| Názov školy | Základná škola Mierová 1 Strážske |
| Adresa školy | Mierová 1, 072 22 Strážske |
| Telefón | 056/6477203 |
| mskola@pobox.sk | |
| Zriaďovateľ | Mesto Strážske |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Michal Polák | 056/6886831 | 0910911081 | mskola@pobox.sk |
| ZRŠ | Mgr. Marta Karafová | 056/6477203 | 0910911084 | |
| ZRŠ | Mgr. Anna Babjaková | 056/6477203 | 0910911083 | |
| Vedúca vychovávateľka | Mária Balogová | 056/6477203 | ||
| Vedúca ŠJ | Renáta Kusýová | 056/6886832 | 0910911082 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Ing. Milan Varšo | 0918790003 |
| pedagogickí zamestnanci | PaedDr. Monika Hakošová | 0905961432 |
| PaedDr.Jana Dzurillová | 0908338348 | |
| ostatní zamestnanci | Ľubica Palovčáková | 0915934898 |
| zástupcovia rodičov | Ing. Alena Mulíková | 056/6477420 |
| Ing. Milan Makara | 0905795817 | |
| Miroslav Patlevič | 0907943979 | |
| zástupca zriaďovateľa | PhDr. Liduška Bušaničová | 056/6477168 |
| Ing. Dušan Cacara | 0908990048 | |
| Bc. Alena Jurečková | 056/6491431 | |
| Mgr. Marta Kordeľová | 0915919652 |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.-2. ročník | Mgr. Martina Feňková | všetka predmety 1. a 2. roč. | |
| MZ 3.-4. ročník | PaedDr. Monika Hakošová | všetka predmety 3. a 4. roč. | |
| MZ ŠKD | Mária Balogová | ||
| PK Sj | Mgr. Milina Miklošová | slovenský jazyk a literatúra | |
| PK Cj | Mgr. Nataša Dankaninová | anglický jazyk, nemecký jazyk | |
| PK M-F | Mgr. Tatiana Markušová | matematika,fyzika, informatika | |
| PK P-CH | Mgr. Ingrid Mišková | prírodopis, chémia | |
| PK Tv | Mgr. František Müller | telesná výchova | |
| PK Tech.v | Ing. Jarmila Marcinová | technická výchova | |
| PK D-Z | Mgr. Svetlana Murínová | dejepis, zemepis | |
| PK Ov-Nv-Ev | Mgr. Vladislava Babjáková | občianska, náboženská a etická výchova | |
| PK Vv-Hv | Mgr. Beata Šenitková | výtvarná a hudobná výchova |
Počet žiakov školy: 473
Počet tried: 23
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | ŠPT | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 2 | 23 |
| počet žiakov | 47 | 49 | 41 | 42 | 39 | 55 | 66 | 51 | 67 | 16 | 473 |
| z toho ŠVVP | 7 | 1 | 3 | 3 | 4 | 3 | 2 | 4 | 16 | 43 | |
| z toho v ŠKD | 32 | 35 | 23 | 19 | 109 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2010: súčet 52/ počet dievčat 32
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2010: súčet 47počet dievčat 28
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 7/ počet dievčat 3
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2011
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 3 | 67 | 71 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ 5-4 roč. | SOŠ 3roč. | Iné -nepokračujú na SŠ | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 11 | 47 | 5 | 64 | ||
| prijatí | 1 | 11 | 47 | 5 | 64 | ||
| % úspešnosti | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | DOV | FYZ | GEO | HUV | CHE | IFV | INF | MAT | NEJ | OBN | OBV | PVC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,26 | 1,17 | 1,78 | ||||||||||||
| I.B | 1,4 | 1 | 1,7 | ||||||||||||
| II.A | 1,14 | 1,09 | 1,48 | 1,55 | 1 | ||||||||||
| II.B | 1,13 | 1,04 | 1,54 | 1,72 | 1 | ||||||||||
| III.A | 1,71 | 1,1 | 1 | 1,76 | 1,76 | ||||||||||
| III.B | 1,38 | 1 | 1 | 1,38 | 1,44 | ||||||||||
| IV.A | 1,89 | 1,05 | 1,89 | 1,05 | |||||||||||
| IV.B | 2,06 | 1,05 | 2,26 | 1,05 | |||||||||||
| I.ŠPT | 1,17 | 2,22 | 1,56 | ||||||||||||
| II.ŠPT | 1 | 3 | 1 | 2 | 2,29 | 1 | 1 | ||||||||
| V.A | 2 | 1,5 | 1,25 | 1,95 | 1 | 1,25 | 2 | 1 | |||||||
| V.B | 1,76 | 2,18 | 1,35 | 2 | 1,18 | 1,82 | 2,29 | 1,06 | |||||||
| VI.A | 2,06 | 2,22 | 1,72 | 2,78 | 2,28 | 1 | 2,33 | 2 | 2,44 | 2,18 | 1 | ||||
| VI.B | 2,11 | 1,94 | 1,94 | 2,17 | 2,28 | 1,22 | 2,28 | 1,78 | 2,56 | 1,38 | 1,68 | ||||
| VI.C | 2,35 | 2,22 | 2,06 | 2,5 | 2,22 | 1 | 2,39 | 1,83 | 2,83 | 1,5 | 1,06 | ||||
| VII.A | 2,36 | 2,18 | 2,5 | 2,73 | 2,5 | 1,41 | 2,41 | 2 | 2,73 | 2,09 | 1,95 | ||||
| VII.B | 2,58 | 1,95 | 2,32 | 2,42 | 2,32 | 1,16 | 2,21 | 1,63 | 2,47 | 2,33 | 2,05 | ||||
| VII.C | 2,59 | 2,68 | 2,5 | 2,77 | 2,59 | 1,23 | 2,59 | 1,68 | 2,64 | 2,5 | 2,27 | ||||
| VIII.A | 2,59 | 1,7 | 2,3 | 1 | 2,74 | 2,43 | 1,91 | ||||||||
| VIII.B | 2,56 | 1,48 | 2,26 | 1 | 2,26 | 2,26 | 1,89 | ||||||||
| IX.A | 2,15 | 1,81 | 2,3 | 1 | 2,5 | 2,6 | 1,1 | ||||||||
| IX.B | 2,27 | 1,86 | 2,64 | 1,36 | 2,68 | 2,64 | 2 | ||||||||
| IX.C | 2,45 | 2,05 | 3,19 | 1,33 | 3,1 | 3,43 | 2,1 |
| Trieda | PRI | PDA | RGV | RUJ | SLY | SJL | SPR | SEE | TEH | THD | TEV | VUC | VLA | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,63 | 1,3 | 1,75 | 1,13 | 1,17 | 1,3 | |||||||||
| I.B | 1,62 | 1,2 | 1,71 | 1,05 | 1 | 1,2 | |||||||||
| II.A | 1,48 | 1,14 | 1,68 | 1,05 | 1 | 1 | 1,38 | 1,18 | |||||||
| II.B | 1,38 | 1 | 1,81 | 1,04 | 1,08 | 2 | 1,19 | 1 | |||||||
| III.A | 1,62 | 1,1 | 1,86 | 1,05 | 1 | 2,05 | 1 | ||||||||
| III.B | 1,63 | 1 | 1,59 | 1,17 | 1 | 1,53 | 1 | ||||||||
| IV.A | 1,42 | 2 | 1,14 | 1 | 1,6 | 1 | |||||||||
| IV.B | 1,94 | 2,24 | 1,14 | 1,11 | 2,05 | 1,37 | |||||||||
| I.ŠPT | 2,22 | 1,33 | 1 | 2,67 | 1,5 | ||||||||||
| II.ŠPT | 2,33 | 3 | 2,75 | 1 | 3 | 2 | 1,43 | 2,33 | |||||||
| V.A | 1,85 | 1 | 1,05 | ||||||||||||
| V.B | 2,06 | 1 | 1,47 | ||||||||||||
| VI.A | 2,29 | 2,39 | 1 | 1,67 | |||||||||||
| VI.B | 2,1 | 2,22 | 1,28 | 1,44 | |||||||||||
| VI.C | 2,27 | 2,28 | 1,06 | 1,56 | |||||||||||
| VII.A | 2,09 | 2,32 | 1 | 1 | 1,14 | 1,77 | |||||||||
| VII.B | 1,6 | 2,32 | 1,3 | 1,11 | 1,26 | 1,79 | |||||||||
| VII.C | 1,93 | 2,68 | 1,09 | 1 | 1 | 1,77 | |||||||||
| VIII.A | 2,57 | 2,57 | 1,09 | 1,48 | 1,7 | 2,39 | |||||||||
| VIII.B | 2,44 | 2,41 | 1 | 1,11 | 1,63 | 2,52 | |||||||||
| IX.A | 2,6 | 2,29 | 1,05 | 1,15 | 1,4 | 2,5 | |||||||||
| IX.B | 2,73 | 2,27 | 1,05 | 1,27 | 1,86 | 2,55 | |||||||||
| IX.C | 2,62 | 3 | 1 | 1,24 | 1,86 | 2,95 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 25 | 23 | 2 | 0 |
| I.B | 22 | 21 | 0 | 1 |
| II.A | 22 | 21 | 1 | 0 |
| II.B | 27 | 27 | 0 | 0 |
| III.A | 22 | 19 | 2 | 1 |
| III.B | 19 | 17 | 1 | 1 |
| IV.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IV.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| I.ŠPT | 9 | 9 | 0 | 0 |
| II.ŠPT | 7 | 7 | 0 | 0 |
| V.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| V.B | 19 | 17 | 0 | 2 |
| VI.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| VI.B | 18 | 17 | 1 | 0 |
| VI.C | 19 | 18 | 0 | 1 |
| VII.A | 22 | 20 | 2 | 0 |
| VII.B | 21 | 18 | 2 | 1 |
| VII.C | 23 | 22 | 0 | 1 |
| VIII.A | 24 | 23 | 0 | 1 |
| VIII.B | 27 | 27 | 0 | 0 |
| IX.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| IX.B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| IX.C | 24 | 21 | 1 | 2 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 25 | 2437 | 97,48 | 2328 | 93,12 | 109 | 4,36 |
| I.B | 22 | 1654 | 75,18 | 1610 | 73,18 | 44 | 2,00 |
| II.A | 22 | 3572 | 162,36 | 3238 | 147,18 | 334 | 15,18 |
| II.B | 27 | 1943 | 71,96 | 1916 | 70,96 | 27 | 1,00 |
| III.A | 22 | 2743 | 124,68 | 2713 | 123,31 | 30 | 1,36 |
| III.B | 19 | 1730 | 91,05 | 1728 | 90,94 | 2 | 0,11 |
| IV.A | 21 | 2631 | 125,28 | 2096 | 99,80 | 535 | 25,47 |
| IV.B | 21 | 3758 | 178,95 | 3139 | 149,47 | 619 | 29,47 |
| I.ŠPT | 9 | 720 | 80,00 | 449 | 49,89 | 271 | 30,11 |
| II.ŠPT | 7 | 1002 | 143,14 | 1002 | 143,14 | 0 | 0,00 |
| V.A | 20 | 2631 | 131,55 | 2631 | 131,55 | 0 | 0,00 |
| V.B | 19 | 2242 | 118,00 | 2240 | 117,89 | 2 | 0,11 |
| VI.A | 18 | 2020 | 112,22 | 2018 | 112,11 | 2 | 0,11 |
| VI.B | 18 | 3718 | 206,56 | 3413 | 189,61 | 305 | 16,94 |
| VI.C | 19 | 2698 | 142,00 | 2680 | 141,05 | 18 | 0,94 |
| VII.A | 22 | 3430 | 155,9 | 3392 | 154,18 | 38 | 1,73 |
| VII.B | 21 | 3998 | 190,38 | 2960 | 140,95 | 1038 | 49,43 |
| VII.C | 23 | 3156 | 137,21 | 3131 | 136,13 | 25 | 1,08 |
| VIII.A | 24 | 3388 | 141,16 | 2303 | 95,95 | 1085 | 45,20 |
| VIII.B | 27 | 3259 | 120,70 | 2930 | 108,52 | 329 | 12,19 |
| IX.A | 21 | 3386 | 161,24 | 3386 | 161,24 | 0 | 0 |
| IX.B | 22 | 3904 | 177,45 | 3863 | 175,59 | 41 | 1,86 |
| IX.C | 24 | 3403 | 141,79 | 3390 | 141,25 | 13 | 0,54 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti | Celoslovenský priemer |
|---|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 62 | 60,2 | 12,03 | 58,2% - 11,63 bodov |
| Monitor MAT | 62 | 49,5 | 9,9 | 52,9% - 10,58 bodov |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | ŠT1 | ŠT2 | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 23 |
| Slovenský jazyk a literatúra | 9 | 8 | 8 | 9 | 12 | 5 | 5 | 4 | 5 | 4 | 5 | 145 |
| Tvorivé písanie | 1 | 1 | ||||||||||
| Matematika 1.-9. | 4 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 103 |
| Informatika | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 22 | ||||||
| 1. Cudzí jazyk | 3 | 2 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 93 | ||||
| 2.Cudzí jazyk | 2 | 2 | 22 | |||||||||
| Dejepis | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 25 | |||||
| Zemepis | 1 | 2 | 1 | 8 | ||||||||
| Geografia | 2 | 2 | 2 | 16 | ||||||||
| Fyzika | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 20 | ||||||
| Chémia | 1 | 1 | 2 | 3 | 19 | |||||||
| Prírodopis | 2 | 2 | 1 | 9 | ||||||||
| Biológia | 2 | 2 | 2 | 16 | ||||||||
| Prírodoveda | 1 | 1 | 1 | 2 | 10 | |||||||
| Vlastiveda | 1 | 1 | 2 | 8 | ||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 33 | |
| Hudobná výchova 1.-9. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 22 |
| Technická výchova 6.-9. | 1 | 1 | 10 | |||||||||
| Svet práce | 1 | 3 | ||||||||||
| Technika | 1 | 3 | ||||||||||
| Pracovné vyučovanie | 1 | 3 | 6 | 11 | ||||||||
| Občianska výchova | 1 | 1 | 1 | 6 | ||||||||
| Občianska náuka | 1 | 1 | 1 | 8 | ||||||||
| Telesná výchova | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 50 |
| Náboženská výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 23 |
| Etická výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | |||||||
| Dopravná výchova | 1 | 1 | 4 | |||||||||
| Regionálna výchova | 1 | 1 | 4 | |||||||||
| Športová príprava | 4 | 4 | 16 |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne | Počet žiakov |
|---|---|---|---|---|
| Cvičenia zo slovenského jazyka | 9 | 3 | 3 | 62 |
| Pohybová príprava | 8 | 3 | 4 | 49 |
| Cvičenia z matematiky | 9 | 3 | 3 | 62 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| V3 | 8.a | Matematika | 5 |
| V3 | 8.b | Matematika | 5 |
| V3 | 9.a | Chémia | 3 |
| V3 | 9.b | Chémia | 3 |
| V3 | 9.c | Chémia | 3 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 2 | 47 | |
| Bežných tried | 17 | 372 | 26 |
| Špeciálnych tried | 2 | 16 | 16 |
| Pre nadaných | 2 | 38 | 1 |
| Spolu | 23 | 473 | 43 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 39 | 13 | 38,86 | 13 |
| DPP | 1 | 2 | 1 | 2 |
| Znížený úväzok | 1 | 0,86 | ||
| ZPS | 1 | 1 | ||
| Na dohodu | 5 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 34 | 34 | |
| vychovávateľov | 4 | 4 | |
| asistentov učiteľa | 1 | 1 | |
| spolu | 39 | 39 |
Z celkového počtu 724 vyučovacích hodín sa vyučovalo 32 hodín neodborne, z toho 1 v špeciálnej triede , 11 hodin na prvom stupni a 20 hodín na druhom stupni. V porovnaní s predchádzajúcim školským rokom je to o 14 neodborne vyučovaných vyučovacích hodín menej. Boli vytvorené vhodné podmienky na ešte väčšie zníženie tohto počtu, rozšírujúcim štúdiom anglického jazyka a informatiky.
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| ŠPT | Občianska výchova | 1 |
| 3.a | Anglický jazyk | 3 |
| 3.b | Anglický jazyk | 3 |
| 3.b | Regionálna výchova | 1 |
| 4.a | Anglický jazyk | 2 |
| 4.b | Anglický jazyk | 2 |
| 5.a | Občianska náuka | 1 |
| 5.b | Občianska náuka | 1 |
| 6.a | Občianska náuka | 1 |
| 6.b | Občianska náuka | 1 |
| 6.c | Občianska náuka | 1 |
| 6.r. | Etická výchova | 1 |
| 7.a | Svet práce | 1 |
| 7.b | Svet práce | 1 |
| 7.b | Občianska náuka | 1 |
| 7.c | Svet práce | 1 |
| 7.c | Občianska náuka | 1 |
| 8.a | Technická výchova | 1 |
| 8.a | Hudobná výchova | 1 |
| 8.b | Technická výchova | 1 |
| 8.b | Hudobná výchova | 1 |
| 9.a | Hudobná výchova | 1 |
| 9.a | Technická výchova | 1 |
| 9.b | Technická výchova | 1 |
| 9.b | Občianska výchova | 1 |
| 9.c | Technická výchova | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| I.atestácia | 22 | |
| II.atestácia | 8 | |
| štúdium školského manažmentu | 4 | |
| špecializačné inovačné štúdium | 2 | 2 |
| špecializačné kvalifikačné | 6 | 6 |
| postgraduálne | 1 | 1 |
| doplňujúce pedagogické | 4 | |
| vysokoškolské pedagogické | 36 | |
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Volejbal chlapci | 12 | 1.miesto | |||
| Volejbal dievčatá | 12 | 2.miesto | |||
| Minimax volejbal chlapci | 8 | 1.miesto | 2.miesto | 5.miesto | |
| Minimax volejbal dievčatá | 8 | 1.miesto | 4.miesto | 8.miesto | |
| Gymnastický štvorboj 1.-3.roč.dievčatá | 5 | 1.miesto | 2.miesto | 5.miesto | |
| Gymnastický štvorboj 1.-3.roč.chlapci | 5 | 1.miesto | 2.miesto | ||
| Gymnastický štvorboj jed. | 2 | 1.miesto | 2.a3.miesto | ||
| Gymnastický štvorboj 4.-6.roč.dievčatá | 5 | 1.miesto | 4.miesto | ||
| Gymnastický štvorboj 4.-6.roč.chlapci | 5 | 3.miesto | |||
| Gymnastický štvorboj jed. | 1.a3.miesto | ||||
| Gymnastický štvorboj 7.-9.roč.dievčatá | 5 | 2.miesto | |||
| Gymnastický štvorboj jed. | 1.miesto | ||||
| Vybíjaná dievčatá | 12 | 2.miesto | |||
| Stolný tenis | 4 | 3.miesto | |||
| Malý futbal dievčatá | 12 | 3.miesto | |||
| Veľký futbal dievčatá | 16 | 1.miesto | 2.miesto | ||
| Cezpoľný beh chlapci | 3 | 1.miesto | 3.miesto | ||
| Atletika chlapci | 10 | 2.miesto | |||
| Atletika dievčatá | 10 | 4.miesto | |||
| Floorball ml.žiaci | 12 | 5.miesto | |||
| Floorball st.žiaci | 12 | 3.miesto | |||
| Floorball st.žiačky | 12 | 3.miesto | |||
| Plameň dievčatá | 10 | 3.miesto | |||
| Plameň chlapci | 10 | 5.miesto | |||
| Deň mladých hasičov chlapci | 5 | 2.miesto | |||
| Deň mladých hasičov dievčatá | 5 | Deň mladých hasičov chlapci | |||
| Halové majstrovsvá SR mladých hasičov | 5 | 15.miasto | |||
| Geografická olympiáda 7 r. | 2 | 1. miesto | 2.miesto | 8.miesto | |
| Geografická olympiáda 5 r. | 2 | 2.miesto | |||
| Dejepisna olympiáda 8.r. | 2 | 1. a 5.miesto | 4.miesto | ||
| Dejepisna olympiáda 7.r. | 2 | 5.miesto | |||
| Chemická olympiáda | 2 | 4.miesto | |||
| Matematická olympiáda | 5 | 4.miesto | |||
| Pytagoriáda | 10 | 2.miesto | |||
| Vesmír očami detí | 5 | 4.miesto | |||
| Olympiáda Ruského jazyka | 2 | 7.-8.miesto | |||
| Biologická olympiáda kat F | 10 | 1. a 4.miesto | |||
| Koreš.seminár FYZIQ | 3 | 1. a 2.miesto | 13.miesto | ||
| Biblická olympiáda | 3 | 5.miesto | |||
| Európa v škole - poézia 1.kat | 4 | 3.miesto | |||
| Európa v škole - poézia 2.kat | 4 | 2.miesto | |||
| Hviezdoslavov Kubín | 4 | 3.miesto | |||
| Ej Zalužicki poľo | 2 | 2.miesto | |||
| Fugova domovina | 6 | 2. a 4x3.miesto |
Škola o svojich aktivitách informuje rodičovskú verejnosť na svojej vlastnej internetovej stránke www.zsstrazske.edupage.org. Okrem toho svoju prácu zverejňuje v regionálnej tlači , v mestských novinách Naše mesto, aj v školskom časopise Školský MIX, pri tvorbe ktorého sa podieľajú pedagógovia, rodičia ale hlavne žiaci školy svojimi literárnymi a výtvarnými prácami.
Pri príležitosti MDD sa 1.júna 2011 uskutočnil už XXII.ročník školskej športovej olympiády, kde súťažili žiaci v rôznych atletickývh disciplínach .
Škola zorganizovanla ZLV v lyžiarskom stredisku Litmanová s ubytovaním v Jarabine v termíne od 14.1.-20.1.2011. Základy lyžovania tu perfektne zvládlo všetkých 55 zúčastnených žiakov 6.-8.ročníka. Súčasťou lyžiarskeho výcviku bolo relaksačné popoludnie v Aqua City Poprad.
Pre 26 žiakov 5.ročníka bol zrealizovaný zdokonaľovací plavecký výcvik a pre 31 žiakov 4.ročníka základný plavecký výcvik v mestskej plavárni v Humennom v termíne od 5.4-20.4.2011.
Z ďalších aktivít, ktoré škola pravidelne uskutočňuje pre svojich žiakov bola organizácia 6.ročníka Memoriálu M.Nistora v stolnom tenise, organizovanie športových podujatí v týždni boja proti drogám, súťaže o najlepšieho atléta pre 1.-4.ročník a pravidelná spolupráca pri organizácií 41. ročníka Behu Oslobodenia.
V tomto školskom roku sa uskutočnila Helloween party počas celen noci počas ktorej žiaci plnili rôzne úlohy, súťaže a strašidelné disciplíny. Zároveň učitelia cudzích jazykov zorganizovali deň žiackych projektov v cudzích jazykoch pod názvom "Projekt Day" a "Netopier", kde žiaci v učebni s interaktívnou tabuľou predviedli svoje jazykové zručnosti pred svojimi spolužiakmi a rodičmi. Tak ako každoročne aj v tomto školskom roku sme v posledný deň pre vianočnými prázdninami uskutočnili Vianočnú besiedku, ktorú sme spestrili umeleckými prácami žiakov - predajnou burzou, ktorej výťažok sa použil na novú výzdobu školy.
Neodmysliteľnou súčasťou fašiangov je karneval pre žiakov 1. stupňa, ktorý zorganizovali vychovávateľky ŠKD, učiteľky 1. - 4. ročníkov v spolupráci s rodičmi. S fašiangovým programom vystúpili naši žiaci aj pre verejnosť v meste.
Zápisu do 1.ročníka sa v dňoch 31.1.-4.2.2011 zúčastnilo 58 žiakov v doprovode svojich rodičov, kde boli preverení z pripravenosti na vstup do školy. Slávnostný zápis budúcich prvákov je už tradičnou akciou našej školy. V školskom roku 2010/2011 si naši prváci pripravili pre budúcich prvákov netradičné prekvapenie: Čarodejnicu Saxanu. Tá ako ináč priletela zo školy kúziel na metle. Deti sa najviac tešili na čarovanie. Saxana ich nesklamala a prečarovala pani učiteľku na zajaca. Naši školáci jej zas ukázali pozemské dopravné prostriedky a naučili Saxanu správne pomenovať geometrické útvary, a nie ako ona hovorila geometrické otravy. Stretnutie detí a Saxany bolo poučné, zábavné popretkávané mnohými humornými situáciámi.Predškoláci, ktorí sa predviedli v programe Žabia škola odmenili našich prváčikov veľkým potleskom.
Už tradične posledný júnový týždeň sa uskutočnila rozlúčka so žiakmi deviateho ročníka so slávnostným prijatím u primátora mesta a zápisom do kroniky mesta.
Pre zlepšenie spolupráce školy a rodičovskej verejnosti boli školské športoviská bezplatne k dispozícií nielen žiakom, ale aj ich rodičom.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Škola je zapojená do projektu Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách.
B) Krátkodobé
- Správaj sa normálne- aj v školskom roku 2010/2011 sme sa zapojili do tohto projektu organizovaného v spolupráci s políciou pre žiakov 5.ročníka. Projekt pozostáva z cyklu prednášok 1x mesačne na aktuálne problémy s ktorými sa mládež denne stretáva.
C) V školskom roku 2010/2011 boli školou vypracované projekty:
- Slovnaft - Zelená oáza
- SPP - Dedičstvo regiónov 2010
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 24.4.2006 - 28.4.2006
Druh inšpekcie: komplexná inšpekcia
Žiaci sa vyučujú v starej budove a v prístavbe novej budovy v 33 učebniach, z čoho je 11 odborných učební (3 počítačové učebne, 1 jazykové laboratórium, interaktívna učebňa,učebňa fyziky, chémie, prírodopisu, zemepisu, hudobnej výchovy, výtvarnej výchovy). Vo vyučovacom procese sa využívajú 2 dielne, 1 školská kuchyňka, školský pozemok, skleník, posilňovňa, školská knižnica a telocvičňa. Na telovýchovné aktivity škola využíva aj mestské ihriská - futbalové ihrisko, futbalové ihrisko s umelou trávou, 2 volejbalové ihriská, hádzanárske , tenisové ihrisko a antukovú bežecku dráhu . Škola je dobre vybavená učebnými pomôckami, ktoré sú pravidelne podľa finančných možností dopĺňané.
Každoročne sa snažíme dopĺňať aj nové učebné pomôcky, hlavne didaktickú techniku. Najlepšie sú učebnými pomôckami vybavené kabinety: Tv, F, P, Z a SJ. V troch počítačových učebniach majú žiaci k dispozícii 49 počítačov. Začali sme so zabezpečovaním osobných počítačov pre všetkých pedagógov, v prvej fáze bolo zakúpených 7 osobných počítačov pre vedúcich MZ a PK. Pravidelne je dopĺňaný knižný fond školskej knižnice, ktorý v šk.roku 2010/2011 mal 5 301knižných titulov.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
V kalendárnom roku 2010 sme obdŕžali na prenesené kompetencie zo štátneho rozpočtu 604 034 ,- €.
Z toho: - normatívne 585 643,- €
mzdy+odvody 501 892,- €
prevádzka 83 751,- €
- nenormatívne 18 391,- €
doprava žiakov 7 068,- €
vzdelávacie poukazy 11 323,- €
Z normatívnych finančných prostriedkov vo výške 501 892,- € sme vyčerpali na:
- tarifné platy 324 840,- €
- osobné príplatky 36 489,-€
- odmeny 9 980,-€
- poistné 130 583.- €
Z bežných výdavkov na prevádzku vo výške 83 751,- € sme vyčerpali na:
- energie 31 320,- €
- cestovné 837,- €
- údržba 2 849,- €
- služby 32 562,- €
- materiál 13 872,- €
- nájomné za prenájom 1 820,- €
- PN 491,- €
V rámci materiálových výdavkov bolo na zabezpečenie výchovno-vzdelávacieho procesu čerpané na nákup učebných pomôcok, kníh, časopisov a metodickej literatúry 921,- €. Okrem toho bolo v rámci normatívnych výdavkov čerpané na ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov - zastupovanie počas neprítomných pedagogických zamestnancov z dôvodu účasti na vzdelávaní z mzdových prostriedkov 163,- € a z porevádzkových prostriedkov 1 549,- €
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
Na originálne kompetencie sme v kalendárnom roku 2009 obdržali z MsÚ Strážske 109 327,- €
Z toho: - Školská jedáleň 65 961,- € Čerpanie: M- 26 929,- €
O - 9 056,- €
V - 14 268,- €
kapitálové výdavky - 15 708,- €
- Školský klub detí 43 366,- € Čerpanie: M - 29 365,- €
O - 10 214,- €
V - 3 787,- € (DDP,SF,PN,Réžia za obedy)
Čerpanie spolu - mzdy+odvody 75 564,- €
- tovary a služby 33 763,- €
Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov od rodičov bol vo výške 1 994,- €, ktoré boli poukázané na účet MsÚ Strážske a v priebehu roka boli vrátené škole na dofinancovanie originálnych kompetencií.
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
V kalendárnom roku bola škole poskytnutá na vzdelávacie poukazy suma vo výške 11 323,- € a táto bola použitá nasledovne:
- na mzdy vedúcich krúžkov záujmovej činnosti 7 200,- €
- na odvody 2 534,- €
- na prevádzku 1 589,- €
Z celkovej sumy bolo 1 230,- € čerpaných pre ŠKD, a to nasledovne:
- na mzdy 910,- €
- odvody 320,- €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Za stratené, poškodené a vyradené učebnice bolo vyzbieraných od žiakov 185,- €, ktoré sme v závere roka 2010 vrátili cez MsÚ Strážske do štátneho rozpočtu.
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Finančné prostriedky poskytnuté pre žiakov v hmotnej núdzi vo výške 9 315,- € v nasledovnom členení:
- stravné 7 572,- €
- školské potreby 1 743,- €
Vychádzajúc zo školského vzdelávacieho programu vo výchovnovzdelávacej oblasti sa jednotlivé ciele na zvýšenie kvality vzdelávania podarilo naplňať nasledovne:
-všeobecný rozvoj žiakov v športovej oblasti škola napĺňa zriadením športových tried so zameraním na volejbal a futbal, prácou žiakov v športových krúžkoch
- rozvoj komunikácie v cudzích jazykoch škola realizuje formou povinnej výučby 1. cudzieho jazyka (anglického jazyka) od 3. ročníka, 2. cudzieho jazyka (nemeckého a ruského jazyka) od 6. ročníka. Materiálne podmienky na rozvoj komunikačných schopností v cudzích jazykoch škola zabezpečila zriadením jazykového laboratória. Snahou je vybavenie ďalších štyroch jazykových laboratórii, ktoré sme získali rekonštrukciou podkrovia.
- rozvíjanie gramotnosti v oblasti IKT škola realizuje od 2. ročníka, načo slúžia tri počítačové učebne. V novom školskom roku by malo dôjsť daním do prevázky 4. počítačovej učebne.
V súčastnosti na skvalitnenie výuky využívame aj interaktívnu učebňu.
- hlavné ciele na zlepšenie estetického prostredia interiéru a exteriéru školy boli sčasti splnené pri rekonštrukcii budovy školy. V budúcnosti bude ešte potrebné esteticky upraviť exteriér školy, rekonštruovať športové ihriská v areáli školy a prístupové komunikácie.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- Veľmi dobrá je práca s talentovanými žiakmi. V tomto školskom roku okrem množstva popredných umiestnení v okresných a krajských kolách súťaží naši žiaci úspešne reprezentovali školu v celoslovenských súťažiach - Minimax volley chlapci a dievčatá, gymnastický štvorboj a geografická olympiáda. Samozrejme dobré úspechy dosahujeme aj v príprave recitátorov, spevákov a v ostatných predmetových olympiádach. Tieto úspechy sú odzrkadlením poctivej práce celého pedagogického kolektívu jak vo vyučovacom procese tak v rozvíjaní voľnočasových aktivít našich žiakov. Nemalú zásluhu na tom má aj dobré materiálno technické vybavenie školy a v neposlednej miere aj finančné ohodnotenie pedagógov podieľajúcich sa na týchto výsledkoch.
- Ďalšou oblasťou v ktorej škola dosahuje dobré výsledky je práca so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Diagnostikovaní žiaci majú vypracované výchovno vzdelávacie programy resp. niektorí aj výchovno vzdelávacie plány. Na vyučovacích hodinách okrem vyučujúcich sa im venuje aj kvalifikovaný asistent učiteľa.
- Dobré výsledky dosahujeme v environmentálnej výchove pri separovaní odpadov a zbere druhotných surovín. Dlhoročnou súťaživou formou je realizovaný zber papiera a gaštanov. Žiaci takto získali finančné prostriedky v hodnote 1 045 € za nazbieraných 12 668,5 kg papiera a 2 350 kg gaštanov.
- Starostlivosť o zvyšovanie odborného rastu pedagógov.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Nedostatkom je pretrvávajúce nedostatočné sa zapájanie pedagógov do vypracovávania projektov, čím by sa mohlo ešte viac zlepšiť materiálno technické vybavenie školy a zlepšiť úroveň vychovno-vzdelávacieho procesu.
Návrh opatrení:
Naďalej pokračovať v práci s talentovanými žiakmi s cieľom zvýšiť úroveň dosiahnutých výsledkov.
Finančne motivovať pedagógov k zapájaniu sa do tvorby projektov a zlepšeniu úrovne výchovno vzdelávacieho procesu.
Naďalej umožnovať pedagógom zvyšovať svoje pedagogické zručnosti.
Z celkového počtu 70 končiacich žiakov v našej ZŠ pokračuje v štúdiu na stredných školách podľa vlastného výberu 65 žiakov.Dvaja žiaci, ktorí mali povolenie plniť povinnú školskú dochádzku v zahraničí splnili desať rokov povinnej školskej dochádzky a nepokračujú v štúdiu na stredných školách v SR. V nižších ročníkoch ukončili povinnú školskú dochádzku 4 žiaci a dvaja z nich nepokračuje v štúdiu na strednej škole.
V škole sa uplatňujú zásady psychohygieny jednak pri tvorbe rozvrhu, ďalej pri zaraďovaní telovýchovných chvíľok pri zistení únavy na vyučovacích hodinách. V stredu sa žiakom nezadávali písomné domáce úlohy. Velké prestávky za priaznivého počasia žiaci trávia na školskom dvore.
Zapojením sa do projektu " Mliečny program a školské ovocie" sa škola snaží žiakom vštepovať správne stravovacie návyky. Prestávka po druhej vyučovacej hodine je vyčlenená ako desiatová prestávka, kde žiaci majú priestor na konzumáciu jedla.
Zmeny, ktoré prebehli v živote našej spoločnosti,priniesli nielen pozitíva, ale nesporne aj množstvo škodlivých sociálno-patologických javov. Zmysluplné využívanie voľného času našich žiakov je jedným z cieľov nášho vzdelávacieho programu. Zavedením vzdelávacích poukazov sa výrazne rozšírila záujmová činnosť žiakov. Vytvoril sa širší priestor pre sebarealizáciu žiakov podľa záujmov, schoplností a zručností.
V tomto školskom roku sme vydali 483 vzdelávacích poukazov, prijali sme 405. Na škole pracovalo 40 záujmových útvarov spoločensko - vedného, umeleckého a športového zamerania. Celkove bolo v týchto záujmových útvaroch začlenených 783 žiakov.
Okrem bežnej náplne práce prebiehala v záujmových útvaroch aj príprava na vedomostné a športové súťaže, predmetové olympiády a kultúrne vystúpenia. Žiaci takto reprezentovali školu na úrovni okresu, kraja aj Slovenska.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Vedúci |
|---|---|---|
| dejepisný krúžok | 29 | PaedDr. Andrea Kráľová |
| florbalový krúžok | 16 | Mgr. František Müller |
| futbalový krúžok | 18 | Ing. Milan Ščerbovský |
| futbalový krúžok | 29 | Ing. Milan Ščerbovský |
| fyzikálny krúžok | 22 | RNDr. Anna Hudáková |
| fyzikálny krúžok | 27 | RNDr. Anna Hudáková |
| FyzikQ | 9 | RNDr. Anna Hudáková |
| geografický krúžok | 21 | Mgr. Svetlana Murínová |
| gymnastický krúžok | 21 | Mgr. Martina Feňková |
| gymnastický krúžok | 29 | PaedDr. Monika Hakošová |
| hasičský krúžok | 20 | Mária Balogová |
| hudobno dramatický krúžok | 14 | Mgr. Beáta Šenitková |
| jazykový krúžok | 22 | Mgr. Beáta Šenitková |
| krúžok anglického jazyka | 20 | PaedDr. Svetlana Dušková |
| krúžok anglického jazyka | 24 | Ing. Milan Ščerbovský |
| krúžok gréckeho jazyka | 5 | Mgr. Michal Džugan |
| krúžok komunikačných schopností | 28 | Marta Husárová |
| krúžok nemeckého jazyka | 13 | PhDr. Martina Bošková |
| krúžok slovenského jazyka | 16 | Mgr. Milina Miklošová |
| krúžok slovenského jazyka | 19 | Mgr. Vladislava Babjáková |
| krúžok slovenského jazyka | 25 | Mgr. Peter Majer |
| krúžok šikovných rúk | 10 | Mgr. Monika Hriciková |
| krúžok učíme sa hrou | 21 | Mgr. Mária Maskaľová |
| počítačový krúžok | 17 | Mgr. Tatiana Markušová |
| počítačový krúžok | 19 | Mgr. Andrea Schmidtová |
| počítačový krúžok | 20 | Mgr. Andrea Schmidtová |
| počítačový krúžok | 23 | Mgr. Iveta Hudáková |
| prírodovedný | 19 | Mgr. Ingrid Mišková |
| prírodovedný krúžok | 16 | Mgr. Iveta Hudáková |
| rozhlasovo dramatický krúžok | 29 | PaedDr. Jana Dzurillová |
| spevácko tanečný krúžok | 21 | Bc. Anna Kidalová |
| tanečný krúžok | 17 | PaedDr. Svetlana Dušková |
| turistický krúžok | 25 | Mgr. Ingrid Mišková |
| volejbalový krúžok | 20 | Mgr. Peter Müller |
| volejbalový krúžok | 14 | Mgr. František Müller |
| volejbalový krúžok | 22 | Mgr. František Müller |
| volejbalový krúžok | 15 | Mgr. Peter Müller |
| výtvarno aranžérsky krúžok | 17 | Mgr. Monika Korpa Janová |
| zdravotnícky krúžok | 15 | Irena Miklošová |
| dopravný krúžok | 16 | Katarína Kakošová |
Pedagógovia a rodičia sa stretávajú pravidelne na rodičovských združeniach minimálne 4x ročne.Pri riešení výchovných problémov je priamy kontakt pedagóg - rodič, o čom sa vedie samostatná agenda v každej triede. Na skvalitnenie spolupráce medzi rodičmi a školou bola zriadená vychovná komisia, ktorej hlavnou úlohou je v spolupráci s PPP pomáhať riešiť problémy žiakov s poruchami učenia a správania. Pomáha pedagógom pri tvorbe tematických výchovno vzdelávacích plánov.
Spolupráca školy s rodičmi je v súčastnosti na veľmi dobrej úrovni. Už niekoľko rokov je ZR pri našej škole poberateľom 2 % z daní fyzických a právnických osôb, čo prinieslo finančné prostriedky v hodnote 1326,36 €. Tieto prostriedky sa využívajú na zvyšovanie kvality vyučovacieho procesu a voľnočasových aktivít žiakov našej školy a ako spoluúčasť pri vypracovávaní rôznych projektov.
Spolupráca školy s organizáciami, ktoré sa nachádzajú v meste je na veľmi dobrej úrovni.Najlepšiu spoluprácu máme s firmami PLYNMONT, CHEMKO, ENERGETIKA, OP.ARM, REGENA a súkromnými podnikateľmi v meste. Všetky tieto organizácie pomáhajú škole finančne alebo poskytovaním svojich služieb. V poslednom roku sa veľmi zlepšila spolupráca školy a Mestského podniku služieb k obojstrannej spokojnosti.
Pri výchove mladej generácie taktiež spolupracujeme s Materskou školou , Centrom voľného času, Základnou umeleckou školou a Strednou odbornou školou v Strážskom. Pri rozvoji športových talentov úzko spolupracujeme s Mestskou telovýchovnou jednotou pre ktorých pripravujeme mladých futbalistov.
Vypracoval: Mgr. Michal Polák
V Strážskom, 30. júna 2011
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 1.júla 2011
Rada školy berie na vedomie danú správu.
Powered by aSc EduPage