| Názov školy | Základná škola Mierová 1 Strážske |
| Adresa školy | Mierová 1, 072 22 Strážske |
| Telefón | 056/6477203 |
| mskola@pobox.sk | |
| Zriaďovateľ | Mesto Strážske |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Michal Polák | 056/6886831 | 0910911081 | mskola@pobox.sk |
| ZRŠ | Mgr. Marta Karafová | 056/6477203 | 0910911084 | |
| ZRŠ | Mgr. Anna Babjaková | 056/6477203 | 0910911083 | |
| Vedúca vychovávateľka | Mária Balogová | 056/6477203 | ||
| Vedúca ŠJ | Renáta Kusýová | 056/6886832 | 0910911082 | skolskajedalen.zsstrazske@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | PaedDr.Eva Matuchová | 0918790003 |
| pedagogickí zamestnanci | PaedDr. Monika Hakošová | 0905961432 |
| PaedDr.Jana Dzurillová | 0908338348 | |
| ostatní zamestnanci | Monika Pčolinska | 0915934898 |
| zástupcovia rodičov | Ing. Alena Mulíková | 056/6477420 |
| Katarína Duncová | 0905795817 | |
| Miroslav Patlevič | 0907943979 | |
| zástupca zriaďovateľa | PhDr. Liduška Bušaničová | 056/6477168 |
| Mgr. Eva Lacová | 0908990048 | |
| Mgr. Alena Jurečková | 056/6491431 | |
| Michal Knap | 0915919652 |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.-2. ročník | PaedDr. Monika Hakošová | všetka predmety 1. a 2. roč. | |
| MZ 3.-4. ročník | Mgr. Martina Feňková | všetka predmety 3. a 4. roč. | |
| MZ ŠKD | Mária Balogová | ||
| PK Sj | Mgr. Milina Miklošová | slovenský jazyk a literatúra | |
| PK Cj | Mgr. Nataša Dankaninová | anglický jazyk, nemecký jazyk | |
| PK M-F | Ing. Jarmila Marcinová | matematika,fyzika, informatika | |
| PK P-CH | Mgr. Ingrid Mišková | prírodopis, chémia | |
| PK Tv | Mgr. František Müller | telesná výchova | |
| PK D-Z | Mgr. Svetlana Murínová | dejepis, zemepis | |
| PK Ov-Nv-Ev | Mgr. Vladislava Babjáková | občianska, náboženská a etická výchova | |
| PK Vv-Hv | Mgr. Beata Šenitková | výtvarná a hudobná výchova | |
| PK-Tev | RNDr. Anna Hudáková | svet práce, technika |
Počet žiakov školy: 463
Počet tried: 23
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | ŠPT | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 23 |
| počet žiakov | 57 | 42 | 52 | 35 | 50 | 41 | 54 | 61 | 53 | 18 | 463 |
| z toho ŠVVP | 1 | 7 | 1 | 3 | 3 | 5 | 3 | 2 | 18 | 43 | |
| z toho v ŠKD | 46 | 36 | 30 | 15 | 127 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2011: súčet 53/ počet dievčat 24
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2011: súčet 56 počet dievčat 25
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 5/ počet dievčat 3
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2012
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 1 | 53 | 55 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Mimo SR | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 9 | 42 | 3 | 55 | |||
| prijatí | 1 | 9 | 42 | 52 | ||||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 94,5 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | DOV | FYZ | GEO | HUV | CHE | IFV | INF | MAT | NEJ | OBN | OBV | PVC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 1 | 1 | 1 | 1,4 | |||||||||||
| II.B | 1,28 | 1 | 1,22 | 1,72 | |||||||||||
| III.A | 1,72 | 1,28 | 1,12 | 1,48 | 1,92 | 1 | |||||||||
| III.B | 1,65 | 1,17 | 1 | 1,35 | 1,78 | ||||||||||
| IV.A | 1,69 | 1 | 1 | 1,19 | 1,88 | 1 | |||||||||
| IV.B | 1,44 | 1 | 1 | 1,13 | 1,44 | 1,13 | |||||||||
| V.A | 2,28 | 2,12 | 1,92 | 2,44 | 1 | 1,44 | 2,28 | 2,12 | |||||||
| V.B | 2,57 | 2,19 | 2,19 | 2,76 | 1,41 | 3 | 1,29 | 2,91 | 2,62 | 1 | |||||
| I.ŠPT | 1,5 | 2 | 3 | 1,38 | |||||||||||
| II.ŠPT | 2 | 1 | 4 | 3 | 1,33 | 4 | 3 | 3,17 | 3 | 2,5 | 1,67 | ||||
| VI.A | 2,05 | 1,7 | 1,7 | 2 | 2,05 | 1,1 | 1,95 | 1,2 | 2,05 | 1,36 | 1,2 | ||||
| VI.B | 2,44 | 2,18 | 2,13 | 2,38 | 2,44 | 1,25 | 2,38 | 1,63 | 2,5 | 1,88 | 2,13 | ||||
| VII.A | 2,31 | 2,06 | 2,25 | 2,5 | 2,44 | 1,13 | 2,06 | 1,56 | 2,19 | 2,2 | 2,06 | ||||
| VII.B | 2,2 | 1,8 | 2,2 | 2,27 | 2,47 | 1 | 2,07 | 1,27 | 2,2 | 2,38 | 1,47 | ||||
| VII.C | 2,33 | 2,11 | 1,89 | 2,53 | 2,42 | 1 | 2,26 | 1,53 | 2,47 | 1,83 | 1,74 | ||||
| VIII.A | 2,16 | 1,79 | 2 | 2,26 | 2,05 | 1,74 | 1,11 | 1,95 | 2 | 1,42 | |||||
| VIII.B | 2,44 | 2,35 | 2,18 | 2,29 | 2,12 | 2,35 | 1,41 | 2,41 | 2,29 | 1,53 | |||||
| VIII.C | 2,77 | 2,77 | 2,41 | 2,91 | 2,41 | 3 | 1,77 | 2,82 | 3,13 | 1,86 | |||||
| IX.A | 2,55 | 2 | 2,48 | 1,13 | 2,78 | 2,35 | 1,61 | ||||||||
| IX.B | 2,44 | 1,7 | 2,07 | 1,22 | 2,89 | 1,96 | 2,41 | ||||||||
| I.A | 1,13 | 1 | 1,56 | ||||||||||||
| I.B | 1 | 1 | 1,22 | ||||||||||||
| I.C | 1 | 1 | 1,33 |
| Trieda | PRI | PDA | RGV | ROG | RKS | RUJ | SLY | SJL | SPR | SEE | TEH | THD | TEV | VUC | VLA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 1,2 | 1 | 1,2 | 1 | 1 | 1,2 | |||||||||
| II.B | 1,56 | 1,06 | 1,78 | 1,11 | 1 | 1,78 | |||||||||
| III.A | 1,4 | 1,28 | 1,96 | 1,15 | 1 | 3 | 1,6 | ||||||||
| III.B | 1,52 | 1,09 | 1,83 | 1,09 | 1 | 1,61 | |||||||||
| IV.A | 1,63 | 1 | 1,81 | 1 | 1 | 1,56 | |||||||||
| IV.B | 1,69 | 1 | 1,56 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| V.A | 2,36 | 1 | |||||||||||||
| V.B | 3 | 1,23 | 4 | ||||||||||||
| I.ŠPT | 3,25 | 1,67 | 1,25 | 2,86 | 2 | ||||||||||
| II.ŠPT | 2 | 3 | 2 | 4 | 3 | 2,5 | 2 | 1,5 | 2 | 2,5 | |||||
| VI.A | 1,67 | 1,85 | 1 | ||||||||||||
| VI.B | 1,88 | 2,38 | 1,41 | ||||||||||||
| VII.A | 2 | 2,44 | 1,06 | 1 | 1,19 | ||||||||||
| VII.B | 2,14 | 2,27 | 1,38 | 1 | 1,13 | ||||||||||
| VII.C | 2,17 | 2,32 | 1,11 | 1,11 | 1,26 | ||||||||||
| VIII.A | 1,67 | 2,05 | 1 | 1,11 | 1,16 | ||||||||||
| VIII.B | 1,89 | 2,53 | 1,06 | 1,29 | 1,35 | ||||||||||
| VIII.C | 2,14 | 2,82 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| IX.A | 2,09 | 2,48 | 1 | 1,04 | |||||||||||
| IX.B | 1,81 | 2,52 | 1 | 1 | |||||||||||
| I.A | 1,25 | 1,19 | 1,69 | 1 | 1 | ||||||||||
| I.B | 1 | 1 | 1,44 | 1 | 1 | ||||||||||
| I.C | 1,39 | 1 | 1,5 | 1 | 1,06 |
| Trieda | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|
| II.A | 1 | ||
| II.B | 1,11 | ||
| III.A | 1,15 | ||
| III.B | 1 | ||
| IV.A | 1 | ||
| IV.B | 1 | ||
| V.A | 1,36 | ||
| V.B | 1,77 | ||
| I.ŠPT | 1,38 | ||
| II.ŠPT | 1,33 | 3,5 | |
| VI.A | 1,2 | ||
| VI.B | 1,5 | ||
| VII.A | 1,44 | ||
| VII.B | 1,33 | ||
| VII.C | 1,63 | ||
| VIII.A | 1,26 | ||
| VIII.B | 1,59 | ||
| VIII.C | 1,41 | ||
| IX.A | 1,57 | 2,52 | |
| IX.B | 1,52 | 2,63 | |
| I.A | 1,13 | ||
| I.B | 1 | ||
| I.C | 1,22 |
Z celkového počtu 463 žiakov prospelo 423 žiakov, neprospelo 14 a 26 žiakovbolo neklasifikovaných ( žiaci študujúci v zahraničí).
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| II.A | 21 | 20 | 0 | 1 |
| II.B | 21 | 18 | 1 | 2 |
| III.A | 27 | 26 | 0 | 1 |
| III.B | 25 | 23 | 0 | 2 |
| IV.A | 17 | 16 | 0 | 1 |
| IV.B | 18 | 16 | 0 | 2 |
| V.A | 25 | 25 | 0 | 0 |
| V.B | 25 | 20 | 2 | 3 |
| I.ŠPT | 10 | 6 | 3 | 1 |
| II.ŠPT | 8 | 5 | 1 | 2 |
| VI.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| VI.B | 21 | 15 | 2 | 4 |
| VII.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| VII.B | 18 | 15 | 1 | 2 |
| VII.C | 20 | 19 | 0 | 1 |
| VIII.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| VIII.B | 18 | 17 | 0 | 1 |
| VIII.C | 23 | 22 | 0 | 1 |
| IX.A | 26 | 23 | 1 | 2 |
| IX.B | 27 | 27 | 0 | 0 |
| I.A | 18 | 17 | 1 | 0 |
| I.B | 20 | 18 | 2 | 0 |
| I.C | 19 | 19 | 0 | 0 |
Žiaci školy vymeškali 62 640 vyučovacích hodin, z toho ospravedlnených 55 844 hodina neospravedlnených 6 796. Priemer vymeškaných hodín na jedného žiaka je 135,29 hod, z toho priemer ospravedlnených vymeškanýchhodin je 120,61 hod a priemer neospravedlnených hodín je 14,69 hod na jedného žiaka.
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 21 | 2423 | 115,38 | 2390 | 113,81 | 33 | 1,57 |
| II.B | 21 | 1570 | 74,76 | 1465 | 69,76 | 105 | 5,00 |
| III.A | 27 | 4441 | 161,48 | 4315 | 159,81 | 126 | 4,67 |
| III.B | 25 | 1760 | 70,40 | 1723 | 68,92 | 37 | 1,48 |
| IV.A | 17 | 1804 | 106,12 | 1804 | 106,12 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 18 | 1518 | 84,33 | 1518 | 84,33 | 0 | 0,00 |
| V.A | 25 | 3473 | 138,92 | 3461 | 138,44 | 12 | 0,48 |
| V.B | 24 | 4021 | 167,54 | 3811 | 158,79 | 210 | 8,75 |
| I.ŠPT | 10 | 1672 | 167,20 | 530 | 53 | 1142 | 114,20 |
| II.ŠPT | 8 | 2147 | 268,38 | 482 | 60,25 | 1665 | 208,13 |
| VI.A | 20 | 2876 | 143,80 | 2876 | 143,80 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 21 | 4030 | 191,90 | 2745 | 130,71 | 1285 | 61,90 |
| VII.A | 17 | 2470 | 145,29 | 2444 | 143,76 | 26 | 1,53 |
| VII.B | 18 | 4151 | 230,61 | 2186 | 121,44 | 1965 | 109,17 |
| VII.C | 20 | 2908 | 145,40 | 2865 | 143,25 | 43 | 2,15 |
| VIII.A | 20 | 2042 | 102,10 | 2042 | 102,10 | 0 | 0,00 |
| VIII.B | 18 | 2489 | 138,28 | 2358 | 131,00 | 131 | 7,20 |
| VIII.C | 23 | 3397 | 147,70 | 3392 | 147,48 | 5 | 0,22 |
| IX.A | 26 | 3187 | 122,58 | 3187 | 122,58 | 0 | 0,00 |
| IX.B | 27 | 3928 | 145,48 | 3921 | 145,22 | 7 | 0,26 |
| I.A | 19 | 1648 | 86,74 | 1648 | 86,74 | 0 | 0,00 |
| I.B | 20 | 2238 | 119,90 | 2234 | 111,70 | 4 | 0,20 |
| I.C | 19 | 2447 | 128,79 | 2447 | 128,79 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti | Celoslovenský priemer |
|---|---|---|---|---|
| Testovanie 9 SJL | 50 | 55,12 | 13,78 | 54,47% - 13,62 bodov |
| Testovanie 9 MAT | 50 | 66,3 | 13,26 | 57,54% - 11,51 bodov |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | ŠT1 | ŠT2 | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 23 |
| Slovenský jazyk a literatúra | 9 | 8 | 8 | 8 | 8 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 146 |
| Tvorivé písanie | 1 | 1 | ||||||||||
| Matematika 1.-9. | 4 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 104 |
| Informatika | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 28 | |||
| 1. Cudzí jazyk | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 79 | ||||
| 2.Cudzí jazyk | 2 | 2 | 2 | 30 | ||||||||
| Dejepis | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 20 | |||||
| Zemepis | 1 | 1 | 3 | |||||||||
| Geografia | 2 | 2 | 1 | 2 | 17 | |||||||
| Fyzika | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 18 | ||||||
| Chémia | 2 | 1 | 1 | 2 | 3 | 19 | ||||||
| Prírodopis | 1 | 1 | 3 | |||||||||
| Biológia | 2 | 2 | 2 | 1 | 17 | |||||||
| Prírodoveda | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 | |||||||
| Vlastiveda | 1 | 1 | 1 | 3 | 9 | |||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 32 | |
| Výchova umením | 1 | 3 | ||||||||||
| Hudobná výchova 1.-9. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 20 | |
| Technická výchova 6.-9. | 1 | 4 | ||||||||||
| Svet práce | 1 | 1 | 6 | |||||||||
| Technika | 1 | 1 | 6 | |||||||||
| Pracovné vyučovanie | 1 | 4 | 6 | 12 | ||||||||
| Občianska výchova | 1 | 1 | 3 | |||||||||
| Občianska náuka | 1 | 1 | 1 | 1 | 10 | |||||||
| Telesná výchova | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 49 |
| Náboženská výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 24 |
| Etická výchova | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||||||
| Dopravná výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 | |||||||
| Regionálna výchova | 1 | 3 | ||||||||||
| Športová príprava | 4 | 4 | 4 | 24 |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne | Počet žiakov |
|---|---|---|---|---|
| Cvičenia zo slovenského jazyka | 9 | 2 | 2 | 50 |
| Cvičenia z matematiky | 9 | 2 | 2 | 50 |
| Učebný variant | Trieda | Predmet | Počet hodín v týždni |
|---|---|---|---|
| V3 | 9.a | Chémia | 3 |
| V3 | 9.b | Chémia | 3 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 3 | 57 | 1 |
| Bežných tried | 15 | 327 | 22 |
| Špeciálnych tried | 2 | 18 | 18 |
| Pre nadaných | 3 | 61 | 2 |
| Spolu | 23 | 463 | 43 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 39 | 13 | 38,43 | 13 |
| DPP | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Znížený úväzok | 1 | 0,43 | ||
| ZPS | 1 | 1 | ||
| Na dohodu | 6 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 34 | 34 | |
| vychovávateľov | 5 | 5 | |
| asistentov učiteľa | 1 | 1 | |
| spolu | 40 | 40 |
Z celkového počtu 715 vyučovacích hodín sa vyučovalo 41 hodín neodborne, z toho 3 v špeciálnej triede , 8 hodín na prvom stupni a 30 hodín na druhom stupni. V porovnaní s predchádzajúcim školským rokom je to o 9 neodborne vyučovaných vyučovacích hodín viac. V súčastnosti boli vytvorené vhodné podmienky na zníženie tohto počtu, rozšírujúcim štúdiom anglického jazyka na prvom stupni a informatiky na druhom stupni.
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| ŠPT | Informatika | 1 |
| ŠPT | Prírodopis | 1 |
| ŠPT | Občianska výchova | 1 |
| 2.b | Informatická výchova | 1 |
| 3.a | Informatická výchova | 1 |
| 4.a | Anglický jazyk | 3 |
| 4.a | Vlastiveda | 1 |
| 4.b | Vlastiveda | 1 |
| 4.b | Pracovné vyučovanie | 1 |
| 5.a | Informatika | 2 |
| 5.b | Informatika | 2 |
| 6.a | Informatika | 1 |
| 7.a | Informatika | 1 |
| 7.b | Informatika | 1 |
| 7.c | Informatika | 1 |
| 8.c | Informatika | 1 |
| 6.b | Hudobná výchova | 1 |
| 5.b | Telesna výchova | 2 |
| 5.r.,6.r,7.r,8.r. | Eticka výchova | 1 |
| 9.r. | Eticka výchova | 1 |
| 9.a | Technická výchova | 2 |
| 9.b | Technická výchova | 2 |
| 7.a | Technika | 1 |
| 7.b | Technika | 1 |
| 7.c | Technika | 1 |
| 8.a | Technika | 1 |
| 8.b | Technika | 1 |
| 8.c | Technika | 1 |
| 7.a | Svet práce | 1 |
| 7.b | Svet práce | 1 |
| 7.c | Svet práce | 1 |
| 8.a | Svet práce | 1 |
| 8.b | Svet práce | 1 |
| 8.c | Svet práce | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| I.atestácia | 21 | |
| II.atestácia | 7 | 5 |
| štúdium školského manažmentu | 4 | |
| špecializačné inovačné štúdium | 1 | 2 |
| špecializačné kvalifikačné | 6 | 8 |
| postgraduálne | 1 | 1 |
| doplňujúce pedagogické | 4 | |
| vysokoškolské pedagogické | 35 | |
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Volejbal chlapci | 12 | 1.miesto | 1.miesto | 5.miesto | |
| Minimax volejbal chlapci | 8 | 1.miesto | 3.miesto | 3.miesto | |
| Midimax volejbal chlapci | 9 | 2.miesto | 4.miesto | 5.miesto | |
| Gymnastický štvorboj 1.-3.roč.dievčatá | 5 | 1.miesto | 1.miesto | 7.miesto | |
| Gymnastický štvorboj 1.-3.roč.chlapci | 5 | 1.miesto | 2.miesto | ||
| Gymnastický štvorboj jed. | 2 | 1.miesto | 1. 2.a3.miesto | ||
| Gymnastický štvorboj 4.-6.roč.dievčatá | 5 | 1.miesto | 2.miesto | ||
| Gymnastický štvorboj jed. | 2 | 1.miesto | 2. a 3. miesto | ||
| Gymnastický štvorboj 7.-9.roč.dievčatá | 5 | 1.miesto | 3.miesto | ||
| Gymnastický štvorboj jed. | 1 | 1.miesto | |||
| Stolný tenis | 4 | 4.miesto | |||
| Malý futbal dievčatá | 12 | 1.miesto | |||
| Veľký futbal dievčatá | 16 | 1.miesto | 3.miesto | ||
| Veľký futbal chlapci | 15 | 3.miesto | |||
| Cezpoľný beh chlapci | 3 | 2.miesto | |||
| Atletika chlapci jednotlivci | 10 | 2x2.miesto | |||
| Floorball ml.žiaci | 8 | 4.miesto | |||
| Floorball ml.žiačky | 10 | 3.miesto | |||
| Floorball st.žiačky | 11 | 3.miesto | |||
| Orion floorbal cup ml.žiaci | 9 | 4.miesto | |||
| Orion floorbal cup ml.žiačky | 8 | 3.miesto | |||
| Orion floorbal cup st.žiačky | 6 | 4.miesto | |||
| Plameň dievčatá | 10 | 2.miesto | |||
| Plameň chlapci | 10 | 2.miesto | |||
| Deň mladých hasičov dievčatá | 5 | 3.miesto | |||
| Halové majstrovsvá SR mladých hasičov | 5 | 2.miesto | |||
| Geografická olympiáda 8 r. | 2 | 1. miesto | 2.miesto | 3.miesto | |
| Geografická olympiáda 6 r. | 2 | 4.miesto | |||
| Dejepisna olympiáda 9.r. | 2 | 2. miesto | 3.miesto | ||
| Dejepisna olympiáda 9.r. | 2 | 5.miesto | |||
| Chemická olympiáda | 2 | 6.miesto | |||
| Matematická olympiáda | 5 | 3.miesto | |||
| Fyzikálna olympiáda | 2 | 2. a 4.miesto | |||
| Korešpondenčný seminár fyzIQ 7.r. | 1 | 1.miesto | 2.miesto | ||
| Korešpondenčný seminár fyzIQ 8.r. | 4 | 1.-2.miesto | 1.-5.miesto | ||
| Korešpondenčný seminár fyzIQ 9.r. | 4 | 1.-2.miesto | 2.-3.miesto | ||
| Olympiáda Ruského jazyka | 2 | 7.miesto | |||
| Biologická olympiáda kat F | 10 | 1. a 6.miesto | |||
| Európa v škole - poézia 1.kat | 4 | 2x3.miesto | |||
| Európa v škole - poézia 2.kat | 4 | 2x3.miesto | |||
| Európa v škole -výtvarné práce | 2 | 2. a 3.miesto | |||
| Hviezdoslavov Kubín | 4 | 3.miesto | |||
| Fugova domovina | 6 | 2. a 4x3.miesto | |||
| Energetika | 4 | 1.miesto | |||
| Svätoplukovo kráľovstvo ožíva | 1 | 2.miesto | |||
| Biblia očamí detí | 2 | 2.miesto | |||
| Matičný festival Ľudová pieseň košickej mládeže | 2 | 1.2. a 4.miesto | |||
| Mladý záchranár CO | 4 | 3.miesto | |||
| Strelba zo vzduchovky | 3 | 4.miesto |
Škola o svojich aktivitách informuje rodičovskú verejnosť na svojej vlastnej internetovej stránke www.zsstrazske.edupage.org. Okrem toho svoju prácu zverejňuje v regionálnej tlači , v mestských novinách Naše mesto, aj v školskom časopise Školský MIX, pri tvorbe ktorého sa podieľajú pedagógovia, rodičia ale hlavne žiaci školy svojimi literárnymi a výtvarnými prácami.
Pri príležitosti MDD sa 30.mája 2012 uskutočnil už XXIII.ročník školskej športovej olympiády, kde súťažili žiaci v rôznych atletických disciplínach .
Škola zorganizovanla ZLV v lyžiarskom stredisku Litmanová s ubytovaním v Jarabine v termíne od 16.1.-22.1.2012. Základy lyžovania tu perfektne zvládlo všetkých 48 zúčastnených žiakov 6.-8.ročníka. Súčasťou lyžiarskeho výcviku bolo relaxačné popoludnie v Aqua City Poprad.
Pre 54 žiakov 5.ročníka bol zrealizovaný zdokonaľovací plavecký výcvik a pre žiakov 4.ročníka základný plavecký výcvik v mestskej plavárni v Humennom v termíne od 12.4-27.4.2012.
Z ďalších aktivít, ktoré škola pravidelne uskutočňuje pre svojich žiakov bola organizácia 7.ročníka Memoriálu M.Nistora v stolnom tenise, organizovanie športových podujatí v týždni boja proti drogám, súťaže o najlepšieho atléta pre 1.-4.ročník a pravidelná spolupráca pri organizácií 42. ročníka Behu Oslobodenia.
V tomto školskom roku sa uskutočnila Helloween party počas celej noci, kde žiaci plnili rôzne úlohy, súťaže a strašidelné disciplíny. Zároveň učitelia cudzích jazykov zorganizovali deň žiackych projektov v cudzích jazykoch pod názvom "Projekt Day" a "Jablko", kde žiaci v učebni s interaktívnou tabuľou predviedli svoje jazykové zručnosti pred svojimi spolužiakmi. Tak ako každoročne aj v tomto školskom roku sme v posledný deň pred vianočnými prázdninami uskutočnili Vianočnú besiedku, ktorú sme spestrili umeleckými prácami žiakov - predajnou burzou, ktorej výťažok sa použil na novú výzdobu školy.
Neodmysliteľnou súčasťou fašiangov je karneval pre žiakov 1. stupňa, ktorý zorganizovali vychovávateľky ŠKD, učiteľky 1. - 4. ročníkov v spolupráci s rodičmi. S fašiangovým programom vystúpili naši žiaci aj pred verejnosť v meste.
Zápisu do 1.ročníka sa v dňoch 6.2.-10.2.2012 zúčastnilo 54 žiakov v doprovode svojich rodičov, kde boli preverení z pripravenosti na vstup do školy. Slávnostný zápis budúcich prvákov je už tradičnou akciou našej školy. V školskom roku 2011/2012 si naši prváci pripravili pre budúcich prvákov folklórne pásmo o" Lenivom Ďurovi a šikovnej Zuzke", ktoré bolo súčasťou výstupu z predmetu regionálna výchova .V danom pásme boli využité rekvizity z regionálnej chodby do ktorej prispievajú i samotní žiaci. Témou bol jeden tradičný deň v minulosti na našej dedine. Žiaci využili tradičnú ľudovú slovesnosť, piesne a tance.
Už tradične posledný júnový týždeň 25.6.2012 sa uskutočnila rozlúčka so žiakmi deviateho ročníka so slávnostným prijatím u primátora mesta a zápisom do kroniky mesta.
Pre zlepšenie spolupráce školy a rodičovskej verejnosti boli školské športoviská bezplatne k dispozícií nielen žiakom, ale aj ich rodičom.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Škola je zapojená do projektu Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách.
Taktiež sme sa zapojili do projektu "Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzií marginalizovaných rómskych komunít". Tento projekt bude pokračovať až do roku 2014.
B) Krátkodobé
- Správaj sa normálne- aj v školskom roku 2011/2012 sme sa zapojili do tohto projektu organizovaného v spolupráci s políciou pre žiakov 5.ročníka. Projekt pozostáva z cyklu prednášok 1x mesačne na aktuálne problémy s ktorými sa mládež denne stretáva.
C) V školskom roku 2011/2012 boli školou vypracované projekty:
- Sme takí, akí sme : tento projekt organizovaný v spolupráci so Slovak Telecom bol zameraný na začlenenie hendikepovaných detí do spoločenstva zdravých detí. Podieľali sa na ňom deti základnej školy a deti z DSS Lidwina v Strážskom.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 24.4.2006 - 28.4.2006
Druh inšpekcie: komplexná inšpekcia
Žiaci sa vyučujú v starej budove a v prístavbe novej budovy v 34 učebniach, z čoho je 12 odborných učební (4 počítačové učebne, 1 jazykové laboratórium, interaktívna učebňa,učebňa fyziky, chémie, biológie, geografie, hudobnej výchovy, výtvarnej výchovy). Vo vyučovacom procese sa využívajú 2 dielne, 1 školská kuchyňka, školský pozemok, skleník, posilňovňa, školská knižnica a telocvičňa. Na telovýchovné aktivity škola využíva aj mestské ihriská - futbalové ihrisko, futbalové ihrisko s umelou trávou, 2 volejbalové ihriská, hádzanárske , tenisové ihrisko a antukovú bežecku dráhu . Škola je dobre vybavená učebnými pomôckami, ktoré sú pravidelne podľa finančných možností dopĺňané. V tomto školskom roku boli v dvoch triedach vymenené staré lavice za výškovo nastaviteľné . V podkroví sú po rekonštrukcii zriadené ďalšie 4 učebne na výučbu cudzích jazykov, ktoré však nie sú vybavené potrebnou technikou. Úlohov pre vedenie školy je zabezpečiť, aby v čo najkratšom čase boli tieto triedy vybavené potrebnou didaktickou technikou a boli využívané vo výchovno-vzdelávacom procese.
Každoročne sa snažíme dopĺňať nové učebné pomôcky, hlavne didaktickú techniku. Najlepšie sú učebnými pomôckami vybavené kabinety: Tv, F, P, Z a SJ. V štyroch počítačových učebniach majú žiaci k dispozícii 62 počítačov. Pravidelne je dopĺňaný knižný fond školskej knižnice, ktorý v šk.roku 2011/2012 mal 5 362 knižných titulov.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
V kalendárnom roku 2011 sme obdŕžali na prenesené kompetencie zo štátneho rozpočtu 624 237 ,- €.
Z toho: - normatívne 602 203,- €
mzdy+odvody 501 877,- €
prevádzka 100 326,- €
- nenormatívne 22 034,- €
doprava žiakov 6 133,- €
- presun z.r.2010 + 467,- €
- presun do r.2012 - 599,- €
čerpanie v r. 2011 6 001,- €
vzdelávacie poukazy 11 071,- €
- mzdy 7 260,- €
- odvody 2 555,- €
- energie 1 256,- €
čerpanie v r.2011 11 071,- €
soc.znevýhod.prostredie 4 830,- €
čerpanie: - mzdy 3 573,- €
- odvody 1 257,- €
Z normatívnych finančných prostriedkov vo výške 501 877,- € sme vyčerpali na:
- tarifné platy 336 840,- €
- osobné príplatky 24 098,-€
- odmeny 9 615,-€
- poistné 131 324.- €
Z bežných výdavkov na prevádzku vo výške 100 326,- € sme vyčerpali nasledovne:
- Na energie (plyn na vykurovanie, el.energia), vodu a komunikácie (poplatky za telefóny, mobily, faxy) boli vyčerpané finančné prostriedky vo výške 39 557,- €)
- Výška materiálových nákladov predstavuje sumu 22 637,- €. Uvedené finančné prostriedky boli použité najmä na nákup výpočtovej techniky (počítače, licencie), zariadenia niektorých tried školským nábytkom (stoly, stoličky), nákup čistiacich prostriedkov, údržbárskeho materiálu na bežné opravy, tlačív, kancelárskych potrieb, OOPP, tonerov do tlačiarní a pod.
- Za prenájom učebných pomôcok využívaných vo vyučovacom procese bola vynaložená suma 1 674,- €.
- Na údržbárske práce bolo vynaložených 2 512,- €, a to jak na údržbu budov, tak aj na údržbu a opravy niektorých prevádzkových strojov a zariadení (voda), výpočtovej techniky.
- Čo sa týka služieb, finančné prostriedky vo výške 31 927,- € boli čerpané na čistenie kanalizácie, odvoz všetkých druhov odpadov, revízie a kontroly zariadení, poplatky banke za vedenie účtov, za neplnenie podielu zamestnávania ZŤP, na stravovanie zamestnancov školy (réžia hradená zamestnávateľom, odvod do SF, do DDP pre zamestnancov školy, na úrazové poistenie žiakov školy, poistenie VT, OON, na ďalšie vzdelávanie pedagogických pracovníkov - získavanie kreditov). Na cestovné výdavky spojené so služobnými cestami bola vynaložená suma vo výške 1 606,- €.
- Z dôvodu práceneschopnosti zamestnancov školy boli čerpané finančné prostriedky hradené zamestnávateľom vo výške 413,- €.
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
Na originálne kompetencie sme v kalendárnom roku 2011 obdržali z MsÚ Strážske 98 817,- €
Z toho: - Školská jedáleň 53 343,- € Čerpanie: M- 25 712,- €
O - 9 257,- €
V - 13 544,- € (DDP, SF, energie, spotrebný materiál, OOPP, údržba, revízie a kontroly, réžia za obedy)
kapitálové výdavky - 4 830,- €
- Školský klub detí 45 474,- € Čerpanie: M - 31 190,- €
O - 10 830,- €
V - 3 454,- € (DDP,SF,energie,PN,réžia za obedy)
Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov od rodičov bol vo výške 2 403,- €, ktoré boli poukázané na účet MsÚ Strážske.
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
V kalendárnom roku bola škole poskytnutá na vzdelávacie poukazy suma vo výške 11 071,- € a táto bola použitá nasledovne:
- na mzdy vedúcich krúžkov záujmovej činnosti 7 260,- €
- na odvody 2 555,- €
- na prevádzku 1 256,- €
Z celkovej sumy bolo 1 595,- € čerpaných pre ŠKD, a to nasledovne:
- na mzdy 1 180,- €
- odvody 415,- €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Za stratené, poškodené a vyradené učebnice bolo vyzbieraných od žiakov 185,- €, ktoré sme v závere roka 2011 vrátili cez MsÚ Strážske do štátneho rozpočtu.
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Finančné prostriedky poskytnuté pre žiakov v hmotnej núdzi vo výške 10 805,- € v nasledovnom členení:
- stravné 8 730,- €
- školské potreby 2 075,- €
Vychádzajúc zo školského vzdelávacieho programu vo výchovnovzdelávacej oblasti sa jednotlivé ciele na zvýšenie kvality vzdelávania podarilo naplňať nasledovne:
-všeobecný rozvoj žiakov v športovej oblasti škola napĺňa zriadením športových tried so zameraním na volejbal a futbal, prácou žiakov v športových krúžkoch
- rozvoj komunikácie v cudzích jazykoch škola realizuje formou povinnej výučby 1. cudzieho jazyka (anglického jazyka) od 3. ročníka, 2. cudzieho jazyka (nemeckého a ruského jazyka) od 6. ročníka. Materiálne podmienky na rozvoj komunikačných schopností v cudzích jazykoch škola zabezpečila zriadením jazykového laboratória. Snahou je vybavenie ďalších štyroch jazykových laboratórii, ktoré sme získali rekonštrukciou podkrovia.
- rozvíjanie gramotnosti v oblasti IKT škola realizuje od 2. ročníka, načo slúžia štyri počítačové učebne.
V súčastnosti na skvalitnenie výučby využívame aj interaktívnu učebňu.
- hlavné ciele na zlepšenie estetického prostredia interiéru a exteriéru školy boli sčasti splnené pri rekonštrukcii budovy školy. Počas školského roku 2011/2012 sa upravoval exteriér školy, vysadili sa okrasné rastliny. V úprave exteriéru školy budeme pokračovať aj v budúcom školskom roku. Potrbné je aj rekonštruovať športové ihriská v areáli školy a prístupové komunikácie.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- Veľmi dobrá je práca s talentovanými žiakmi. V tomto školskom roku okrem množstva popredných umiestnení v okresných a krajských kolách súťaží naši žiaci úspešne reprezentovali školu v celoslovenských súťažiach - Minimax volley chlapci a dievčatá, gymnastický štvorboj a geografická olympiáda. Samozrejme dobré úspechy dosahujeme aj v príprave recitátorov, spevákov a v ostatných predmetových olympiádach. Tieto úspechy sú odzrkadlením poctivej práce celého pedagogického kolektívu tak vo vyučovacom procese ako aj v rozvíjaní voľnočasových aktivít našich žiakov. Nemalú zásluhu na tom má aj dobré materiálno technické vybavenie školy a v neposlednej miere aj finančné ohodnotenie pedagógov podieľajúcich sa na týchto výsledkoch.
- Ďalšou oblasťou v ktorej škola dosahuje dobré výsledky je práca so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Diagnostikovaní žiaci majú vypracované výchovno vzdelávacie programy resp. niektorí aj výchovno vzdelávacie plány. Na vyučovacích hodinách okrem vyučujúcich sa im venuje aj kvalifikovaný asistent učiteľa.
- Dobré výsledky dosahujeme v environmentálnej výchove pri separovaní odpadov a zbere druhotných surovín. Dlhoročnou súťaživou formou je realizovaný zber papiera a gaštanov. Žiaci takto získali finančné prostriedky v hodnote 2 372,22 € za nazbieraných 24 912 kg papiera a 6 162,5 kg gaštanov.
- Starostlivosť o zvyšovanie odborného rastu pedagógov, o čom svedčí aj rozšírujúce štúdium informatiky, cudzích jazykov či vykonávanie druhej atestácie.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Nedostatkom je pretrvávajúce nedostatočné sa zapájanie pedagógov do vypracovávania projektov, čím by sa mohlo ešte viac zlepšiť materiálno technické vybavenie školy a zlepšiť úroveň vychovno-vzdelávacieho procesu.
Návrh opatrení:
Naďalej pokračovať v práci s talentovanými žiakmi s cieľom zvýšiť úroveň dosiahnutých výsledkov.
Finančne motivovať pedagógov k zapájaniu sa do tvorby projektov a zlepšeniu úrovne výchovno vzdelávacieho procesu.
Naďalej umožnovať pedagógom zvyšovať svoje pedagogické zručnosti.
Z celkového počtu 54 končiacich žiakov v našej ZŠ pokračuje v štúdiu na stredných školách podľa vlastného výberu 50 žiakov.Dvaja žiaci, ktorí mali povolenie plniť povinnú školskú dochádzku v zahraničí splnili desať rokov povinnej školskej dochádzky a nepokračujú v štúdiu na stredných školách v SR. V nižších ročníkoch ukončili povinnú školskú dochádzku 2 žiaci.
V škole sa uplatňujú zásady psychohygieny jednak pri tvorbe rozvrhu, ďalej pri zaraďovaní telovýchovných chvíľok pri zistení únavy na vyučovacích hodinách. V stredu sa žiakom nezadávaju písomné domáce úlohy. Velké prestávky za priaznivého počasia žiaci trávia na školskom dvore.
Zapojením sa do projektu " Mliečny program a školské ovocie" sa škola snaží žiakom vštepovať správne stravovacie návyky. Prestávka po druhej vyučovacej hodine je vyčlenená ako desiatová prestávka, kde žiaci majú priestor na konzumáciu jedla.
V školskom roku 2011/2012 pracovalo v 40 záujmových útvaroch 771 žiakov, ktorí rozvíjali svoj talent a schopnosti.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| angličtina hrou | 21 | 1 | PaedDr. Svetlana Dušková |
| dejepisný krúžok | 25 | 1 | PaedDr. Andrea Kráľová |
| dopravný krúžok | 15 | 1 | Katarína Kakošová |
| florbalový krúžok | 30 | 1 | Mgr. František Müller |
| futbalový krúžok | 10 | 1 | Ing. Milan Ščerbovský |
| futbalový krúžok | 23 | 1 | Ing. Milan Ščerbovský |
| fyzikálny krúžok | 20 | 1 | RNDr. Anna Hudáková |
| fyzikálny krúžok | 30 | 1 | RNDr. Anna Hudáková |
| fyzikálny krúžok | 11 | 1 | RNDr. Anna Hudáková |
| geografický krúžok | 10 | 1 | Mgr. Svetlana Murínová |
| gymnastický krúžok | 19 | 1 | Mgr. Martina Feňková |
| gymnastický krúžok | 45 | 2 | PaedDr. Monika Hakošová |
| hasičský krúžok | 18 | 1 | Mária Balogová |
| Hudobno - dramatický krúžok | 24 | 1 | Mgr. Zuzana Bovanová |
| krúžok anglického jazyka | 20 | 1 | PaedDr. Svetlana Dušková |
| krúžok anglického jazyka | 28 | 1 | Ing. Milan Ščerbovský |
| krúžok cudzích jazykov | 18 | 1 | Mgr. Beáta Šenitková |
| krúžok slovenského jazyka | 23 | 1 | Mgr. Milina Miklošová |
| krúžok slovenského jazyka | 24 | 1 | Mgr. Peter Majer |
| krúžok šikovných rúk | 8 | 1 | Mgr. Monika Hriciková |
| krúžok učíme sa hrou | 16 | 1 | Mgr. Mária Maskaľová |
| literárno - dramatický krúžok | 13 | 1 | Lenka Kunčová |
| počitačový krúžok | 22 | 1 | Mgr. Marianna Demeterová |
| počítačový krúžok | 54 | 2 | Mgr. Andrea Schmidtová |
| počítačový krúžok | 21 | 1 | Mgr. Andrea Schmidtová |
| prírodovedno - turistický krúžok | 13 | 1 | Mgr. Ingrid Mišková |
| prírodovedný krúžok | 12 | 1 | Mgr. Iveta Hudáková |
| prírodovedný krúžok | 17 | 1 | Mgr. Ingrid Mišková |
| rozhlasový krúžok | 8 | 1 | Mgr. Mária Maskaľová |
| spevácko tanečný krúžok | 24 | 1 | Bc. Anna Kidalová |
| šikovníček | 18 | 1 | Mgr. Iveta Hudáková |
| tanečný aerobic | 15 | 1 | Mgr. Zuzana Šulová |
| volejbalový krúžok | 17 | 1 | Mgr. Peter Müller |
| volejbalový krúžok | 23 | 1 | Mgr. Peter Müller |
| volejbalový krúžok | 29 | 1 | Mgr. František Müller |
| volejbalový krúžok | 21 | 1 | Mgr. František Müller |
| výtvarno aranžérsky krúžok | 10 | 1 | Mgr. Monika Korpa Janová |
| zdravotnícky krúžok | 16 | 1 | Irena Miklošová |
Spolupráca školy s rodičmi je v súčastnosti na veľmi dobrej úrovni. Už niekoľko rokov je ZR pri našej škole poberateľom 2 % z daní fyzických a právnických osôb, čo prinieslo finančné prostriedky v hodnote 2444,27 €. Tieto prostriedky sa využívajú na zvyšovanie kvality vyučovacieho procesu a voľnočasových aktivít žiakov našej školy a ako spoluúčasť pri vypracovávaní rôznych projektov.
Pedagógovia a rodičia sa stretávajú pravidelne na rodičovských združeniach minimálne 4x ročne.Pri riešení výchovných problémov je priamy kontakt pedagóg - rodič, o čom sa vedie samostatná agenda v každej triede. Na skvalitnenie spolupráce medzi rodičmi a školou bola zriadená vychovná komisia, ktorej hlavnou úlohou je v spolupráci s PPP pomáhať riešiť problémy žiakov s poruchami učenia a správania. Pomáha pedagógom pri tvorbe tematických výchovno vzdelávacích plánov.
Spolupráca školy s organizáciami, ktoré sa nachádzajú v meste je na veľmi dobrej úrovni.Najlepšiu spoluprácu máme s firmami Mestský podnik služieb, CHEMKO, ENERGETIKA, OP.ARM, REGENA a súkromnými podnikateľmi v meste. Všetky tieto organizácie pomáhajú škole finančne alebo poskytovaním svojich služieb.
Pri výchove mladej generácie taktiež spolupracujeme s Materskou školou , Centrom voľného času, Základnou umeleckou školou a Strednou odbornou školou v Strážskom. Pri rozvoji športových talentov úzko spolupracujeme aj s Mestskou telovýchovnou jednotou pre ktorých pripravujeme mladých futbalistov.
Vypracoval: Mgr. Michal Polák
V Strážskom, 10. októbra 2012
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 3.9.2012
Rada školy berie danú správu na vedomie.
Powered by aSc EduPage