| Názov školy | Základná škola Mierová 1 Strážske |
| Adresa školy | Mierová 1, 072 22 Strážske |
| Telefón | 056/6477203 |
| mskola@pobox.sk | |
| WWW stránka | zsstrazske.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mesto Strážske |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Michal Polák | 056/6886831 | 0910911081 | mskola@pobox.sk |
| ZRŠ | Mgr. Marta Karafová | 056/6477203 | 0910911084 | |
| ZRŠ | Mgr. Anna Babjaková | 056/6477203 | 0910911083 | |
| Vedúca vychovávateľka | Mária Balogová | 056/6477203 | ||
| Vedúca ŠJ | Renáta Kusýová | 056/6886832 | 0910911082 | skolskajedalen.zsstrazske@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | PaedDr.Eva Matuchová | 0918790003 |
| pedagogickí zamestnanci | PaedDr. Monika Hakošová | 0905961432 |
| PaedDr.Jana Dzurillová | 0908338348 | |
| ostatní zamestnanci | Monika Pčolinska | 0915934898 |
| zástupcovia rodičov | Ing. Alena Mulíková | 056/6477420 |
| Katarína Duncová | 0905795817 | |
| Miroslav Patlevič | 0907943979 | |
| zástupca zriaďovateľa | PhDr. Liduška Bušaničová | 056/6477168 |
| Mgr. Eva Lacová | 0908990048 | |
| Mgr. Alena Jurečková | 056/6491431 | |
| Michal Knap | 0915919652 |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.-2. ročník | PaedDr. Monika Hakošová | všetky predmety 1. a 2. roč. | |
| MZ 3.-4. ročník | Mgr. Martina Feňková | všetky predmety 3. a 4. roč. | |
| MZ ŠKD | Mária Balogová | ||
| PK SLJ | Mgr. Milina Miklošová | slovenský jazyk a literatúra | |
| PK CUJ | Mgr. Nataša Dankaninová | anglický jazyk, nemecký jazyk | |
| PK MAT-FYZ | Ing. Jarmila Marcinová | matematika,fyzika, informatika,technika | |
| PK BIO-CHE | Mgr. Ingrid Mišková | biológia, chémia, svet práce | |
| PK TSV | Mgr. František Müller | telesná a športová výchova | |
| PK DEJ-GEO | Mgr. Svetlana Murínová | dejepis, geografia | |
| PK OBN-Nv-Ev | Mgr. Vladislava Babjáková | občianska náuka, náboženská a etická výchova | |
| PK VYV-HUV-VYU | Mgr. Beata Šenitková | výtvarná a hudobná výchova |
Počet žiakov školy: 462
Počet tried: 22
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | ŠPT | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 22 |
| počet žiakov | 53 | 54 | 40 | 49 | 42 | 48 | 37 | 57 | 63 | 19 | 462 |
| z toho ŠVVP | 3 | 7 | 1 | 3 | 3 | 5 | 3 | 19 | 44 | ||
| z toho v ŠKD | 37 | 40 | 26 | 23 | 126 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2012: súčet 50/ počet dievčat 28
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2012: súčet 52/ počet dievčat 29
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 3/ počet dievčat 2
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2013
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 1 | 4 | 61 | 67 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Mimo SR | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 1 | 16 | 44 | 4 | 1 | 66 | ||
| prijatí | 1 | 16 | 44 | 4 | 65 | |||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 100 | 98,48 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | DOV | FYZ | GEO | HUV | CHE | IFV | INF | MAT | NEJ | OBN | OBV | PVC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| III.A | 1,37 | 1 | 1 | 1,05 | 1,63 | ||||||||||
| III.B | 1,59 | 1 | 1 | 1,06 | 1,65 | ||||||||||
| IV.A | 1,83 | 1,04 | 1 | 1,13 | 2 | 1 | |||||||||
| IV.B | 1,96 | 1 | 1 | 1,26 | 1,74 | 1 | |||||||||
| V.A | 2,15 | 1,65 | 1,9 | 2,45 | 1 | 1,15 | 1,9 | 1,5 | |||||||
| V.B | 2,61 | 2,11 | 2 | 2,56 | 1,35 | 1,5 | 2,11 | 1,5 | |||||||
| VI.A | 2,26 | 2 | 2,09 | 2,09 | 2,09 | 1,04 | 1,91 | 1,17 | 2,17 | 2 | 1,17 | ||||
| VI.B | 2,95 | 2,89 | 3,05 | 3,21 | 3,32 | 1,5 | 2,68 | 1,4 | 3,35 | 2,4 | 2,63 | 2 | |||
| I.ŠPT | 1,63 | 2 | 2,88 | 1,25 | |||||||||||
| II.ŠPT | 2,5 | 1,67 | 3 | 2 | 1,5 | 3 | 2 | 2,5 | 2 | 2 | 1,67 | ||||
| VII.A | 2,28 | 2,06 | 1,89 | 2,33 | 2,17 | 1,11 | 1,83 | 1,11 | 2,06 | 2,5 | 1,78 | ||||
| VII.B | 2,08 | 2,08 | 1,83 | 2 | 2 | 1,17 | 1,67 | 1,08 | 1,75 | 2 | 1,42 | ||||
| VIII.A | 2,5 | 2,22 | 2,17 | 2,72 | 2,56 | 2,33 | 1,56 | 2,39 | 2,5 | 2,28 | |||||
| VIII.B | 2,59 | 2,41 | 2,12 | 2,47 | 2,59 | 2,35 | 1,53 | 2,65 | 2,22 | 1,71 | |||||
| VIII.C | 2,39 | 2 | 2,26 | 2,58 | 2,42 | 2,21 | 1,21 | 2,53 | 2 | 1,79 | |||||
| IX.A | 2,37 | 2,53 | 2,4 | 2,11 | 2,37 | 1,79 | 1,21 | 2,11 | 2,1 | 1,32 | |||||
| IX.B | 2,44 | 1,89 | 2,5 | 2,22 | 2,5 | 1,72 | 1,06 | 2,06 | 2,38 | 1,28 | |||||
| IX.C | 2,95 | 3 | 2,68 | 2,91 | 2,68 | 2,86 | 1,64 | 3 | 3,44 | 1,77 | |||||
| I.A | 1,17 | 1 | 1,42 | ||||||||||||
| I.B | 1,16 | 1 | 1,76 | ||||||||||||
| II.A | 1 | 1,08 | 1 | 1,36 | |||||||||||
| II.B | 1 | 1 | 1 | 1,24 |
| Trieda | PRI | PDA | RGV | RUJ | SLY | SJL | SPR | SEE | THD | TEV | VUC | VLA | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| III.A | 1,26 | 1 | 1,68 | 1 | 1 | 1,11 | 1 | ||||||||
| III.B | 1,47 | 1 | 1,65 | 1 | 1 | 1,29 | 1,12 | ||||||||
| IV.A | 1,61 | 1,22 | 1,92 | 1,13 | 1,13 | 1,75 | 1,08 | ||||||||
| IV.B | 1,52 | 1,09 | 2,04 | 1 | 1 | 1,7 | 1 | ||||||||
| V.A | 2,4 | 1 | 1,3 | ||||||||||||
| V.B | 2,5 | 1,17 | 1,33 | ||||||||||||
| VI.A | 1,71 | 2,3 | 1 | 1,26 | |||||||||||
| VI.B | 2,64 | 3,2 | 1,33 | 5 | 1,85 | ||||||||||
| I.ŠPT | 3,13 | 1,67 | 1,5 | 2,67 | 3 | 1,75 | |||||||||
| II.ŠPT | 2 | 3 | 2,8 | 2 | 2 | 1,67 | 2 | 1,17 | 2 | ||||||
| VII.A | 2 | 2,28 | 1 | 1,06 | 1 | 1,17 | |||||||||
| VII.B | 2 | 2,25 | 1,25 | 1,08 | 1,08 | 1,33 | |||||||||
| VIII.A | 2,17 | 2,78 | 1,11 | 1,33 | 1,5 | 1,56 | |||||||||
| VIII.B | 2,38 | 2,41 | 1,18 | 1,47 | 1,41 | 1,47 | |||||||||
| VIII.C | 2,25 | 2,11 | 1,11 | 1,21 | 1,42 | 1,58 | |||||||||
| IX.A | 1,56 | 2,15 | 1 | 1,05 | |||||||||||
| IX.B | 1,6 | 2,39 | 1 | 1 | |||||||||||
| IX.C | 1,85 | 2,95 | 1,14 | 1,27 | |||||||||||
| I.A | 1,33 | 1,08 | 1,42 | 1 | 1 | 1,17 | |||||||||
| I.B | 1,56 | 1,16 | 1,84 | 1 | 1 | 1,2 | |||||||||
| II.A | 1,4 | 1 | 1,44 | 1 | 1 | 1,16 | 1 | ||||||||
| II.B | 1,2 | 1 | 1,36 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Z celkového počtu 462 žiakov prospelo 417 žiakov, neprospelo 14 a 31 žiakov bolo neklasifikovaných ( žiaci študujúci v zahraničí).
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 26 | 22 | 2 | 2 |
| I.B | 27 | 22 | 3 | 2 |
| II.A | 27 | 26 | 0 | 1 |
| II.B | 27 | 25 | 0 | 2 |
| III.A | 20 | 19 | 0 | 1 |
| III.B | 20 | 18 | 0 | 2 |
| IV.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| IV.B | 25 | 23 | 0 | 2 |
| V.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| V.B | 22 | 21 | 1 | 0 |
| I.ŠPT | 10 | 8 | 1 | 1 |
| II.ŠPT | 9 | 6 | 0 | 3 |
| VI.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| VI.B | 25 | 17 | 4 | 4 |
| VII.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| VII.B | 19 | 12 | 1 | 6 |
| VIII.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| VIII.B | 19 | 17 | 0 | 2 |
| VIII.C | 20 | 18 | 1 | 1 |
| IX.A | 21 | 20 | 0 | 1 |
| IX.B | 19 | 18 | 0 | 1 |
| IX.C | 23 | 22 | 1 | 0 |
Žiaci školy vymeškali 53 181 vyčovacích hodín, z toho ospravedlnených 50 451 hodín a neospravedlnených 2730 hodín. Priemer vymeškaných hodín na jedného žiaka je 115,11 hod, z toho priemer ospravedlnených vymeškaných hodín je 109,20 hod a priemer neospravedlnených vymeškaných hodín je 5,9 hod na jedného žiaka.
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| III.A | 21 | 1561 | 80,35 | 1561 | 80,35 | 0 | 0,00 |
| III.B | 20 | 1198 | 70,47 | 1198 | 70,47 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 25 | 3920 | 160,24 | 3436 | 140,60 | 484 | 19,64 |
| IV.B | 25 | 1912 | 83,13 | 1912 | 83,13 | 0 | 0,00 |
| V.A | 20 | 1981 | 99,05 | 1981 | 99,05 | 0 | 0,00 |
| V.B | 22 | 2447 | 135,94 | 2166 | 120,33 | 281 | 15,61 |
| VI.A | 23 | 2139 | 93,00 | 2139 | 93,00 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 25 | 5280 | 257,90 | 5063 | 247,39 | 217 | 10,51 |
| I.ŠPT | 12 | 378 | 45,00 | 280 | 33,35 | 98 | 11,65 |
| II.ŠPT | 10 | 659 | 105,40 | 388 | 62,83 | 271 | 42,57 |
| VII.A | 18 | 2557 | 142,06 | 2557 | 142,06 | 0 | 0,00 |
| VII.B | 19 | 2644 | 189,42 | 1552 | 115,40 | 1092 | 74,02 |
| VIII.A | 18 | 2574 | 143,00 | 2554 | 141,89 | 20 | 1,11 |
| VIII.B | 19 | 2914 | 175,88 | 2815 | 170,01 | 99 | 5,87 |
| VIII.C | 20 | 2827 | 148,79 | 2750 | 144,74 | 77 | 4,05 |
| IX.A | 21 | 3410 | 170,50 | 3410 | 170,50 | 0 | 0,00 |
| IX.B | 19 | 2426 | 134,78 | 2426 | 134,78 | 0 | 0,00 |
| IX.C | 23 | 3898 | 177,18 | 3838 | 174,45 | 60 | 2,73 |
| I.A | 26 | 1971 | 80,97 | 1971 | 80,97 | 0 | 0,00 |
| I.B | 28 | 1962 | 77,05 | 1931 | 75,84 | 31 | 1,21 |
| II.A | 28 | 2177 | 85,56 | 2177 | 85,56 | 0 | 0,00 |
| II.B | 27 | 2346 | 93,84 | 2346 | 93,84 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti | Celoslovenský priemer |
|---|---|---|---|---|
| Testovanie 9 SJL | 60 | 73,33 | 18,33 | 67,51% - 16,88 bodov |
| Testovanie 9 MAT | 60 | 64,42 | 12,88 | 60,07% - 12,01 bodov |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | ŠT1 | ŠT2 | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 22 |
| Slovenský jazyk a literatúra | 9 | 8 | 8 | 8 | 9 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 138 |
| Tvorivé písanie | 1 | 1 | ||||||||||
| Matematika 1.-9. | 4 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 100 |
| Informatická výchova | 1 | 1 | 1 | 11 | ||||||||
| Informatika | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 19 | |||||
| 1. Cudzí jazyk | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 80 | ||||
| 2.Cudzí jazyk | 2 | 2 | 2 | 36 | ||||||||
| Dejepis | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 20 | |||||
| Geografia | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 23 | |||||
| Fyzika | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 19 | ||||||
| Chémia | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 18 | ||||||
| Prírodopis | 1 | 1 | ||||||||||
| Biológia | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 18 | ||||||
| Prírodoveda | 1 | 1 | 1 | 1 | 8 | |||||||
| Vlastiveda | 1 | 1 | 1 | 2 | 8 | |||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 27 | ||
| Výchova umením | 1 | 1 | 6 | |||||||||
| Hudobná výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 16 | ||
| Svet práce | 1 | 1 | 5 | |||||||||
| Technika | 1 | 1 | 5 | |||||||||
| Pracovné vyučovanie | 1 | 4 | 6 | 12 | ||||||||
| Občianska náuka | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 13 | |||||
| Telesná výchova | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 46 |
| Náboženská výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 23 |
| Etická výchova | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||||||
| Dopravná výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 8 | |||||||
| Regionálna výchova | 1 | 2 | ||||||||||
| Športová príprava | 4 | 4 | 3 | 3 | 14 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individuálne začlenených | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 2 | 53 | |
| Bežných tried | 14 | 311 | 23 |
| Špeciálnych tried | 2 | 19 | 19 |
| Pre nadaných | 4 | 79 | 2 |
| Spolu | 22 | 462 | 44 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 36 | 13 | 36 | 13 |
| DPP | 2 | 1 | 2 | 1 |
| Znížený úväzok | 1 | 0,43 | ||
| ZPS | 1 | 1 | ||
| Na dohodu | 2 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 33 | 33 | |
| vychovávateľov | 4 | 4 | |
| asistentov učiteľa | 3 | 3 | |
| spolu | 40 | 40 |
Z celkového počtu 680 vyučovacích hodín sa vyučovalo 33 hodín neodborne, z toho 4 na prvom stupni a 29 hodín na druhom stupni. V porovnaní s predchádzajúcim školským rokom je to o 8 neodborne vyučovaných vyučovacích hodín menej. V súčastnosti boli vytvorené vhodné podmienky na zníženie tohto počtu, rozšírujúcim štúdiom informatiky na druhom stupni.
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 1.a | Regionálna výchova | 1 |
| 1.b | Regionálna výchova | 1 |
| 4.b | Informatická výchova | 1 |
| 4.a | Vlastiveda | 1 |
| 5.a | Informatika | 1 |
| 5.b | Informatika | 1 |
| 6.a | Informatika | 2 |
| 6.b | Informatika | 1 |
| 7.a | Informatika | 2 |
| 7.b | Informatika | 1 |
| 8.c | Informatika | 1 |
| 9.a | Informatika | 1 |
| 9.b | Informatika | 1 |
| 9.c | Informatika | 2 |
| 6.a | Telesna a športova výchova | 2 |
| 7.a | Technika | 1 |
| 7.b | Technika | 1 |
| 8.a | Technika | 1 |
| 8.b | Technika | 1 |
| 8.c | Technika | 1 |
| 7.a | Svet práce | 1 |
| 7.b | Svet práce | 1 |
| 8.a | Svet práce | 1 |
| 8.b | Svet práce | 1 |
| 8.c | Svet práce | 1 |
| 5.b | Biológia | 1 |
| 6.a | Občianska náuka | 1 |
| 9.b | Občianska náuka | 1 |
| 9.c | Občianska náuka | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 27 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 12 | 2 |
| štúdium školského manažmentu | 4 | |
| špecializačné inovačné štúdium | 3 | |
| špecializačné kvalifikačné | 13 | 2 |
| postgraduálne | 1 | |
| doplňujúce pedagogické | 4 | |
| vysokoškolské pedagogické | 35 | 1 |
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Volejbal chlapci | 12 | 1.miesto | 1.miesto | 3.miesto | |
| Minicoolvoley chlapci | 8 | 1.miesto | 1.miesto | 1.miesto | |
| Midicoolvoley dievčatá | 9 | 5.-6. miesto | |||
| Volejbal dievčatá | 12 | 1.miesto | 4. miesto | ||
| Gymnastický štvorboj A dievčatá | 5 | 1.miesto | 1.miesto | 7.miesto | |
| Gymnastický štvorboj jed. | 5 | 1. 2.a3.miesto | |||
| Gymnastický štvorboj A chlapci | 5 | 1.miesto | 1.miesto | 4. miesto | |
| Gymnastický štvorboj jed. chl | 2 | 1.miesto | 1. 2.a3.miesto | 4. miesto | |
| Gymnastický štvorboj B dievčatá | 5 | 1.miesto | 1.miesto | 5. miesto | |
| Gymnastický štvorboj jed. | 2 | 1.miesto | 1. miesto | ||
| Stolný tenis | 4 | 3. miesto | |||
| Floorball st.žiačky | 8 | 2. miesto | |||
| Floorball ml.žiačky | 8 | 4. miesto | |||
| Floorball ml.žiaci | 12 | 5. miesto | |||
| Floorbal st. žiaci | 11 | 3. miesto | |||
| Atletika chlapci jednotlivci | 5 | 3. a 7.miesto | |||
| Cezpoľný beh chlapci | |||||
| Malý futbal dievčatá Jednota cup | 10 | 2.miesto | |||
| Malý futbal dievčatá Dôvera | 10 | 3. miesto | |||
| Streľba | 3 | 6. miesto | |||
| Mladý zachranár CO | 4 | 2. miesto | |||
| Plameň dievčatá | 10 | 2.miesto | |||
| Plameň chlapci | 10 | 3. miesto | |||
| Deň mladých hasičov chlapci | 5 | 3. miesto | |||
| Deň mladých hasičov dievčatá | 5 | 4. miesto | |||
| Halové majstrovsvá SR mladých hasičov | 5 | 4. miesto | |||
| Halové majstrovsvá SR mladých hasičov | 5 | 2.miesto | |||
| Vybíjaná dievčatá | 10 | 3. miesto | |||
| Ja a môj bicykel | 3 | 3. miesto | |||
| Geografická olympiáda 9 r. | 1 | 2. miesto | 3.miesto | ||
| Geografická olympiáda 6 r. | 1 | 9. miesto | |||
| Geografická olympiáda 5. r. | 2 | 4. a 7. miestomiesto | |||
| Dejepisna olympiáda 6.r. | 2 | 1.a 8. miesto | |||
| Dejepisna olympiáda 9.r. | 1 | 7.miesto | |||
| Olympiáda SJL | 1 | 4. miesto | |||
| Olympiáda RUJ | 2 | 7. a 10. miesto | |||
| Olympiáda ANJ | 1 | 9. miesto | |||
| Matematická olympiáda Z5 | 1 | 2. miesto | |||
| Matematická olympiáda Z6 | 1 | 4. miesto | |||
| Pytagoriáda | 3 | 3.,7.,9. m | |||
| Biblická olympiáda | 3 | 2. miesto | |||
| Korešpondenčný seminár fyzIQ 9.r. | 1 | 3. miesto | |||
| Biologická olympiáda kat F 4. roč. | 5 | 1. miesto | |||
| Biologická olympiáda kat. F 5. r. | 5 | 4. miesto | |||
| Šaliansky Maťko | 2 | 2. miesto | |||
| Európa v škole - poézia 1.kat | 1 | 3. miesto | |||
| Európa v škole - poézia 3.kat | 2 | x 2. miesto | |||
| Energetika | 4 | 3. miesto | |||
| Energetika jednotlivci | 4 | 1. a 3. miesto | |||
| Modrá škola - VYV | 3. miesto | ||||
| Záhrada očami detí | 1 | 1. - 10. miesto | |||
| Ochrana pred požiarmi | 5 | 1. a 3. miesto | |||
| Matičný festival Ľudová pieseň košickej mládeže | 2 | 3 x 1. miesto | |||
| Fugova domovina lit. | 3 | 1.,2.,3. m. | |||
| Fugova domovina VYV | 3 | 2. miesto | |||
| Svätoplukovo kráľovstvo ožíva | ocenená | ||||
| Budimírske studničky | 1 | 2. miesto | |||
| Ej, zalužicki poľo | 2 | 2. miesto | |||
| Jasovský zlatý slávik | 1 | cena MŠ SR |
Hlavným zdrojom informácii pre rodičov aj žiakov je internetová stánka školy wwww.zsstrazske.edupage.org, kde okrem výsledkov súťaží a o oznamoch uskutočnených akcií v škole je možno nazrieť aj na stránku pre zadávanie domácich úloh, skúšania, či plánovanie písomných prác.Rodičia si túto možnosť chvália, nakoľko môžu skontrolovať zadanie úloh aj pre žiakov, ktorí sa nezúčastnili na vyučovaní z rôznych dôvodov. Známky žiakov si rodičia môžu pozrieť v internetovej žiackej knižke.
Ku koncu školského roka vydávame časopis Školský mix , na tvorbe ktorého sa podieľajú pedagógovia a hlavne žiaci svojimi literárnymi a výtvarnými prácami.
Počas školského roka organizujeme tradičné podujatia.. Je to 8. ročnik Memoriálu M. Nistora v stolnom tenise, rôzne športové súťaže v týždni boja proti drogám, či nová súťaž žiakov v malom futbale- Memoriál Š. Nadzama. Pravidelná je aj spolupráca s mestom pri Behu oslobodenia .
Každoročne žiaci 6. -8. ročníka sa zúčastňujú ZLV v lyžiarskom stredisku Litmanová s ubytovaním v Jarabine. ZLV sa zúčastnilo 51 žiakov. Zdokonaľovací plavecký výcvik pre žiakov 5. ročníka v počte 36 žiakov a základný plavecký výcvik pre 42 žiakov 4. ročníka sa uskutočnil v mestskej plavárni v Humennom.
Najdlhšiu históriu má školská športová olympiáda, súťaž v ľahkoatletických disciplínach.Tohto roku sa uskutočnil už XXIV. ročník. Súčasťou olympiády je aj vlasná literárna a výtvarná tvorba.
Učitelia predmetových komisií pripravili projektové dni : "Project day", "Voda", pre žiakov 1.-4. - zorganizovali Hellowen party.
Tradíciou sa stáva aj Vianočná besiedka, ktorej sa zúčastňujú aj rodičia. Súčasťou je aj vianočná burza, kde žiaci ponúkajú svoje práce a výrobky, výťažok ktorej sa používa na výzdobu interiéru školy. Taktiež sme zorganizovali burzu kníh, ktorej výťažok sme použili na zakúpenie kníh pre žiakov do školskej knižnice.
Veľmi obľúbenou akciou pre žiakov 1. - 4. ročníka je fašiangový karneval, ktorú organizujú vychovávateľky ŠKD v spolupráci s uiteľkami 1.- 4. ročníka a rodičmi.
Zápisu do 1. ročníka sa v dňoch 4.2. - 8. 2. 2013 zúčastnilo v doprode rodičov 54 žiakov.,kde boli preverení z rôznych úloh pripravenosti na vstup do školy. 17.4.2013 sa uskutočnil slávnostný zápis budúcich prvákov spojený s kultúrnym programom pripraveným žiakmi 1. ročníka a budúcimi prvákmi.
V závere školského roka 25.6.2013 sa uskutočnila rozlúčka so žiakmi deviateho ročníka so slávnostným prijatím u primátora mesta a zápisom do kroniky mesta.
Žiaci školy sa prezentujú kultúrnym programom pri rôznych podujatiach v meste - Deň zeme, Stražčanski jurmark, Mikuláš a v Domove sociálnych služieb v mesiaci úcty k starším.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Škola je zapojená do projektu Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách.
Taktiež sme sa zapojili do projektu "Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzií marginalizovaných rómskych komunít". Cieľom tohto projektu je zapojiť žiakov do celodenného vzdelávacieho systému, vytvoriť im podmienky na rozvíjanie ich talentu a odstraňovanie sociálnych bariér vo výchovno vzdelávacom procese. Tento projekt bude pokračovať až do roku 2014.
B) Krátkodobé
- Správaj sa normálne- aj v školskom roku 2012/2013 sme sa zapojili do tohto projektu organizovaného v spolupráci s políciou pre žiakov 5.ročníka. Projekt pozostáva z cyklu prednášok 1x mesačne na aktuálne problémy, s ktorými sa mládež denne stretáva.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 24.4.2006 - 28.4.2006
Druh inšpekcie: komplexná inšpekcia
Žiaci sa vyučujú v starej budove v novo zrekonštruovanom podkroví a v prístavbe novej budovy spolu v 34 učebniach, z čoho je 12 odborných učební (4 počítačové učebne, 1 jazykové laboratórium, interaktívna učebňa,učebňa fyziky, chémie, biológie, geografie, hudobnej výchovy, výtvarnej výchovy). Vo vyučovacom procese sa využívajú 2 dielne, 1 školská kuchyňka, školský pozemok, skleník, posilňovňa, školská knižnica a telocvičňa. Na telovýchovné aktivity škola využíva aj mestské ihriská - futbalové ihrisko, futbalové ihrisko s umelou trávou, 2 volejbalové ihriská, hádzanárske ihrisko, tenisové ihrisko a antukovú bežecku dráhu . Škola je dobre vybavená učebnými pomôckami, ktoré sú pravidelne podľa finančných možností dopĺňané. V tomto školskom roku boli v dvoch triedach vymenené staré lavice za výškovo nastaviteľné . V podkroví sú po rekonštrukcii zriadené ďalšie 4 učebne na výučbu cudzích jazykov, ktoré však nie sú vybavené potrebnou technikou. Úlohov pre vedenie školy je zabezpečiť, aby v čo najkratšom čase boli tieto triedy vybavené potrebnou didaktickou technikou a boli využívané vo výchovno-vzdelávacom procese.
Každoročne sa snažíme dopĺňať nové učebné pomôcky, hlavne didaktickú techniku. Najlepšie sú učebnými pomôckami vybavené kabinety: Tv, F, P, Z a SJ. V štyroch počítačových učebniach majú žiaci k dispozícii 62 počítačov, v štyroch triedach žiaci využívajú vo výchovno vzdelávacom procese interaktívne tabule. Pravidelne je dopĺňaný knižný fond školskej knižnice, ktorý v šk.roku 2012/2013 mal 5 425 knižných titulov.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
V kalendárnom roku 2012 sme obdŕžali na prenesené kompetencie zo štátneho rozpočtu 668 977 ,- €.
Z toho: - normatívne 644 736,- €
mzdy+odvody 545 275,- €
prevádzka 99 461,- €
- nenormatívne 24 241,- €
doprava žiakov 5 384,- €
- presun z.r.2011 + 599,- €
- presun do r.2013 - 490,- €
čerpanie v r. 2012 5 493,- €
vzdelávacie poukazy 11 153,- €
- mzdy 8 249,- €
- odvody 2 904,- €
- energie 1 256,- €
čerpanie v r.2011 11 153,- €
soc.znevýhod.prostredie 5 733,- €
čerpanie: - mzdy 4 240,- €
- odvody 1 493,- €
Z normatívnych finančných prostriedkov vo výške 545 275,- € sme vyčerpali na:
- tarifné platy 346 713,- €
- osobné príplatky 42 057,-€
- odmeny 11 540,-€
- poistné 141 965.- €
Z bežných výdavkov na prevádzku vo výške 99 461,- € sme vyčerpali nasledovne:
- Na energie (plyn na vykurovanie, el.energia), vodu a komunikácie (poplatky za telefóny, mobily, faxy) boli vyčerpané finančné prostriedky vo výške 40 428,- €)
- Výška materiálových nákladov predstavuje sumu 25 945,- €. Uvedené finančné prostriedky boli použité najmä na nákup výpočtovej techniky (počítače, licencie), zariadenia niektorých tried školským nábytkom (stoly, stoličky), nákup čistiacich prostriedkov, údržbárskeho materiálu na bežné opravy, tlačív, kancelárskych potrieb, OOPP, tonerov do tlačiarní a pod.
- Za prenájom učebných pomôcok využívaných vo vyučovacom procese bola vynaložená suma 1 160,- €.
- Na údržbárske práce bolo vynaložených 10 903,- €, a to jak na údržbu budov, tak aj na údržbu a opravy niektorých prevádzkových strojov a zariadení (voda), výpočtovej techniky.
- Čo sa týka služieb, finančné prostriedky vo výške 19 606,- € boli čerpané na čistenie kanalizácie, odvoz všetkých druhov odpadov, revízie a kontroly zariadení, poplatky banke za vedenie účtov, za neplnenie podielu zamestnávania ZŤP, na stravovanie zamestnancov školy (réžia hradená zamestnávateľom, odvod do SF, do DDP pre zamestnancov školy, na úrazové poistenie žiakov školy, poistenie VT, OON, na ďalšie vzdelávanie pedagogických pracovníkov - získavanie kreditov). Na cestovné výdavky spojené so služobnými cestami bola vynaložená suma vo výške 1 299,- €.
- Z dôvodu práceneschopnosti zamestnancov školy boli čerpané finančné prostriedky hradené zamestnávateľom vo výške 344,- €.
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
Na originálne kompetencie sme v kalendárnom roku 2012 obdržali z MsÚ Strážske 99 016,- €
Z toho: - Školská jedáleň 53 831,- € Čerpanie: M- 24 700,- €
O - 9 528,- €
V - 14 103,- € (DDP, SF, energie, spotrebný materiál, OOPP, údržba, revízie a kontroly, réžia za obedy)
kapitálové výdavky - 5 500,- €
- Školský klub detí 45 185,- € Čerpanie: M - 31 957,- €
O - 11 419,- €
V - 1 809,- € (DDP,SF,energie,PN,réžia za obedy)
Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov od rodičov bol vo výške 3 060,- €, ktoré boli poukázané na účet MsÚ Strážske.
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
V kalendárnom roku bola škole poskytnutá na vzdelávacie poukazy suma vo výške 11 153,- € a táto bola použitá nasledovne:
- na mzdy vedúcich krúžkov záujmovej činnosti 6 035,- €
- na odvody 2 118,- €
- na prevádzku 1 171,- €
Z celkovej sumy bolo 1 829,- € čerpaných pre ŠKD, a to nasledovne:
- na mzdy 1 355,- €
- odvody 474,- €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Za stratené, poškodené a vyradené učebnice bolo vyzbieraných od žiakov 147,- €, ktoré sme v závere roka 2012 vrátili cez MsÚ Strážske do štátneho rozpočtu.
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Finančné prostriedky poskytnuté pre žiakov v hmotnej núdzi vo výške 9 632,- € v nasledovnom členení:
- stravné 7 988,- €
- školské potreby 1 644,- €
Vychádzajúc zo školského vzdelávacieho programu vo výchovnovzdelávacej oblasti sa jednotlivé ciele na zvýšenie kvality vzdelávania podarilo naplňať nasledovne:
-všeobecný rozvoj žiakov v športovej oblasti škola napĺňa zriadením športových tried so zameraním na volejbal a futbal, prácou žiakov v športových krúžkoch
- rozvoj komunikácie v cudzích jazykoch škola realizuje formou povinnej výučby 1. cudzieho jazyka (anglického jazyka) od 3. ročníka, 2. cudzieho jazyka (nemeckého a ruského jazyka) od 6. ročníka. Materiálne podmienky na rozvoj komunikačných schopností v cudzích jazykoch škola zabezpečila zriadením jazykového laboratória. Snahou je vybavenie ďalších štyroch jazykových laboratórii, ktoré sme získali rekonštrukciou podkrovia.
- rozvíjanie gramotnosti v oblasti IKT škola realizuje od 2. ročníka, načo slúžia štyri počítačové učebne.
V súčastnosti na skvalitnenie výučby využívame aj interaktívnu učebňu.
- hlavné ciele na zlepšenie estetického prostredia interiéru a exteriéru školy boli sčasti splnené pri rekonštrukcii budovy školy. Počas školského roku 2012/2013 sa upravoval exteriér školy, vysadili sa okrasné rastliny. V úprave exteriéru školy budeme pokračovať aj v budúcom školskom roku. Potrbné je aj rekonštruovať športové ihriská v areáli školy a prístupové komunikácie.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- Veľmi dobrá je práca s talentovanými žiakmi. V tomto školskom roku okrem množstva popredných umiestnení v okresných a krajských kolách súťaží naši žiaci úspešne reprezentovali školu v celoslovenských súťažiach - v Mini cool volley chlapci ,vo volejbale chlapcov a gymnastickom štvorboji. Samozrejme dobré úspechy dosahujeme aj v príprave recitátorov, spevákov, výtvarných prác a v ostatných predmetových olympiádach. Tieto úspechy sú odzrkadlením poctivej práce celého pedagogického kolektívu tak vo vyučovacom procese ako aj v rozvíjaní voľnočasových aktivít našich žiakov. Nemalú zásluhu na tom má aj dobré materiálno technické vybavenie školy a v neposlednej miere aj finančné ohodnotenie pedagógov podieľajúcich sa na týchto výsledkoch.
- Ďalšou oblasťou v ktorej škola dosahuje dobré výsledky je práca so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Diagnostikovaní žiaci majú vypracované výchovno vzdelávacie programy resp. niektorí aj výchovno vzdelávacie plány. Na vyučovacích hodinách okrem vyučujúcich sa im venujú aj 3 kvalifikovaní asistenti učiteľa.
- Dobré výsledky dosahujeme v environmentálnej výchove pri separovaní odpadov a zbere druhotných surovín. Dlhoročnou súťaživou formou je realizovaný zber papiera a gaštanov. Žiaci takto získali finančné prostriedky v hodnote 1 479 € za nazbieraných 15 260 kg papiera a 4 500 kg gaštanov.
- Starostlivosť o zvyšovanie odborného rastu pedagógov, o čom svedčí aj rozšírujúce štúdium informatiky( Ing. J.Marcinová ), cudzích jazykov ( PaedDr. S.Dušková, Mgr. M.Feňková, PaedDr. J.Dzurillová, Mgr. M.Čajková, Mgr. A.Schmidtová, Mgr. I.Hudáková, PaedDr. M.Hakošová) či vykonávanie prvej atestácie (Mgr. I.Mišková, Mgr. A.Jusková, Mgr. A Schmidtová ) a druhej atestácie (PaedDr.S.Dušková,PaedDr.J.Dzurillová,Mgr. M.Feňková, Mgr.M.Polák).
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Nedostatkom je pretrvávajúce nedostatočné sa zapájanie pedagógov do vypracovávania projektov, čím by sa mohlo ešte viac zlepšiť materiálno technické vybavenie školy a zlepšiť úroveň vychovno-vzdelávacieho procesu.
Návrh opatrení:
V rámci plánu kontinuálneho vzdelávania naďalej umožnovať pedagógom zvyšovať svoje pedagogické zručnosti .
Naďalej pokračovať v práci s talentovanými žiakmi s cieľom zvýšiť úroveň dosiahnutých výsledkov.
Finančne motivovať pedagógov k zapájaniu sa do tvorby projektov a zlepšeniu úrovne výchovno vzdelávacieho procesu.
Z celkového počtu 61 končiacich žiakov v našej ZŠ pokračuje v štúdiu na stredných školách podľa vlastného výberu 60 žiakov.Jedna žiačka, ktorá mala povolenie plniť povinnú školskú dochádzku v zahraničí splnila desať rokov povinnej školskej dochádzky a nepokračuje v štúdiu na stredných školách v SR. V nižších ročníkoch ukončili povinnú školskú dochádzku 4 žiaci, ktorí pokračujú v štúdiu na strednej škole
V škole sa uplatňujú zásady psychohygieny jednak pri tvorbe rozvrhu, ďalej pri zaraďovaní telovýchovných chvíľok pri zistení únavy na vyučovacích hodinách. V stredu sa žiakom nezadávaju písomné domáce úlohy. Velké prestávky za priaznivého počasia žiaci trávia na školskom dvore.
Zapojením sa do projektu " Mliečny program a školské ovocie" sa škola snaží žiakom vštepovať správne stravovacie návyky. Prestávka po druhej vyučovacej hodine je vyčlenená ako desiatová prestávka, kde žiaci majú priestor na konzumáciu jedla.
V školskom roku 2012/2013 pracovalo v 49 záujmových útvaroch 966 žiakov, ktorí rozvíjali svoj talent a schopnosti.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci | |
|---|---|---|---|---|
| dejepisný krúžok | 19 | 1 | PhDr.Martina Bošková | |
| dejepisný krúžok | 25 | 1 | PaedDr. Andrea Kráľová | |
| dopravný krúžok | 15 | 1 | Katarína Kakošová | |
| futbalový krúžok | 26 | 1 | Ing. Milan Ščerbovský | |
| fyzikálny krúžok | 25 | 1 | RNDr. Anna Hudáková | |
| fyzikálny krúžok | 30 | 1 | RNDr. Anna Hudáková | |
| fyzikálny krúžok | 31 | 1 | RNDr. Anna Hudáková | |
| gymnastický krúžok | 14 | 1 | PaedDr. Monika Hakošová | |
| gymnastický krúžok | 18 | 2 | PaedDr. Monika Hakošová | |
| hasičský krúžok | 23 | 1 | Mária Balogová | |
| krúžok anglického jazyka | 22 | 1 | PaedDr. Svetlana Dušková | |
| krúžok slovenského jazyka | 30 | 1 | Mgr. Peter Majer | |
| matematický krúžok | 28 | 1 | Mgr. Adriana Dzvoníková | |
| matematický krúžok | 18 | 1 | Mgr. Anna Jusková | |
| midi cool voley | 22 | 1 | Mgr. František Müller | |
| mini cool voley | 16 | 1 | Mgr. František Müller | |
| počítačový krúžok | 27 | 1 | Mgr. Andrea Schmidtová | |
| prírodovedno-turistický krúžok | 26 | 1 | Mgr. Ingrid Mišková | |
| relaxačné cvičenia | 17 | 1 | Mgr. Svetlana Murínová | |
| rozhlasový krúžok | 12 | 1 | Mgr. M. Maskaľová, PaedDr. J. Dzurillová | |
| športové hry | 52 | 1 | Mgr. Martina Feňková | |
| tanečno-spevácky | 24 | 1 | Bc. Anna Kidalová | |
| tanečný | 17 | 1 | Lenka Kunčová | |
| učíme sa hrou | 16 | 1 | Mgr. Mária Maskaľová | |
| volejbalový krúžok | 20 | 1 | Mgr. Peter Müller | |
| volejbalový krúžok | 27 | 1 | Mgr. Peter Müller | |
| výtvarný krúžok | 30 | 1 | Mgr. Mária Maskaľová | |
| zdravotnícky krúžok | 15 | 1 | Irena Miklošová | |
| florbalový | 24 | 1 | Mgr. František Müller | MRK |
| fotografický | 11 | 1 | Mgr. Peter Majer | MRK |
| hudba, spev,tanec | 23 | 1 | PaedDr. Svetlana Dušková | MRK |
| hudba, spev,tanec | 15 | 1 | Bc. Anna Kidalová | MRK |
| ja, počítač a svet okolo nás | 16 | 1 | Mgr. Anna Jusková | MRK |
| mladí futbalisti | 36 | 1 | Ing. Milan Ščerbovský | MRK |
| multikultúrna výchova v obrazoch | 13 | 1 | Mgr. Beata Šenitková | MRK |
| malá záhradka | 12 | 1 | Mgr. Iveta Hudáková | MRK |
| mladí rómsky muzikanti | 10 | 1 | Mgr. Ľuboš Marek | MRK |
| počítačový | 10 | 1 | Mgr. Andrea Schmidtová | MRK |
| poznávanie a ochrana prírody | 10 | 1 | Mgr. Ingrid Mišková | MRK |
| poznávanie a ochrana prírody | 7 | 1 | Mgr. Svetlana Murínová | MRK |
| počítačový | 35 | 1 | Mgr. Andrea Schmidtová | MRK |
| šikovníci | 10 | 1 | Mgr. Monika Hricíková | MRK |
| šport a modelárstvo | 10 | 1 | Mgr.Marta Čajková | MRK |
| tvorivá dramatika | 13 | 1 | Mgr. MIlina Miklošová | MRK |
| tvorivé spracovanie materiálov | 12 | 1 | Mgr. Monika Korpa - Janová | MRK |
| tvorivá dramatika | 15 | 1 | Mgr. Vladislava Babjáková | MRK |
| varíme, pečieme | 16 | 1 | Mgr. Iveta Hudáková | MRK |
| varíme, pečieme | 12 | 1 | Mgr. Jarmila Marcinová | MRK |
| zvyky a tradície našich predkov | 36 | 1 | Mgr. Nataša Dankaninová | MRK |
Spolupráca školy s rodičmi je v súčastnosti na veľmi dobrej úrovni. Už niekoľko rokov je ZR pri našej škole poberateľom 2 % z daní fyzických a právnických osôb, čo prinieslo finančné prostriedky v hodnote 2 267,27 €. Tieto prostriedky sa využívajú na zvyšovanie kvality vyučovacieho procesu a voľnočasových aktivít žiakov našej školy a ako spoluúčasť pri vypracovávaní rôznych projektov.
Pedagógovia a rodičia sa stretávajú pravidelne na rodičovských združeniach minimálne 4x ročne.Pri riešení výchovných problémov je priamy kontakt pedagóg - rodič, o čom sa vedie samostatná agenda v každej triede. Na skvalitnenie spolupráce medzi rodičmi a školou bola zriadená vychovná komisia, ktorej hlavnou úlohou je v spolupráci s PPP pomáhať riešiť problémy žiakov s poruchami učenia a správania. Pomáha pedagógom pri tvorbe tematických výchovno vzdelávacích plánov.
Pri výchove mladej generácie taktiež spolupracujeme s Materskou školou , Centrom voľného času, Základnou umeleckou školou a Strednou odbornou školou v Strážskom. Pri rozvoji športových talentov úzko spolupracujeme aj s Mestskou telovýchovnou jednotou pre ktorých pripravujeme mladých futbalistov.
Spolupráca školy s organizáciami, ktoré sa nachádzajú v meste je na dobrej úrovni.Najlepšiu spoluprácu máme s firmami Mestský podnik služieb, CHEMKO, a súkromnými podnikateľmi v meste. Všetky tieto organizácie pomáhajú škole finančne alebo poskytovaním svojich služieb.
Vypracoval: Mgr. Michal Polák
V Strážskom, 11. októbra 2013
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 1.7.2013
Rada školy berie danú správu na vedomie.
Powered by aSc EduPage