 1,29 | 1,24 | |||||||||||
| III.A | 1,95 | 1,45 | 2,15 | ||||||||||||
| III.B | 2,12 | 1,18 | 1,83 | ||||||||||||
| IV.A | 2,21 | 1,47 | 2,21 | ||||||||||||
| IV.B | 1,53 | 1,41 | 2,24 | ||||||||||||
| V.A | 1,95 | 1,68 | 1,68 | 2,11 | 1,05 | 1,11 | 2,16 | ||||||||
| V.B | 2,15 | 1,9 | 1,8 | 2,05 | 1,3 | 1,75 | 2,35 | ||||||||
| I.ŠPT | 2 | 2 | 3 | 3,25 | |||||||||||
| II.ŠPT | 2,33 | 2,33 | 1 | 2,29 | |||||||||||
| VI.A | 2,15 | 1,75 | 2,3 | 2,25 | 2,05 | 1,25 | 2,1 | 1,85 | 2,35 | ||||||
| VI.B | 2,06 | 1,61 | 2 | 2 | 1,89 | 1 | 1,94 | 1,67 | 2,28 | ||||||
| VI.C | 2,05 | 2,09 | 2,27 | 2,32 | 2,5 | 1,23 | 2,55 | 1,82 | 2,64 | ||||||
| VII.A | 2,93 | 2,17 | 2,86 | 1,62 | 2,86 | ||||||||||
| VII.B | 2,63 | 1,87 | 2,6 | 1,37 | 2,4 | ||||||||||
| VIII.A | 2,35 | 1,8 | 2,15 | 1 | 2,45 | 2,8 | |||||||||
| VIII.B | 2,41 | 1,64 | 2,36 | 1,05 | 2,68 | 2,68 | |||||||||
| VIII.C | 2,8 | 2,19 | 3 | 1 | 3,19 | 3,14 | |||||||||
| IX.A | 2,81 | 1,78 | 2,44 | 1,22 | 2,78 | 2,78 | |||||||||
| IX.B | 2,8 | 2,08 | 2,58 | 1,5 | 2,85 | 2,73 | |||||||||
| I.A | 1,74 | 1,58 | 1,74 | ||||||||||||
| I.B | 1,45 | 1,45 | 1,8 | ||||||||||||
| I.C | 1,67 | 1,5 | 1,83 | ||||||||||||
| V.C | 2,22 | 2,06 | 2,06 | 2,11 | 1,39 | 1,72 | 2,5 |
| Trieda | Nv | NAV | Nj | OBN | Ov | PP | PCP | PV | P | Prí | Rev | RUJ | SJ | Sj | Spr |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 1,42 | 1 | 1,74 | 1 | |||||||||||
| II.B | 1,12 | 1 | 1,22 | 1 | |||||||||||
| III.A | 1,4 | 1,7 | 2,1 | 1,3 | |||||||||||
| III.B | 1,28 | 1,65 | 1,84 | 1 | |||||||||||
| IV.A | 1,42 | 2,05 | 2,32 | 1,32 | |||||||||||
| IV.B | 1,29 | 2,06 | 2,29 | 1,06 | |||||||||||
| V.A | 1,42 | 2,16 | 1 | ||||||||||||
| V.B | 1,4 | 2,25 | 1,4 | ||||||||||||
| I.ŠPT | 1,5 | 4 | 3 | 3,5 | 1,5 | ||||||||||
| II.ŠPT | 1,33 | 1,14 | 2 | 2,75 | 1 | ||||||||||
| VI.A | 1,55 | 1,75 | 2,11 | 2,1 | 1 | ||||||||||
| VI.B | 1,14 | 1,5 | 1,55 | 1,89 | 1 | ||||||||||
| VI.C | 2,5 | 2,05 | 1,64 | 2,45 | 1,17 | ||||||||||
| VII.A | 1,62 | 2,41 | 2,86 | 1,14 | |||||||||||
| VII.B | 1,53 | 1,97 | 2,37 | 1 | |||||||||||
| VIII.A | 1,15 | 1,9 | 2,4 | 1 | |||||||||||
| VIII.B | 1,86 | 2,14 | 2,36 | 1,23 | |||||||||||
| VIII.C | 1,86 | 2,57 | 2,81 | 1 | |||||||||||
| IX.A | 1,15 | 2,33 | 2,85 | 1,11 | |||||||||||
| IX.B | 1,5 | 1,69 | 2,73 | 1,08 | |||||||||||
| I.A | 1,74 | 1,42 | 1,84 | 1 | |||||||||||
| I.B | 1,5 | 1,25 | 1,9 | 1 | |||||||||||
| I.C | 1,78 | 1,63 | 1,94 | 1,32 | |||||||||||
| V.C | 1,39 | 2,28 | 1 |
| Trieda | ŠPP | Tev | TSV | Tv | Tvp | Vl | Vv | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 1 | 1,42 | 1 | |||||
| II.B | 1 | 1,11 | 1 | |||||
| III.A | 1,5 | 1,65 | 1,45 | |||||
| III.B | 1,06 | 1,61 | 1,18 | |||||
| IV.A | 1,5 | 2,32 | 1,42 | |||||
| IV.B | 1,38 | 2,12 | 1,35 | |||||
| V.A | 1,32 | |||||||
| V.B | 1,4 | |||||||
| I.ŠPT | 1 | 4 | 2 | |||||
| II.ŠPT | 1,75 | 1,14 | 2,33 | |||||
| VI.A | 1,5 | |||||||
| VI.B | 1,44 | |||||||
| VI.C | 1,59 | |||||||
| VII.A | 1,45 | 1,79 | 2,66 | |||||
| VII.B | 1,23 | 1,47 | 2,43 | |||||
| VIII.A | 1,15 | 1,3 | 2 | |||||
| VIII.B | 1,23 | 1,73 | 2,36 | |||||
| VIII.C | 1,14 | 1,52 | 2,62 | |||||
| IX.A | 1,15 | 1,56 | 2,63 | |||||
| IX.B | 1,46 | 1,85 | 2,5 | |||||
| I.A | 1,21 | 1,21 | ||||||
| I.B | 1,05 | 1,25 | ||||||
| I.C | 1,33 | 1,33 | ||||||
| V.C | 1,44 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| II.A | 20 | 19 | 0 | 1 |
| II.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| III.A | 20 | 18 | 2 | 0 |
| III.B | 19 | 18 | 0 | 0 |
| IV.A | 19 | 16 | 3 | 0 |
| IV.B | 19 | 15 | 2 | 2 |
| V.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| V.B | 20 | 19 | 1 | 0 |
| I.ŠPT | 8 | 8 | 0 | 0 |
| II.ŠPT | 7 | 7 | 0 | 0 |
| VI.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| VI.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| VI.C | 23 | 22 | 0 | 1 |
| VII.A | 30 | 25 | 4 | 1 |
| VII.B | 30 | 29 | 1 | 0 |
| VIII.A | 21 | 20 | 0 | 1 |
| VIII.B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VIII.C | 23 | 21 | 0 | 2 |
| IX.A | 27 | 26 | 1 | 0 |
| IX.B | 26 | 23 | 3 | 0 |
| I.A | 19 | 17 | 2 | 0 |
| I.B | 21 | 20 | 1 | 0 |
| I.C | 19 | 16 | 3 | 0 |
| V.C | 19 | 18 | 0 | 1 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 20 | 2187 | 109,35 | 2187 | 109,35 | 0 | 0,00 |
| II.B | 18 | 1332 | 74,00 | 1332 | 74,00 | 38 | 2,00 |
| III.A | 20 | 3268 | 163,4 | 1468 | 81,56 | 1800 | 90,00 |
| III.B | 19 | 2147 | 113 | 2147 | 113 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 19 | 4011 | 211,1 | 2064 | 121,41 | 1947 | 114,53 |
| IV.B | 19 | 3451 | 181,63 | 1813 | 95,42 | 1638 | 86,21 |
| V.A | 19 | 1751 | 92,16 | 1742 | 91,68 | 9 | 0,47 |
| V.B | 20 | 3435 | 171,75 | 2267 | 113,2 | 1168 | 58,4 |
| I.ŠPT | 8 | 520 | 65 | 511 | 63,87 | 9 | 1,28 |
| II.ŠPT | 7 | 645 | 92,14 | 645 | 92,14 | 0 | 0,00 |
| VI.A | 20 | 1719 | 85,95 | 1718 | 85,9 | 1 | 0,5 |
| VI.B | 18 | 1858 | 103,22 | 1858 | 103,22 | 0 | 0,00 |
| VI.C | 23 | 3217 | 139,87 | 2221 | 96,70 | 996 | 43,3 |
| VII.A | 30 | 4159 | 138,63 | 3985 | 132,83 | 174 | 5,08 |
| VII.B | 30 | 3559 | 118,63 | 3557 | 118,57 | 2 | 0,07 |
| VIII.A | 21 | 2373 | 113 | 2373 | 113,00 | 0 | 0,00 |
| VIII.B | 22 | 2205 | 100,23 | 2165 | 98,40 | 40 | 1,81 |
| VIII.C | 23 | 2739 | 119,09 | 2737 | 119,00 | 2 | 0,09 |
| IX.A | 27 | 4193 | 155,30 | 4166 | 154,3 | 27 | 1,00 |
| IX.B | 26 | 2599 | 99,96 | 2487 | 108,13 | 112 | 4,87 |
| I.A | 19 | 1851 | 97,42 | 1851 | 97,42 | 0 | 0,00 |
| I.B | 21 | 1085 | 54,25 | 1085 | 54,25 | 0 | 0,00 |
| I.C | 19 | 2383 | 125,42 | 2113 | 11,21 | 270 | 14,21 |
| V.C | 19 | 1964 | 103,36 | 1958 | 103,05 | 6 | 0,31 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti | Celoslovenský priemer |
|---|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 49 | 73,4 | 14,67 | 67,6 % - 13,52 bodov |
| Monitor MAT | 49 | 66,6 | 13,33 | 60,1 % - 12,02 bodov |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | ŠT1 | ŠT2 | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 24 |
| Slovenský jazyk a literatúra | 9 | 8 | 9 | 9 | 7 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 153 |
| Tvorivé písanie | 1 | 2 | ||||||||||
| Matematika 1.-9. | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 111 |
| Informatika | 1 | 1 | 1 | 11 | ||||||||
| 1. Cudzí jazyk | 2 | 2 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 86 | ||||
| 2.Cudzí jazyk | 2 | 12 | ||||||||||
| Dejepis | 1 | 1 | 2 | 3 | 2 | 2 | 26 | |||||
| Zemepis | 1 | 2 | 2 | 1 | 13 | |||||||
| Geografia | 2 | 2 | 12 | |||||||||
| Fyzika | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 21 | ||||||
| Chémia | 1 | 2 | 3 | 15 | ||||||||
| Prírodopis | 2 | 2 | 2 | 1 | 14 | |||||||
| Biológia | 2 | 2 | 12 | |||||||||
| Prírodoveda | 1 | 1 | 2 | 2 | 13 | |||||||
| Vlastiveda | 1 | 1 | 2 | 2 | 10 | |||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 37 |
| Hudobná výchova 1.-9. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 24 |
| Technická výchova 6.-9. | 1 | 1 | 1 | 14 | ||||||||
| Pracovné vyučovanie | 1 | 1 | 4 | 6 | 14 | |||||||
| Občianska výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 14 | |||||
| Telesná výchova | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 54 |
| Náboženská výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 24 | |
| Etická výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |||||||
| Dopravná výchova | 1 | 1 | 5 | |||||||||
| Regionálna výchova | 1 | 3 | ||||||||||
| Športová príprava | 4 | 8 |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne | Počet žiakov |
|---|---|---|---|---|
| Práca s počítačom | 7.-9. | 1 | 2 | 15 |
| Pohybová príprava | 7 | 2 | 2 | 39 |
| Pohybová príprava | 8 | 1 | 2 | 18 |
| Pohybová príprava | 9 | 2 | 2 | 34 |
| Cvičenia z matematiky | 9 | 2 | 2 | 49 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| V3 | 7.a | Dejepis | 3 |
| V3 | 7.b | Dejepis | 3 |
| V3 | 8.a | Matematika | 5 |
| V3 | 8.b | Matematika | 5 |
| V3 | 8.c | Matematika | 5 |
| V3 | 9.a | Chémia | 3 |
| V3 | 9.b | Chémia | 3 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 3 | 59 | |
| Bežných tried | 18 | 394 | 19 |
| Špeciálnych tried | 2 | 15 | 15 |
| Pre nadaných | 1 | 19 | |
| Spolu | 24 | 487 | 34 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 40 | 14 | 38,129 | 14 |
| DPP | 5 | 2 | 5 | 2 |
| Znížený úväzok | 2 | 0,129 | ||
| ZPS | 1 | 1 | ||
| Na dohodu | 5 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 34 | 35 |
| vychovávateľov | 4 | 4 | |
| asistentov učiteľa | 1 | 1 | |
| spolu | 1 | 39 | 40 |
Z celkového počtu 724 vyučovacích hodín sa vyučovalo 46 hodín neodborne, z toho 23 v špeciálnej triede , 9 hodiny na prvom stupni a 14 hodín na druhom stupni. V porovnaní s predchádzajúcim školským rokom je to o 9 neodborne vyučovaných vyučovacích hodín menej. Boli vytvorené vhodné podmienky na ešte väčšie zníženie tohto počtu, začatím vysokoškolského štúdia učiteľkou v špeciálnej triede, rozšírujúcim štúdiom anglického jazyka a informatiky.
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| ŠPT | Slovenský jazyk a literatúra | 5 |
| ŠPT | Matematika | 5 |
| ŠPT | Zemepis | 1 |
| ŠPT | Prírodopis | 2 |
| ŠPT | Občianska výchova | 1 |
| ŠPT | Fyzika | 1 |
| ŠPT | Dejepis | 1 |
| ŠPT | Hudobná výchova | 1 |
| ŠPT | Pracovné vyučovanie | 6 |
| 1.a | Regionálna výchova | 1 |
| 1.b | Regionálna výchova | 1 |
| 1.c | Regionálna výchova | 1 |
| 3.b | Anglický jazyk | 2 |
| 4.a | Vlastiveda | 2 |
| 4.b | Vlastiveda | 2 |
| 7.a | Technická výchova | 1 |
| 7.b | Technická výchova | 1 |
| 8.a | Technická výchova | 1 |
| 8.b | Technická výchova | 2 |
| 8.c | Technická výchova | 2 |
| 9.a | Technická výchova | 1 |
| 9.b | Technická výchova | 1 |
| 7.r. | Práca s počítačom | 1 |
| 8.r. | Práca s počítačom | 1 |
| 9.b | Prírodopis | 1 |
| 9.a | Občianska výchova | 1 |
| 9.b | Občianska výchova | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 31 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 8 | |
| štúdium školského manažmentu | 4 | |
| špecializačné inovačné štúdium | 1 | 3 |
| špecializačné kvalifikačné | 6 | 6 |
| postgraduálne | 1 | 1 |
| doplňujúce pedagogické | 4 | |
| vysokoškolské pedagogické | 36 | |
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Volejbal chlapci | 12 | 1.miesto | 1.miesto | 5.miesto | |
| Volejbal dievčatá | 12 | 1.miesto | |||
| Minimax volejbal chlapci | 8 | 1.miesto | 2.miesto | 1.miesto | |
| Minimax volejbal dievčatá | 8 | 1.miesto | 7.miesto | 5.-8.miesto | |
| Gymnastický štvorboj 1.-3.roč.dievčatá | 5 | 1.miesto | 3.miesto | ||
| Gymnastický štvorboj 1.-3.roč.chlapci | 5 | 1.miesto | 1.miesto | 4.miesto | |
| Gymnastický štvorboj jed. | 1.miesto | 2.miesto | |||
| Gymnastický štvorboj 4.-6.roč.dievčatá | 5 | 2.miesto | |||
| Gymnastický štvorboj 4.-6.roč.chlapci | 5 | 4.miesto | |||
| Gymnastický štvorboj 7.-9.roč.dievčatá | 5 | 2.miesto | |||
| Vybíjaná dievčatá | 12 | 2.miesto | |||
| Stolný tenis | 4 | 2.miesto | |||
| Malý futbal chlapci | 12 | 3.miesto | |||
| Veľký futbal chlapci | 16 | 4.miesto | |||
| Cezpoľný beh chlapci | 3 | 2.miesto | |||
| Atletika chlapci | 10 | 4.miesto | |||
| Atletika dievčatá | 10 | 5.miesto | |||
| Floorball ml.žiaci | 12 | 3.miesto | |||
| Floorball st.žiaci | 12 | 1.miesto | |||
| Floorball st.žiačky | 12 | 2.miesto | |||
| Plameň dievčatá | 10 | 1.miesto | 2.miesto | ||
| Plameň chlapci | 10 | 1.miesto | 2.miesto | ||
| Strelba zo vzduchovky | 3 | 3.miesto | |||
| Geografická olympiáda 6 r. | 2 | 1. a 4.miesto | 3.miesto | ||
| Geografická olympiáda 8 r. | 2 | 4.miesto | |||
| Dejepisna olympiáda 8.r. | 2 | 4. a 5.miesto | |||
| Dejepisna olympiáda 7.r. | 2 | 1.miesto | 6.miesto | ||
| Koreš.seminár FYZIQ | 3 | 1. a 2.miesto | 14.miesto | ||
| Biblická olympiáda | 3 | 3.miesto | |||
| Európa v škole - próza 3.kat | 4 | 2.miesto | |||
| Hviezdoslavov Kubín | 4 | 3.miesto | |||
| Biblia očami detí | 2 | 1. a 2.miesto | |||
| Ej Zalužicki poľo | 2 | 1.miesto | |||
| Fugova domovina | 6 | 1.2. a 3.miesto | |||
| Kinderiáda | 8 | 1.a 2.miesto | |||
| Nohejbal | 3 | 1.miesto | 9.miesto |
Škola o svojich aktivitách informuje rodičovskú verejnosť na svojej vlastnej internetovej stránke www.zsstrazske.edu.sk. Okrem toho svoju prácu zverejňuje v regionálnej tlači aj v školskom časopise Školský MIX, pri tvorbe ktorého sa podieľajú pedagógovia, rodičia ale hlavne žiaci školy svojimi literárnymi a výtvarnými prácami.
Pri príležitosti MDD sa 2.júna 2010 uskutočnil už XXI.ročník školskej športovej olympiády spestrený o rôzne netradičné športové disciplíny pripravené v spolupráci s CVČ Dúha.
Škola zorganizovanla ZLV v lyžiarskom stredisku Litmanová s ubytovaním v Jarabine v termíne od 18.1.-23.1.2010. Základy lyžovania tu perfektne zvládlo všetkých 51 zúčastnených žiakov 5.-9.ročníka.
Pre 39 žiakov 5.ročníka bol zrealizovaný zdokonaľovací plavecký výcvik a pre 29 žiakov 4.ročníka základný plavecký výcvik v mestskej plavárni v Humennom. Z toho 32 žiakov preplávalo 50 m a viac, 24 žiakov preplávalo 25 m a viac, 8 žiakov preplávali menej ako 25 m a 4 žiaci preplávali menej ako 12,5 m.
Z ďalších aktivít, ktoré škola pravidelne uskutočňuje pre svojich žiakov bola organizácia 5.ročníka Memoriálu M.Nistora v stolnom tenise, pravidelná spolupráca pri organizácií Behu Oslobodenia.
V posledných rokoch sa stalo tradíciou organizovanie Helloween party, ktorú zorganizovali učitelia anglického jazyka v novembri pre žiakov 4., 5. a 6. ročníka. Tak ako každoročne aj v tomto šk. roku sme v posledný deň pred vianočnými prázdninami uskutočnili pre žiakov školy vianočnú besiedku. V závere tretieho štvrťroka učitelia cudzích jazykov zorganizovali "Projekt Day", kde žiaci v učebni s interaktívnou tabuľou predviedli svoje jazykové zručnosti pred svojimi spolužiakmi a rodičmi.
Neodmysliteľnou súčasťou fašiangov je karneval pre žiakov 1. stupňa, ktorý zorganizovali vychovávateľky ŠKD, učiteľky 1. - 4. ročníkov v spolupráci s rodičmi.
Deň matiek žiaci, učitelia a ich rodičia oslávili kultúrnym programom, ktorý sa uskutočnil v jedálni ZŠ. Okrem toho sa naši žiaci podieľali kultúrnym programom na oslavách s príležitosti Dňa mesta Strážske.
Slávnostný zápis do 1.ročnika sa uskutočnil v stredu 21.4.2010 formou "Školy zvierat" na ktorej sa podieľali žiaci našej školy ale aj budúci prváčikovia. Pre budúcich prvákov po skončení čakalo prekvapenie vo forme pasovania za prváka a malá sladkosť.
Už tradične posledný júnový týždeň sa uskutočnila rozlúčka so žiakmi deviateho ročníka so slávnostným prijatím u primátora mesta a zápisom do kroniky mesta.
Pre zlepšenie spolupráce školy a rodičovskej verejnosti boli školské športoviská bezplatne k dispozícií nielen žiakom, ale aj ich rodičom. Veľký ohlas malo sprístupnenie počítačových učební pre verejnosť. S takýmito akciami pre verejnosť plánuje škola pokračovať aj v budúcnosti.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Škola je zapojená do projektu Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách.
B) Krátkodobé
- Správaj sa normálne- aj v školskom roku 2009/2010 sme sa zapojili do tohto projektu organizovaného v spolupráci s políciou pre žiakov 5.ročníka. Projekt pozostáva z cyklu prednášok 1x mesačne na aktuálne problémy s ktorými sa mládež denne stretáva.
C) V školskom roku 2009/2010 boli školou vypracované projekty:
- VUB zamestnanecký projekt -
- Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc -Rozprávková cesta do knižnice
- Nadácia VUB - Kvalitná gymnastická telocvičňa
- Karpatská nadácia - Pohybovo posilňovacia zóna Ž
- SPP - Dedičstvo regiónov
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 24.4.2006 - 28.4.2006
Druh inšpekcie: komplexná inšpekcia
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány
Žiaci sa vyučujú v starej budove a v prístavbe novej budovy v 29 učebniach, z čoho je 10 odborných učební (2 počítačové učebne, 1 jazykové laboratórium, interaktívna učebňa,učebňa fyziky, chémie, prírodopisu, zemepisu, hudobnej výchovy, výtvarnej výchovy). Vo vyučovacom procese sa využívajú 2 dielne, 1 školská kuchyňka, školský pozemok, skleník, posilňovňa, školská knižnica a telocvičňa. Na telovýchovné aktivity škola využíva aj mestské ihriská - futbalové ihrisko, futbalové ihrisko s umelou trávou, 2 volejbalové ihriská, hádzanárske , tenisové ihrisko a antukovú bežecku dráhu . Škola je dobre vybavená učebnými pomôckami, ktoré sú pravidelne podľa finančných možností dopĺňané. Vtomto školskom roku sme zriadili v zrekonštruovanom podkroví priestory pre 4 nové učebne jazykov a dve výpočtové učebne, ktoré je potrebné vybaviť novým nábytkom a výpočtovou technikou na čo zatial nemáme finančné prostriedky.
Každoročne sa snažíme dopĺňať aj nové učebné pomôcky, hlavne didaktickú techniku. Najlepšie sú učebnými pomôckami vybavené kabinety: Tv, F, P, Z a SJ. V dvoch počítačových učebniach majú žiaci k dispozícii 31 počítačov a 13 počítačov je v novo pripravovanej počítačovej učebni. Začali sme so zabezpečovaním osobných počítačov pre všetkých pedagógov, v prvej fáze bolo zakúpených 7 osobných počítačov pre vedúcich MZ a PK. Pravidelne je dopĺňaný knižný fond školskej knižnice, ktorý v šk.roku 2009/2010 mal 5 195 knižných titulov.
Havarijný stav strechy telocvične bol odstránený komplexnou rekonštrukcipou celej budovy školy. Rovná strecha telocvične bola nahradená sedlovou, došlo k výmene krytiny na starej časti budovy, ďalej boli vymenené všetky okná, zateplila sa celá budova školy a došlo k zrekonštruovaniu sociálnych zariadení. Rekonštrukciou podkrovia sa vytvorili nové priestory na výchovno vzdelávací proces, nové kabinety a sklady.Realizácia projektu prebiehala od augusta 2009 do apríla 2010 načo sa použili finančné prostriedky zo štrukturálnych fondov 1 239 810,24 € a vlastné príjmi mesta v hodnote 137 108,15 €. Aj po skončení rekonštrukcie sme pokračovali v úpravách interiéru a to hlavne maľbou tried a chodieb budovy školy. Nakoľko naše vlastné finančné prostriedky sú limitované počtom žiakov nebolo možné vykonať všetky potrebné opravy, čo sa budeme snažiť vykonať v nastávajúcom roku podľa finančných možností.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
V kalendárnom roku 2009 sme obdržali na prenesené kompetencie zo štátneho rozpočtu 609 616 ,- €.
Z toho: - normatívne 589 176,- €
mzdy+odvody 493 296,- €
prevádzka 95 880,- €
- nenormatívne 20440,- €
doprava žiakov 7 718,- €
vzdelávacie poukazy 12 522,- €
mimoriadne výsledky žiakov 200,. €
Z normatívnych finančných prostriedkov vo výške 493 296,- € sme vyčerpali na:
- tarifné platy 311 646,- €
- osobné príplatky 36 771,-€
- odmeny 14 381,-€
- poistné 130 498.- €
Z bežných výdavkov na prevádzku vo výške 95 880,- € sme vyčerpali na:
- energie 46 447,- €
- cestovné 800,- €
- údržba 13 700,- €
- služby 22 241,- €
- materiál 11 573,- €
- nájomné za prenájom 1 119,- €
V rámci materiálových výdavkov bolo na zabezpečenie výchovno-vzdelávacieho procesu čerpané na nákup učebných pomôcok, kníh, časopisov a metodickej literatúry 3 714,- €. Okrem toho bolo v rámci normatívnych výdavkov čerpané na ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov - zastupovanie počas neprítomných pedagogických zamestnancov z dôvodu účasti na vzdelávaní z mzdových prostriedkov 1 109,- € a z porevádzkových prostriedkov 1 912,- €
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
Na originálne kompetencie sme v kalendárnom roku 2009 obdržali z MsÚ Strážske 95 807,- €
Z toho: - Školská jedáleň 59 417,- € Čerpanie: M- 30 158,- €
O - 10 246,- €
V - 12 137,- €
- Školský klub detí 36 390,- € Čerpanie: M - 30 684,- €
O - 10 871,- €
V - 1 711,- € (DDP,SF,PN,Réžia za obedy)
Čerpanie spolu - mzdy+odvody 81 959,- €
- tovary a služby 13 848,- €
Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov od rodičov bol vo výške 1 968,- €, ktoré boli poukázané na účet MsÚ Strážske a stali sa príjmami zriaďovateľa.
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
V kalendárnom roku bola škole poskytnutá na vzdelávacie poukazy suma vo výške 12 522,- € a táto bola použitá nasledovne:
- na mzdy vedúcich krúžkov záujmovej činnosti 8 525,- €
- na odvody 3 003,- €
- na prevádzku 994,- €
Z celkovej sumy bolo 1 237,- € čerpaných pre ŠKD, a to nasledovne:
- na mzdy 915,- €
- odvody 322,- €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Za stratené, poškodené a vyradené učebnice bolo vyzbieraných od žiakov 150,- €, ktoré sme v závere roka 2009 vrátili cez MsÚ Strážske do štátneho rozpočtu.
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Finančné prostriedky poskytnuté pre žiakov v hmotnej núdzi vo výške 7 109,- € v nasledovnom členení:
- stravné 5 615,- €
- školské potreby 1 494,- €
Vychádzajúc zo školského vzdelávacieho programu vo výchovnovzdelávacej oblasti sa jednotlivé ciele na zvyšenie kvality vzdelávania podarilo naplňať nasledovne:
-všeobecný rozvoj žiakov v športovej oblasti škola napĺňa zriadením športovej triedy so zameraním na volejbal a futbal.
- rozvoj komunikácie v cudzích jazykoch škola realizuje formou povinnej výučby 1. cudzieho jazyka od 3. ročníka, 2. cudzieho jazyka od 6. ročníka. Materiálne podmienky na rozvoj komunikačných schopností v cudzích jazykoch škola zabezpečila zriadením jazykového laboratória. Snahou je vybavenie ďalších štyroch jazykových laboratórii, ktoré sme získali rekonštrukciou podkrovia.
- rozvíjanie gramotnosti v oblasti IKT škola realizuje od 2. ročníka, načo slúžia dve počítačové učebne. V novom školskom roku by malo dôjsť daním do prevázky 3. počítačovej učebne. V budúcnosti plánujeme ešte zriadenie ďalšej učebne IKT.
V súčastnosti na skvalitnenie výuky využívame aj interaktívnu učebňu.
- hlavné ciele na zlepšenie estetického prostredia interiéru a exteriéru školy boli sčasti splnené pri rekonštrukcii budovy školy. V budúcnosti bude ešte potrebné esteticky upraviť exteriér školy, rekonštruovať športové ihriská v areáli školy a prístupové komunikácie.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- Veľmi dobrá je práca s talentovanými žiakmi. V športe už dlhé roky hlavne vo volejbale, kde dlhoročná a vytrvalá práca so žiakmi priniesla výrazný úspech v podobe získania titulu Majster Slovenska vo volejbale pre rok 2008 , tretieho miesta pre rok 2009 a piateho miesta pre rok 2010. Druhý rok beží nová súťaž Minimax volley kde chlapci sa stali majstrami Slovenska a dievčatá skončili na 5. - 8. mieste. Úspechy sa dosiahli aj v gymnastickom štvorboji v kategórii A družstvo chlapcov skončilo na 4.mieste a žiak Romanko na 2.mieste na Slovensku. Okrem toho žiaci našej školy dosiahli veľmi dobré umiestnenia v rámci okresu a kraja vo futbale, vybíjanej, nohejbale, plávaní a atletike. Samozrejme dobré úspechy dosahujeme aj v príprave recitátorov, spevákov a v ostatných predmetových olympiádach. Tieto úspechy sú odzrkadlením poctivej práce celého pedagogického kolektívu jak vo vyučovacom procese tak v rozvíjaní voľnočasových aktivít našich žiakov. Nemalú zásluhu na tom má aj dobré materiálno technické vybavenie školy a v neposlednej miere aj finančné ohodnotenie pedagógov podieľajúcich sa na týchto výsledkoch.
- Ďalšou oblasťou v ktorej škola dosahuje dobré výsledky je práca so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Diagnostikovaní žiaci majú vypracované výchovno vzdelávacie programy resp. niektorí aj výchovno vzdelávacie plány. Na vyučovacích hodinách okrem vyučujúcich sa im venuje aj kvalifikovaný asistent učiteľa.
- Dobré výsledky dosahujeme v environmentálnej výchove pri separovaní odpadov a zbere druhotných surovín. Dlhoročnou súťaživou formou je realizovaný zber papiera a gaštanov. Žiaci takto získali finančné prostriedky v hodnote 1 082,85 € za nazbieraných 13 707 kg papiera a 5 578,5 kg gaštanov.
- Starostlivosť o zvyšovanie odborného rastu pedagógov.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Nedostatkom je nedostatočné sa zapájanie pedagógov do vypracovávania projektov, čím by sa mohlo ešte viac zlepšiť materiálno technické vybavenie školy a zlepšiť úroveň vychovno-vzdelávacieho procesu.
Návrh opatrení:
Naďalej pokračovať v práci s talentovanými žiakmi s cieľom udržať resp. ešte zvýšiť úroveň dosiahnutých výsledkov.
Finančne motivovať pedagógov k zapájaniu sa do tvorby projektov a zlepšeniu úrovne výchovno vzdelávacieho procesu.
Naďalej umožnovať pedagógom zvyšovať svoje pedagogické zručnosti.
Z celkového počtu 55 končiacich žiakov v našej ZŠ pokračuje v štúdiu na stredných školách podľa vlastného výberu 49 žiakov.Traja žiaci, ktorí mali povolenie plniť povinnú školskú dochádzku v zahraničí splnili desať rokov povinnej školskej dochádzky a nepokračujú v štúdiu na stredných školách. V nižších ročníkoch ukončili povinnú školskú dochádzku 3 žiaci a nepokračujú v štúdiu na strednej škole.
V škole sa uplatňujú zásady psychohygieny jednak pri tvorbe rozvrhu, ďalej pri zaraďovaní telovýchovných chvíľok pri zistení únavy na vyučovacích hodinách. V stredu sa žiakom nezadávajú písomné domáce úlohy. Velké prestávky za priaznivého počasia žiaci trávia na školskom dvore.
Zapojením sa do projektu " Mliečny program a školské ovocie" sa škola snaží žiakom vštepovať správne stravovacie návyky. Prestávka po druhej vyučovacej hodine je vyčlenená ako desiatová prestávka, kde žiaci majú priestor na konzumáciu jedla.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci krúžkovej činnosti |
|---|---|---|---|
| dejepisný krúžok | 23 | 1 | Kráľová |
| dopravný krúžok | 15 | 1 | Kakošová |
| futbalový krúžok | 53 | 2 | Ščerbovský |
| fyzikálny krúžok | 62 | 2 | A.Hudáková |
| geografický krúžok | 21 | 1 | Murínová |
| gymnastický krúžok | 49 | 3 | Hakošová, Feňková |
| hasičský krúžok | 20 | 1 | Balogová |
| krúžok anglického jazyka | 111 | 5 | Šenitková, Ščerbovský,Zozuličová, Hudáková I |
| krúžok komunikačných schopností | 25 | 1 | Husárová |
| krúžok slovenského jazyka | 82 | 4 | Babjáková,Majer, Miklošová M |
| krúžok šikovných rúk | 8 | 1 | Hriciková |
| krúžok učíme sa hrou | 20 | 1 | Maskaľová |
| matematický krúžok | 18 | 1 | Dzvoníková |
| počítačový krúžok | 26 | 1 | Schmidtová |
| rozhlasový krúžok | 12 | 1 | Dzurillová, Dankaninová, Maskaľová |
| spevácko tanečný krúžok | 15 | 1 | Kidalová |
| volejbalový krúžok | 56 | 3 | Marek,P.Müller |
| výtvarno aranžérsky krúžok | 20 | 1 | Korpa Janová, Demeterová |
| zdravotnícky krúžok | 15 | 1 | I.Miklošová |
| tanečný krúžok | 34 | 1 | Dzurillová, Dušková |
| florbalový krúžok | 23 | 1 | F Müller |
| Minimax 5.- 6.roč | 37 | 2 | F Müller |
| biblický krúžok | 12 | 1 | Charitun |
| krúžok nemeckého jazyka | 26 | 1 | Bošková |
Spolupráca školy s rodičmi je v súčastnosti na veľmi dobrej úrovni. Už niekoľko rokov je ZR pri našej škole poberateľom 2 % z daní fyzických a právnických osôb, čo prinieslo finančné prostriedky v hodnote 1854,84 €. Tieto prostriedky sa využívajú na zvyšovanie kvality vyučovacieho procesu a voľnočasových aktivít žiakov našej školy a ako spoluúčasť pri vypracovávaní rôznych projektov.
Pedagógovia a rodičia sa stretávajú pravidelne na rodičovských združeniach minimálne 4x ročne.Pri riešení výchovných problémov je priamy kontakt pedagóg - rodič, o čom sa vedie samostatná agenda v každej triede. Na skvalitnenie spolupráce medzi rodičmi a školou bola zriadená vychovná komisia, ktorej hlavnou úlohou je v spolupráci s PPP pomáhať riešiť problémy žiakov s poruchami učenia a správania. Pomáha pedagógom pri tvorbe tematických výchovno vzdelávacích plánov.
Spolupráca školy s organizáciami, ktoré sa nachádzajú v meste je na veľmi dobrej úrovni.Najlepšiu spoluprácu máme s firmami PLYNMONT, CHEMKO, ENERGETIKA, OP.ARM, REGENA a súkromnými podnikateľmi v meste. Všetky tieto organizácie pomáhajú škole finančne alebo poskytovaním služieb. V poslednom roku sa veľmi zlepšila spolupráca školy a Mestského podniku služieb k obojstrannej spokojnosti.
Pri výchove mladej generácie taktiež spolupracujeme s Materskou školou , Centrom volného času, Základnou umeleckou školou a Strednou odbornou školou v Strážskom. Pri rozvoji športových talentov úzko spolupracujeme s Mestskou telovýchovnou jednotou.
Vypracoval: Mgr. Michal Polák
V Strážskom, 30. júna 2010
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 1.7.2010
Rada školy berie na vedomie danú správu.
Powered by aSc EduPage