| Názov školy | Základná škola Mierová 1 Strážske |
| Adresa školy | Mierová 1, 072 22 Strážske |
| Telefón | 056/6477203 |
| mskola@pobox.sk | |
| WWW stránka | zsstrazske.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mesto Strážske |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Michal Polák | 056/6886831 | 0910911081 | mskola@pobox.sk |
| ZRŠ | Mgr. Marta Karafová | 056/6477203 | 0910911084 | |
| ZRŠ | Mgr. Anna Babjaková | 056/6477203 | 0910911083 | |
| Vedúca vychovávateľka | Mária Balogová | 056/6477203 | ||
| Vedúca ŠJ | Renáta Kusýová | 056/6886832 | 0910911082 | skolskajedalen.zsstrazske@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | PaedDr. Eva Matuchová | 0918790003 |
| pedagogickí zamestnanci | PaedDr. Monika Hakošová | 0905961432 |
| PaedDr. Jana Dzurillová | 0908338348 | |
| ostatní zamestnanci | Monika Pčolinská | 0915934898 |
| zástupcovia rodičov | Katarína Cehulová | 0905141884 |
| Katarína Duncová | 0907941315 | |
| Miroslav Patlevič | 0907943979 | |
| zástupca zriaďovateľa | PhDr. Liduška Bušaničová | 056/6477168 |
| Mgr. Eva Lacová | 0905523588 | |
| Mgr. Alena Jurečková | 056/6491431 | |
| Michal Knap | 0915919652 |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.-2. ročník | Mgr. Martina Feňková | všetky predmety 1. a 2. roč. | |
| MZ 3.-4. ročník | PaedDr. Monika Hakošová | všetky predmety 3. a 4. roč. | |
| MZ ŠKD | Mária Balogová | ||
| PK SLJ | Mgr. Milina Miklošová | slovenský jazyk a literatúra | |
| PK CUJ | Mgr. Nataša Dankaninová | anglický jazyk, nemecký jazyk, ruský jazyk | |
| PK MAT-FYZ | Ing. Jarmila Marcinová | matematika,fyzika, informatika,technika | |
| PK BIO-CHE | RNDr. Dana Savková | biológia, chémia, svet práce | |
| PK TSV | Mgr. František Müller | telesná a športová výchova | |
| PK DEJ-GEO | Mgr. Svetlana Murínová | dejepis, geografia | |
| PK OBN-Nv-Ev | Mgr. Vladislava Babjáková | občianska náuka, náboženská a etická výchova | |
| PK VYV-HUV-VYU | Mgr. Beata Šenitková | výtvarná a hudobná výchova, výchova umením |
Počet žiakov školy: 446
Počet tried: 23
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | ŠPT | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 23 |
| počet žiakov | 50 | 48 | 54 | 39 | 18 | 59 | 43 | 43 | 38 | 54 | 446 |
| z toho ŠVVP | 1 | 4 | 1 | 18 | 7 | 3 | 3 | 3 | 6 | 46 | |
| z toho v ŠKD | 33 | 37 | 35 | 11 | 116 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2013: súčet 53/ počet dievčat 28
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2013: súčet 49/ počet dievčat 28
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 5/ počet dievčat 4
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2014
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 1 | 1 | 53 | 67 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Mimo SR | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 13 | 37 | 3 | 53 | ||||
| prijatí | 13 | 37 | 50 | |||||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 94,34 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | DOV | ETV | FYZ | GEO | HUV | CHE | IFV | INF | MAT | NBK | NBG | NEJ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| IV.A | 1,56 | 1,17 | 1 | 1 | 1,11 | 1,89 | 1 | 1 | |||||||
| IV.B | 1,71 | 1,53 | 1 | 1,18 | 1,82 | 1,24 | 1 | ||||||||
| V.A | 1,91 | 1,78 | 1,61 | 2,3 | 1 | 1,22 | 2,09 | 1 | 1 | ||||||
| V.B | 2,4 | 1,8 | 2 | 2 | 1,2 | 1,33 | 2,33 | 1,2 | 1 | ||||||
| VI.A | 2,35 | 2,4 | 1,9 | 2 | 2,9 | 2,8 | 1,5 | 1,35 | 2,4 | 1 | 1 | 2 | |||
| VI.B | 2,47 | 2,13 | 2,07 | 1 | 2,47 | 2,6 | 1,44 | 1,94 | 2,75 | 1,2 | 1 | 2,2 | |||
| VII.A | 2,43 | 2,26 | 1,83 | 1 | 2,3 | 2,26 | 1,3 | 2,3 | 1,48 | 2,43 | 1,06 | 1 | 2,17 | ||
| VII.B | 2,94 | 2,88 | 2,41 | 1 | 2,88 | 3 | 1,29 | 2,65 | 1,47 | 2,82 | 1,38 | 1,5 | 2,6 | ||
| I.ŠPT | 1,17 | 2,33 | 1,33 | ||||||||||||
| II.ŠPT | 2 | 1 | 3 | 2 | 1,13 | 2 | 2 | 2 | 1 | ||||||
| VIII.A | 2,44 | 2,25 | 1,94 | 2,25 | 2,38 | 2,5 | 1,25 | 2,25 | 1 | 1 | 2,44 | ||||
| VIII.B | 2,13 | 2,13 | 2,2 | 2,4 | 2,13 | 2,4 | 1,67 | 2,33 | 1,2 | 1 | 2,14 | ||||
| IX.A | 2,39 | 2,39 | 1,94 | 2 | 2,67 | 2,44 | 2,22 | 1,22 | 2,5 | 1 | 1 | 2,75 | |||
| IX.B | 2,81 | 2,56 | 2,38 | 1 | 2,75 | 2,69 | 2,63 | 1,38 | 2,75 | 1,38 | 1,8 | 2,75 | |||
| IX.C | 2,38 | 1,88 | 1,56 | 1,88 | 2,38 | 2,06 | 1,25 | 2,13 | 1,13 | 2,17 | |||||
| I.A | 1,25 | 1 | 1,13 | 2,06 | 1,5 | 1 | |||||||||
| I.B | 1,56 | 1,11 | 2 | 1,33 | 1 | ||||||||||
| I.C | 1,14 | 1 | 2,07 | 1,36 | 1 | ||||||||||
| II.A | 1 | 1 | 1 | 1,27 | 1 | ||||||||||
| II.B | 1,09 | 1 | 1,14 | 1,41 | 1,09 | 1 | |||||||||
| III.A | 1,42 | 1,13 | 1 | 1,04 | 1,17 | 1,58 | 1,1 | 1 | |||||||
| III.B | 1,4 | 1 | 1 | 1 | 1,04 | 1,31 | 1 | 1 | |||||||
| V.C | 2,44 | 2,56 | 2,28 | 2,61 | 1,16 | 1,61 | 2,53 | 1,47 | 1 |
| Trieda | OBN | PVC | PDA | RGV | RUJ | SJL | SPR | SEE | SRL | THD | TSV | TEV | TOF | VUC | VLA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| IV.A | 1,11 | 1,33 | 1,89 | 1 | 1 | 1,11 | |||||||||
| IV.B | 1,24 | 1,71 | 1,78 | 1 | 1 | 1,61 | |||||||||
| V.A | 1,35 | 2,17 | 1 | 1,04 | 1 | ||||||||||
| V.B | 1,73 | 2,47 | 1,2 | 1,29 | 1,47 | ||||||||||
| VI.A | 1,3 | 1,88 | 2,3 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| VI.B | 1,06 | 2 | 2,2 | 2,53 | 1,17 | 1,36 | 3 | ||||||||
| VII.A | 1,96 | 2 | 2,3 | 1 | 1,09 | 1,04 | 1,09 | 1 | |||||||
| VII.B | 2,82 | 2,5 | 3,06 | 1 | 1,12 | 1,12 | 1,2 | ||||||||
| I.ŠPT | 1,83 | 2,33 | 1,71 | 1,33 | 2 | 2 | |||||||||
| II.ŠPT | 1 | 1 | 2,75 | 1,5 | 1 | 1,13 | 2 | ||||||||
| VIII.A | 1,63 | 1,86 | 2,19 | 1 | 1,06 | 1 | 1 | 1 | |||||||
| VIII.B | 1,94 | 2 | 2,38 | 1,06 | 1,13 | 1,13 | 1,36 | ||||||||
| IX.A | 1,06 | 2,33 | 2,83 | 1,17 | 1 | 1 | |||||||||
| IX.B | 2 | 2,88 | 2,56 | 1,35 | 1,23 | ||||||||||
| IX.C | 1,63 | 1,8 | 2 | 1,18 | 1 | ||||||||||
| I.A | 1,81 | 1,38 | 2,19 | 1,29 | 1 | ||||||||||
| I.B | 1,78 | 1,39 | 2,06 | 1 | 1 | ||||||||||
| I.C | 1,86 | 1,29 | 2,07 | 1 | 1 | ||||||||||
| II.A | 1,18 | 1,18 | 1 | 1 | 1,05 | ||||||||||
| II.B | 1,41 | 1,5 | 1 | 1 | 1,41 | ||||||||||
| III.A | 1,68 | 1,81 | 1 | 1 | 1,76 | ||||||||||
| III.B | 1,15 | 1,5 | 1 | 1 | 1,27 | ||||||||||
| V.C | 1,72 | 1 | 2,63 | 1,11 | 1,39 | 2,06 | 2 |
| Trieda | VUM | VYV |
|---|---|---|
| IV.A | 1,06 | |
| IV.B | 1,29 | |
| V.A | 1,43 | |
| V.B | 1,13 | |
| VI.A | 1,65 | |
| VI.B | 1,69 | |
| VII.A | 1,48 | |
| VII.B | 1,82 | |
| I.ŠPT | 1,67 | |
| II.ŠPT | 1,63 | |
| VIII.A | 1,25 | |
| VIII.B | 1,31 | |
| IX.A | 1,44 | |
| IX.B | 1,81 | |
| IX.C | 1,31 | |
| I.A | 1,5 | |
| I.B | 1,28 | |
| I.C | 1,21 | |
| II.A | 1 | |
| II.B | 1 | |
| III.A | 1,04 | |
| III.B | 1 | |
| V.C | 1,58 |
V školskom roku 2013/2014 z celkového počtu 446 žiakov prospelo 394 žiakov (v 1. - 4. ročníku 174 žiakov a v ročníkoch 5. - 9. 220 žiakov), neprospelo 17 (v 1. - 4. ročníku 14 žiakov žiakov a v 5. - 9. ročníku 3 žiaci) a 35 žiakov bolo neklasifikovaných.
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 17 | 13 | 4 | 0 |
| I.B | 18 | 14 | 4 | 0 |
| I.C | 15 | 11 | 3 | 1 |
| II.A | 23 | 22 | 0 | 1 |
| II.B | 25 | 22 | 1 | 2 |
| III.A | 26 | 25 | 0 | 1 |
| III.B | 28 | 26 | 0 | 2 |
| IV.A | 19 | 18 | 0 | 1 |
| IV.B | 20 | 17 | 1 | 2 |
| V.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| V.B | 17 | 15 | 0 | 2 |
| V.C | 19 | 19 | 0 | 0 |
| VI.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| VI.B | 23 | 16 | 1 | 6 |
| VII.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| VII.B | 20 | 17 | 0 | 3 |
| I.ŠPT | 8 | 6 | 1 | 1 |
| II.ŠPT | 10 | 8 | 0 | 2 |
| VIII.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| VIII.B | 22 | 14 | 2 | 6 |
| IX.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| IX.B | 18 | 16 | 0 | 2 |
| IX.C | 18 | 15 | 0 | 3 |
Žiaci školy vymeškali 53 777 vyučovacích hodín, z toho ospravedlnených 46 708 hodín a neospravedlnených 7 069 hodín. Priemer vymeškaných hodín na jedného žiaka je 120,57 hod, z toho priemer ospravedlnených vymeškaných hodín je 104,72 hod a priemer neospravedlnených vymeškaných hodín je 15,89 hod na jedného žiaka.
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 17 | 2186 | 128,58 | 1335 | 78,52 | 851 | 50,05 |
| I.B | 18 | 848 | 47,11 | 848 | 47,11 | 0 | 0 |
| I.C | 15 | 1687 | 112,47 | 1477 | 98,47 | 210 | 14 |
| II.A | 23 | 1087 | 47,26 | 1087 | 47,26 | 0 | 0 |
| II.B | 25 | 1678 | 67,12 | 1673 | 66,92 | 5 | 0,2 |
| III.A | 26 | 1938 | 74,53 | 1933 | 74,34 | 5 | 0,19 |
| III.B | 28 | 2403 | 85,82 | 2055 | 73,39 | 348 | 12,42 |
| IV.A | 19 | 1546 | 81,37 | 1546 | 81,37 | 0 | 0 |
| IV.B | 20 | 1227 | 61,35 | 1221 | 61,05 | 6 | 0,3 |
| I.ŠPT | 8 | 1067 | 133,375 | 139 | 17,375 | 928 | 116 |
| II.ŠPT | 10 | 659 | 65,9 | 369 | 36,9 | 290 | 29 |
| V.A | 23 | 2679 | 116,48 | 2679 | 116,48 | 0 | 0 |
| V.B | 17 | 1951 | 114,764 | 1725 | 101,47 | 226 | 13,29 |
| V.C | 19 | 3550 | 186,84 | 3433 | 180,68 | 117 | 6,15 |
| VI.A | 20 | 2047 | 102,35 | 2046 | 102,3 | 1 | 0,05 |
| VI.B | 23 | 3858 | 160,75 | 2696 | 112,33 | 1162 | 48,42 |
| VII.A | 23 | 2323 | 101 | 2322 | 100,9 | 1 | 0,04 |
| VII.B | 20 | 3288 | 164,4 | 3278 | 163,9 | 10 | 0,5 |
| VIII.A | 16 | 1871 | 116,93 | 1871 | 116,93 | 0 | 0 |
| VIII.B | 22 | 3029 | 137,68 | 2991 | 135,95 | 38 | 1,72 |
| IX.A | 18 | 3633 | 201,83 | 3539 | 196,61 | 94 | 5,22 |
| IX.B | 18 | 6429 | 357,1 | 4244 | 235,8 | 2185 | 121,4 |
| IX.C | 18 | 2683 | 149,05 | 2101 | 116,72 | 582 | 32,33 |
V testovaní žiakov 9. ročníka "TESTOVANIE - 9" dosiahli naši žiaci z predmetu Slovenský jazyk a literatúra o 0, 51 bodu a 2, 70 % horšie výsledky ako bol priemer v rámci Slovenska. Aj v predmete Matematika žiaci našej školy uspeli slabšie v porovnaní s celoslovenským priemerom, a to o 0, 49 bodu (2, 47 %).
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti | Celoslovenský priemer |
|---|---|---|---|---|
| Testovanie 9 SJL | 50 | 59,3 | 14,98 | 62,00% - 15,49 bodov |
| Testovanie 9 MAT | 50 | 52,2 | 10,44 | 54,67% - 10,93 bodov |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | ŠT1 | ŠT2 | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 23 |
| Slovenský jazyk a literatúra | 9 | 8 | 8 | 8 | 8 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 146 |
| Tvorivé písanie | 1 | 1 | ||||||||||
| Matematika 1.-9. | 4 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 105 |
| Informatická výchova | 1 | 1 | 1 | 11 | ||||||||
| Informatika | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 17 | |||||
| 1. Cudzí jazyk | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 76 | ||||
| 2.Cudzí jazyk | 2 | 2 | 2 | 2 | 32 | |||||||
| Dejepis | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 20 | |||||
| Geografia | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 20 | |||||
| Fyzika | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 17 | ||||||
| Chémia | 1 | 2 | 2 | 2 | 15 | |||||||
| Biológia | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 23 | |||||
| Prírodoveda | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 | |||||||
| Vlastiveda | 1 | 1 | 1 | 2 | 8 | |||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 31 | ||
| Výchova umením | 1 | 1 | 5 | |||||||||
| Hudobná výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 18 | ||
| Svet práce | 1 | 1 | 1 | 5 | ||||||||
| Technika | 1 | 1 | 4 | |||||||||
| Pracovné vyučovanie | 1 | 5 | 5 | 12 | ||||||||
| Občianska náuka | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 13 | |||||
| Telesná výchova | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 48 |
| Náboženská výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 23 |
| Etická výchova | 1 | 1 | 1 | 2 | ||||||||
| Dopravná výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 | |||||||
| Regionálna výchova | 1 | 3 | ||||||||||
| Športová príprava | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 20 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. začlenených | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 3 | 50 | |
| Bežných tried | 13 | 278 | 28 |
| Špeciálnych tried | 2 | 18 | 18 |
| Pre nadaných | 5 | 100 | 2 |
| Spolu | 23 | 446 | 48 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 36 | 13 | 36 | 13 |
| DPP | 2 | 1 | 2 | 1 |
| Znížený úväzok | 1 | 0,043 | ||
| ZPS | 1 | 1 | ||
| Na dohodu | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 33 | 33 | |
| vychovávateľov | 4 | 4 | |
| asistentov učiteľa | 3 | 3 | |
| spolu | 40 | 40 |
Z celkového počtu 693 vyučovacích hodín sa vyučovalo 35 hodín neodborne, z toho 12 na prvom stupni a 23 hodín na druhom stupni. V porovnaní s predchádzajúcim školským rokom je to o 2 neodborne vyučované vyučovacie hodiny viac, ale je to iba 5,05 % zo všetkých vyučovacích hodín.
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 1.a | Regionálna výchova | 1 |
| 1.c | Regionálna výchova | 1 |
| 1.a | Dopravná výchova | 1 |
| 1.c | Dopravná výchova | 1 |
| 4.a | Dopravná výchova | 1 |
| 4.b | Dopravná výchova | 1 |
| 5.a | Informatika | 2 |
| 6.a | Informatika | 1 |
| 7.a | Informatika | 1 |
| 7.b | Informatika | 1 |
| 8.a | Informatika | 1 |
| 2.a | Informatická výchova | 1 |
| 2.b | Informatická výchova | 1 |
| 3.a | Informatická výchova | 1 |
| 3.b | Informatická výchova | 1 |
| 4.a | Pracovné vyučovanie | 1 |
| 4.b | Pracovné vyučovanie | 1 |
| 6.a | Telesna a športova výchova | 2 |
| 7.a | Technika | 1 |
| 7.b | Technika | 1 |
| 8.a | Technika | 1 |
| 8.b | Technika | 1 |
| 7.a | Svet práce | 1 |
| 7.b | Svet práce | 1 |
| 8.a | Svet práce | 1 |
| 8.b | Svet práce | 1 |
| 5.a | Občianska náuka | 1 |
| 5.c | Občianska náuka | 1 |
| 6.a | Občianska náuka | 1 |
| 6.b | Občianska náuka | 1 |
| 9.a | Občianska náuka | 1 |
| 9.b | Občianska náuka | 1 |
| 9.c | Občianska náuka | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.atestačná skúška | 27 | |
| 2.atestačná skúška | 14 | 10 |
| štúdium školského manažmentu | 4 | |
| špecializačné inovačné štúdium | 3 | |
| špecializačné kvalifikačné | 15 | 1 |
| postgraduálne | 1 | |
| doplňujúce pedagogické | 4 | |
| vysokoškolské pedagogické | 36 | |
| vysokoškolské nepedagogické | 1 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Volejbal chlapci | 12 | 1.miesto | 1.miesto | 2.miesto | |
| Midicoolvoley dievčatá | 6 | 1. miesto | |||
| Minicoolvoley | 4 | 1.miesto | 1.miesto | ||
| Volejbal dievčatá | 12 | 1.miesto | 3 miesto | ||
| Gymnastický štvorboj A dievčatá | 5 | 1.miesto | 2.miesto | ||
| Gymnastický štvorboj jed. | 3 | 1.2.,3. miesto | 3.miesto | ||
| Gymnastický štvorboj A chlapci | 5 | 2.miesto | |||
| Gymnastický štvorboj jed. chl | 2 | 2., 3. miesto | |||
| Gymnastický štvorboj B dievčatá | 5 | 1.miesto | 1.miesto | 6. miesto | |
| Gymnastický štvorboj jed. | 3 | 1.,2.,3.miesto | 3 .miesto | ||
| Stolný tenis chlapci | 4 | 4. miesto | |||
| Stolný tenis dievčatá | 4 | 3.miesto | |||
| Floorball st.žiačky | 8 | 2. miesto | |||
| Floorball ml.žiačky | 8 | 2. miesto | |||
| Cezpoľný beh chlapci jednot. | 3 | 3.miesto | |||
| Cezpoľný beh dievčatá jednot. | 3 | 7.miesto | |||
| Malý futbal dievčatá Dôvera | 10 | 2. miesto | |||
| Streľba | 3 | 4. miesto | |||
| Mladý zachranár CO | 4 | 5. miesto | |||
| Plameň dievčatá | 10 | 1. miesto | |||
| Plameň chlapci | 10 | 2. miesto | |||
| Deň mladých hasičov st.dievč. | 5 | 6. miesto | |||
| Deň mladých hasičov ml.dievčatá | 5 | 3. miesto | |||
| Halové majstrovsvá SR mladých hasičov | 5 | 2. miesto | |||
| Halové majstrovsvá SR mladých hasičov | 5 | 3.miesto | |||
| Halové majstrovsvá SR mladých hasičov | 5 | 4. miesto | |||
| Vybíjaná dievčatá | 10 | 3. miesto | |||
| Cocacola Školský pohár dievč. | 13 | 1. miesto | 4.miesto | ||
| Geografická olympiáda 5.r. | 1 | 3. miesto | |||
| Geografická olympiáda 6 r. | 1 | 6. miesto | |||
| Geografická olympiáda 5 r. | 1 | 3. miesto | |||
| Dejepisna olympiáda 6.r. | 2 | 3.miesto | |||
| Dejepisna olympiáda 7.r. | 2 | 1.,4..miesto | 3.miesto | ||
| Dejepisná olympiáda 9.r. | 2 | 9.,10.miesto | |||
| Čo vieš o hviezdach | 2 | 5. a 6. miesto | |||
| Klokan | 25 | 4x 1. miesto | |||
| I-Bobor | 16 | úspešní rieš. | |||
| Matematická olympiáda Z5 | 1 | 2. miesto | |||
| Hviezdoslavov Kubín | 3 | 3 x 3.miesto | |||
| Fyzikálna olympiáda | 1 | 7.miesto | |||
| FYZ- archimediáda | 1 | 6. miesto | |||
| Biblická olympiáda | 3 | 7. miesto | |||
| Korešpondenčný seminár fyzIQ 9.r. | 1 | 7. miesto | |||
| Biologická olympiáda kat F 4. roč. | 5 | 1. miesto | |||
| Biologická olympiáda kat. F 5. r. | 5 | 2. miesto | |||
| Šaliansky Maťko | 2 | 3. miesto | |||
| Európa v škole - výtvarn.1.kat | 3 | 3.miesto | |||
| Európa v škole - výtvarn.3.kat | 1 | 3.miesto | |||
| Európa v škole - poézia 3.kat | 2 | 3.. miesto | |||
| Energetika | 6 | ||||
| Energetika jednotlivci I. | 4 | 2.x 2 .a 3. miesto | |||
| Energetika jednotlivci II. | 2 x1.miesto | ||||
| Záchrana osôb pri živ.pohrom.I. | 1.,2.,3. | ||||
| Záchrana osôb pri živ.pohrom. II. | 1.,2. miesto | ||||
| Matičný festival Ľudová pieseň košickej mládeže | 1 | 1.miesto | |||
| Fugova domovina lit. | 3 | 2 x 2.,3. m. | |||
| Fugova domovina VYV | 3 | 3. miesto | |||
| Biblia očami detí | 2 | 2. a 3.miesto | |||
| Vesmír očami detí | 2. a 3.miesto | 1 x ocenená | |||
| Dúha 2013/14 | 3.miesto | ||||
| Jesenné aranžovanie | 2 | 2. miesto |
Hlavným zdrojom informácií pre rodičov aj žiakov je webové sídlo školy wwww.zsstrazske.edupage.org, kde okrem výsledkov súťaží a oznamov pripravovaných akcií v škole, je možné nazrieť aj na stránku zadávania domácich úloh, skúšania, či plánovania písomných prác. Rodičia túto možnosť hodnotia pozitívne, nakoľko môžu skontrolovať zadanie úloh aj pre žiakov, ktorí sa nezúčastnili na vyučovaní z rôznych dôvodov. Známky žiakov si rodičia môžu pozrieť v internetovej žiackej knižke.
Ku koncu školského roka vydávame časopis Školský mix, na tvorbe ktorého sa podieľajú pedagógovia a hlavne žiaci svojimi literárnymi a výtvarnými prácami. Tlač tohto časopisu bola už po druhýkrát realizovaná s veľkou pomocou zriaďovateľa, čiže mesta Strážske.
Počas školského roka sme zorganizovali tradičné podujatia: 9. ročník Memoriálu M. Nistora v stolnom tenise, športové súťaže v týždni boja proti drogám, súťaž žiakov v malom futbale - Memoriál Š. Nadzama, ktorého víťazom už po druhýkrát sa stala naša základná škola. Každoročne participujeme s mestom pri organizovaní Behu oslobodenia. Žiaci školy sa aktívne prezentujú kultúrnym programom pri rôznych podujatiach v meste - "Stražčanský slávik", Deň Zeme, "Stražčanski jurmark", Mikuláš v meste, vianočný galaprogram a pod. a v Domove sociálnych služieb Harmónia v mesiaci úcty k starším.
Škola pre žiakov počas celého šk.roka organizovala rôzne aktivity. V 7. a 8.ročníku zorganizovala ZLV v Litmanovej, ktorého sa zúčastnilo 41 žiakov. Pre žiakov 4. roč. sme zorganizovali ZPV na plavárni v Humennom, ktorého sa zúčastnilo 30 žiakov. Všetci zúčastnení žiaci zvládli základy plávania a 36 žiakov 5. ročníka sa zúčastnilo zdokonaľovacieho kurzu. 64 žiakov športových tried bolo na športovom sústredení na Zemplínskej Šírave.
Najdlhšiu históriu má Školská športová olympiáda, súťaž v ľahkoatletických disciplínach. Tohto roku sa uskutočnil už XXV. ročník. Súčasťou olympiády bola aj vlastná literárna a výtvarná tvorba.
Učitelia predmetových komisií pripravili projektové dni : "Ako som objavil Zemplín", "Deň Slnka".
Tradične škola pripravuje vianočný program, ktorého sa zúčastňujú okrem rodičov aj starí rodičia. Súčasťou je aj vianočná burza, kde žiaci ponúkajú svoje práce a výrobky. Výťažok burzy sa používa na výzdobu interiéru školy. Taktiež sme zorganizovali burzu kníh, ktorej výťažok sme použili na zakúpenie kníh pre žiakov do školskej knižnice.
Veľmi obľúbenou akciou pre žiakov 1. - 4. ročníka je fašiangový karneval, ktorú organizujú vychovávateľky ŠKD v spolupráci s učiteľkami 1.- 4. ročníka a rodičmi.
Zápisu do 1. ročníka sa v dňoch 4.2. - 10. 2. 2014 zúčastnilo v doprovode rodičov 55 žiakov, pri ktorom boli preverení rôznymi úlohami pripravenosti na vstup do školy. Dňa 17.4.2014 sa uskutočnil slávnostný zápis budúcich prvákov, realizovaný formou Dňa otvorených dverí. Predškolákom a ich rodičom sme umožnili prezrieť si interiér školy a budúci prváci aktívne využili telocvičňu, počítačovú učebňu a iné triedy.
V závere školského roka 24.6.2014 sa uskutočnila rozlúčka so žiakmi deviateho ročníka so slávnostným prijatím u primátora mesta a zápisom do kroniky mesta Strážske.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Škola je zapojená do projektov
- Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách
- Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami - ako nepilotná škola
- Aktivizujúce metódy vo výchove - projekt zameraný na prácu v školskom klube detí
- Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania - cieľom tohto projektu je zvyšovanie kvality vzdelávania prostredníctvom elektronického testovania, vytvorenie databáz testov a úloh zo slovenského jazyka a matematiky, moderné a softvérovo bezpečné spracovanie a vyhodnotenie testov. Pilotné testovanie žiakov 5. - 9. ročníka z uvedených predmetov prebieha v spolupráci s NUCEM-om.
- Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzií marginalizovaných rómskych komunít - cieľom tohto projektu je zapojiť žiakov do celodenného vzdelávacieho systému, vytvoriť im podmienky na rozvíjanie ich talentu a odstraňovanie sociálnych bariér vo výchovno vzdelávacom procese. Prínosom tohto projektu bolo získanie didaktického balíčka a učebných pomôcok v celkovej výške 10 000 €. Tento projekt bude pokračovať až do roku 2015.
B) Krátkodobé
- Správaj sa normálne - aj v školskom roku 2013/2014 sme sa zapojili do tohto projektu organizovaného v spolupráci s políciou pre žiakov 5.ročníka. Projekt pozostáva z cyklu prednášok 1x mesačne na aktuálne problémy, s ktorými sa mládež denne stretáva.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 24.4.2006 - 28.4.2006
Druh inšpekcie: komplexná inšpekcia
Žiaci sa vyučujú v starej budove a už aj v novo zrekonštruovanom podkroví a v prístavbe novej budovy spolu v 34 učebniach, z čoho je 16 odborných učební (4 počítačové učebne, 4 jazykové laboratória, chemické laboratórium, interaktívna učebňa, učebňa fyziky, biológie, geografie, dejepisu, hudobnej výchovy, výtvarnej výchovy). Vo vyučovacom procese sa využívajú 2 dielne, 1 školská kuchyňka, školský pozemok, skleník, posilňovňa, školská knižnica a telocvičňa. Na telovýchovné aktivity škola využíva aj mestské ihriská - futbalové ihrisko, futbalové ihrisko s umelou trávou, 2 volejbalové ihriská, hádzanárske ihrisko, tenisové ihrisko a antukovú bežeckú dráhu . Škola je dobre vybavená učebnými pomôckami, ktoré sú pravidelne podľa finančných možností dopĺňané. V tomto školskom roku boli v dvoch triedach vymenené staré lavice za výškovo nastaviteľné, bola úplne zrekonštruovaná učebňa chémie, čím vzniklo vysoko kvalitné chemické laboratórium, ktoré potrebujeme ešte vybaviť interaktívnou tabuľou. V podkroví sú po rekonštrukcii zriadené ďalšie 4 učebne na výučbu cudzích jazykov, z ktorých jedna nie je vybavená potrebnou technikou. Úlohou pre vedenie školy je zabezpečiť, aby v čo najkratšom čase bola aj táto triedy vybavená potrebnou didaktickou technikou a bola využívaná vo výchovno-vzdelávacom procese.
Každoročne sa snažíme dopĺňať nové učebné pomôcky, hlavne didaktickú techniku. Najlepšie sú učebnými pomôckami vybavené kabinety: TSV, FYZ, BIO, GEG a SJL. V štyroch počítačových učebniach majú žiaci k dispozícii 65 počítačov, v šiestich triedach žiaci využívajú v edukačnom procese interaktívne tabule. Pravidelne je dopĺňaný knižný fond školskej knižnice, ktorý v šk.roku 2013/2014 mal 5 502 knižných titulov.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
V kalendárnom roku 2013 sme obdŕžali na prenesené kompetencie zo štátneho rozpočtu 703 043 ,- €.
Z toho: - normatívne 679 700,- €
mzdy+odvody 596 968,- €
prevádzka 82 732,- €
- nenormatívne 23 343,- €
doprava žiakov 4 885,- €
- presun z.r.2012 + 490,- €
- presun do r.2014 - 265,- €
čerpanie v r. 2012 5 110,- €
vzdelávacie poukazy 11 125,- €
- mzdy 8 231,- €
- odvody 2 877,- €
- energie
čerpanie v r.2011 11 108,- €
soc.znevýhod.prostredie 5 333,- €
čerpanie: - mzdy 3 952,- €
- odvody 1 381,- €
Z normatívnych finančných prostriedkov vo výške 596 968,- € sme vyčerpali na:
- tarifné platy 379 042,- €
- osobné príplatky 54 128,-€
- odmeny 9 192,-€
- poistné 154 606.- €
Z bežných výdavkov na prevádzku vo výške 82 732,- € sme vyčerpali nasledovne:
- Na energie (plyn na vykurovanie, el.energia), vodu a komunikácie (poplatky za telefóny, mobily, faxy) boli vyčerpané finančné prostriedky vo výške 35 536,- €)
- Výška materiálových nákladov predstavuje sumu 23 670,- €. Uvedené finančné prostriedky boli použité najmä na nákup výpočtovej techniky (počítače, licencie), zariadenia niektorých tried školským nábytkom (stoly, stoličky), nákup čistiacich prostriedkov, údržbárskeho materiálu na bežné opravy, tlačív, kancelárskych potrieb, OOPP, tonerov do tlačiarní a pod.
- Za prenájom učebných pomôcok využívaných vo vyučovacom procese bola vynaložená suma 600,- €.
- Na údržbárske práce bolo vynaložených 1 856,- €, a to jak na údržbu budov, tak aj na údržbu a opravy niektorých prevádzkových strojov a zariadení (voda), výpočtovej techniky.
- Čo sa týka služieb, finančné prostriedky vo výške 19 926,- € boli čerpané na čistenie kanalizácie, odvoz všetkých druhov odpadov, revízie a kontroly zariadení, poplatky banke za vedenie účtov, za neplnenie podielu zamestnávania ZŤP, na stravovanie zamestnancov školy (réžia hradená zamestnávateľom, odvod do SF, do DDP pre zamestnancov školy, na úrazové poistenie žiakov školy, poistenie VT, OON, na ďalšie vzdelávanie pedagogických pracovníkov - získavanie kreditov). Na cestovné výdavky spojené so služobnými cestami bola vynaložená suma vo výške 1 912,- €.
- Z dôvodu práceneschopnosti zamestnancov školy boli čerpané finančné prostriedky hradené zamestnávateľom vo výške 450,- €.
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
Na originálne kompetencie sme v kalendárnom roku 2013 obdŕžali z MsÚ Strážske 92 134,- €
Z toho: - Školská jedáleň 47 891,- € Čerpanie: M- 26 869,- €
O -10 104,- €
V - 10 918,- € (DDP, SF, energie, spotrebný materiál, OOPP, údržba, revízie a kontroly, réžia za obedy)
- Školský klub detí 44 243,- € Čerpanie: M - 30 049,- €
O - 11 655,- €
V - 2 539,- € (DDP,SF,energie,PN,réžia za obedy)
Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov od rodičov bol vo výške 2 967,- €, ktoré boli poukázané na účet MsÚ Strážske.
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
V kalendárnom roku bola škole poskytnutá na vzdelávacie poukazy suma vo výške 11 108,- € a táto bola použitá nasledovne:
- na mzdy vedúcich krúžkov záujmovej činnosti 6 750,- €
- na odvody 2 360,- €
- na prevádzku 676,- €
Z celkovej sumy bolo 1 322,- € čerpaných pre ŠKD, a to nasledovne:
- na mzdy 980,- €
- odvody 342,- €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Za stratené, poškodené a vyradené učebnice bolo vyzbieraných od žiakov 104,- €, ktoré sme v závere roka 2013 vrátili cez MsÚ Strážske do štátneho rozpočtu.
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Finančné prostriedky poskytnuté pre žiakov v hmotnej núdzi vo výške 10 132,- € v nasledovnom členení:
- stravné 8 356,- €
- školské potreby 1 776,- €
V súlade so školským vzdelávacím programom vo výchovno - vzdelávacej oblasti sa nám stanovené ciele na zvýšenie kvality edukačného procesu podarilo splniť nasledovne:
- zriadením športových tried a pestrou ponukou športových krúžkov podporujeme zdravý telesný rozvoj žiakov, organizovaním rôznych športových súťaží a aktivít poukazujeme na zdravý životný štýl človeka v spoločnosti, a tak žiakov aktívne zapájame do programu boja proti obezite ,
- rozvoj komunikácie v cudzích jazykoch škola realizuje formou povinnej výučby 1. cudzieho jazyka (anglického jazyka) od 3. ročníka, 2. cudzieho jazyka (nemeckého a ruského jazyka) od 6. ročníka. Materiálne podmienky na rozvoj komunikačných schopností v cudzích jazykoch škola zabezpečila zriadením 4 jazykových laboratórií. Snahou je vybavenie ďalších dvoch jazykových laboratórií, ktoré sme získali rekonštrukciou podkrovia.
- rozvíjanie e - gramotnosti žiakov umožňuje škola od 2. ročníka v štyroch počítačových učebniach, ktoré sa využívajú predovšetkým na hodinách informatiky, ale aj počas záujmových krúžkov,
- kvalitu výučby zabezpečujeme využívaním interaktívnych tabúľ,
- hlavné ciele na zlepšenie estetického prostredia interiéru a exteriéru školy boli sčasti splnené pri rekonštrukcii budovy školy. Počas školského roku 2013/2014 sa neupravoval exteriér školy, nakoľko sa čaká za rekonštrukciou kanalizácie. Potrebné je aj rekonštruovať športové ihriská v areáli školy, prístupové komunikácie a vytvoriť parkovacie miesta pre zamestnancov školy.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- Pod odborným vedením učiteľov sa talentovaní žiaci našej školy pripravujú na mnohé súťaže. V tomto školskom roku, okrem množstva popredných umiestnení v okresných a krajských kolách súťaží, naši žiaci úspešne reprezentovali školu v celoslovenských súťažiach - v Mini cool volley chlapci, vo volejbale chlapcov a gymnastickom štvorboji. Dobré úspechy dosahujeme aj v príprave recitátorov, spevákov, výtvarných prác a v ostatných predmetových olympiádach. Tieto úspechy sú odzrkadlením poctivej práce celého pedagogického kolektívu vo vyučovacom procese a tiež v rozvíjaní voľnočasových aktivít našich žiakov. Nemalú zásluhu na dosiahnutých úspechoch má aj dobré materiálno - technické vybavenie školy a v neposlednej miere aj finančné ohodnotenie pedagógov podieľajúcich sa na týchto výsledkoch.
- Ďalšou oblasťou v ktorej škola dosahuje dobré výsledky je práca so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Diagnostikovaní žiaci majú vypracované výchovno-vzdelávacie programy, resp. niektorí aj výchovno vzdelávacie plány. Na vyučovacích hodinách okrem vyučujúcich sa im venujú aj 3 kvalifikovaní asistenti učiteľa.
- Dobré výsledky dosahujeme v environmentálnej výchove pri separovaní odpadov a zbere druhotných surovín. Dlhoročnou súťaživou formou je realizovaný zber papiera a gaštanov. Žiaci takto získali finančné prostriedky v hodnote 1 479 € za nazbieraných 15 260 kg papiera a 4 500 kg gaštanov.
- Starostlivosť o zvyšovanie odborného rastu pedagógov, o čom svedčí aj rozširujúce štúdium informatiky( Ing. J.Marcinová, Mgr. M.Demeterová, Mgr.Ľ.Marek ), cudzích jazykov ( PaedDr. S.Dušková, Mgr. M.Feňková, PaedDr. J.Dzurillová, Mgr. M.Čajková, Mgr. A.Schmidtová, Mgr. I.Hudáková, PaedDr. M.Hakošová) či vykonávanie prvej atestácie (Mgr. A.Jusková, Mgr. A Schmidtová, Mgr. M. Čajková, Mgr. V. Babjáková, PaedDr. M. Hakošová, Mgr. A. Babjaková, Mgr. I. Hudáková, RNDr. D. Savková, Mgr. A. Dzvoníková, RNDr. A. Hudáková, Mgr. P. Charitun, Ing. J. Marcinová, Mgr. P. Muller, Mgr. F. Muller, Mgr. N. Dankaninová) a druhej atestácie (PaedDr.S.Dušková, PaedDr.J.Dzurillová, Mgr. M.Feňková, Mgr.M.Polák, Mgr.M Demeterová, Mgr. M.Hriciková, Mgr. B. Šenitková, Mgr. M. Mikošová, Mgr. P. Majer, Mgr. M. Maskaľová, Mgr. M. Korpa-Janová, PhDr. M. Bošková, PaedDr. A. Kráľová, Mgr. S. Murínová). PhDr. Martina Bošková úspešne ukončila vysokoškolské vzdelanie 3. stupňa a bol jej udelený titul PhD. v odbore Všeobecné dejiny. Asistentka učiteľa Bc.Lenka Čorejová ukončila vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa a získala titul magister.
Oproti predchádzajúcim školským rokom sa v značnej miere zlepšilo zapájanie sa pedagógov do vypracovávania projektov. V tomto čase je škola zapojená do 6 projektov.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Zlepšiť čitateľskú a matematickú gramotnosť žiakov.
Návrh opatrení:
V rámci plánu kontinuálneho vzdelávania naďalej umožňovať pedagógom zvyšovať svoje pedagogické kompetencie .
Naďalej pokračovať v práci s talentovanými žiakmi s cieľom zvýšiť úroveň dosiahnutých výsledkov.
Využiť záujmové vzdelávanie na prípravu žiakov na celoslovenské testovanie T9, nakoľko žiaci našej školy dosiahli priemernú úroveň v minuloročnom testovaní. Tieto výsledky nezodpovedajú vynaloženému úsiliu pedagógov.
Z celkového počtu 55 končiacich žiakov v našej ZŠ pokračuje v štúdiu na stredných školách podľa vlastného výberu 51 žiakov. Štyria žiaci, ktorí mali povolenie plniť povinnú školskú dochádzku v zahraničí splnili desať rokov povinnej školskej dochádzky a nepokračujú v štúdiu na stredných školách v SR. V nižších ročníkoch ukončili povinnú školskú dochádzku 4 žiaci, z ktorých dvaja pokračujú v štúdiu na strednej škole.
V škole sa uplatňujú zásady psychohygieny jednak pri tvorbe rozvrhu, ďalej pri zaraďovaní telovýchovných chvíľok pri zistení únavy na vyučovacích hodinách. V stredu sa žiakom nezadávajú písomné domáce úlohy. Veľké prestávky za priaznivého počasia žiaci trávia na školskom dvore.
Zapojením sa do projektu " Mliečny program a školské ovocie" sa škola snaží žiakom vštepovať správne stravovacie návyky. Prestávka po druhej vyučovacej hodine je vyčlenená ako desiatová prestávka, kde žiaci majú priestor na konzumáciu jedla.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci | |
|---|---|---|---|---|
| poznávaj minulosť regiónu | 9 | 1 | PhDr. Martina Bošková, PhD. | MRK |
| dejepisný krúžok | 21 | 1 | PaedDr. Andrea Kráľová | |
| dejepisný krúžok | 23 | 1 | PhDr. Martina Bošková, PhD. | |
| dopravný krúžok | 15 | 1 | Katarína Kakošová | |
| florbalový krúžok | 23 | 1 | Mgr. František Müller | MRK |
| minicoolvolley | 24 | 1 | Mgr. František Müller | |
| midicoolvoley | 27 | 1 | Mgr. František Müller | |
| škola hrou | 20 | 1 | Mgr. Peter Majer | MRK |
| futbalový krúžok D | 26 | 1 | Ing. Milan Ščerbovský | |
| futbalový krúžok ch | 28 | 1 | Ing. Milan Ščerbovský | |
| fyzikálny krúžok | 66 | 3 | RNDr. Anna Hudáková | |
| geografický krúžok | 24 | 1 | Mgr. Svetlana Murínová | |
| gymnastický krúžok | 45 | 3 | PaedDr. Monika Hakošová | |
| hasičský krúžok | 23 | 1 | Mária Balogová | |
| anglický jazyk | 18 | 1 | PaedDr. Svetlana Dušková | |
| spev, tanec -hra | 14 | 1 | Bc. Anna Kidalová | MRK |
| tanečno- spevácky | 24 | 1 | Bc. Anna Kidalová | |
| multikultúrna výchova v obraz. | 12 | 1 | Mgr. Beáta Šenitková | MRK |
| anglický jazyk | 20 | 1 | Mgr. Beáta Šenitková | |
| Internetový krúžok | 22 | 1 | Mgr. Michal Polák | |
| jazyk a kultúra | 14 | 1 | Mgr. Nataša Dankaninová | MRK |
| malá záhradka | 10 | 1 | Mgr. Iveta Hudáková | MRK |
| varíme,pečieme | 17 | 1 | Mgr. Iveta Hudáková | MRK |
| krúžok komunikačných schopností | 20 | 1 | Marta Husárová | |
| krúžok slovenského jazyka | 17 | 1 | Mgr. Milina Miklošová | |
| krúžok slovenského jazyka | 32 | 2 | Mgr. Vladislava Babjáková | |
| krúžok slovenského jazyka | 13 | 1 | Mgr. Peter Majer | |
| výtvarný | 8 | 1 | Mgr. Mária Maskaľová | |
| krúžok učíme sa hrou | 22 | 1 | Mgr. Mária Maskaľová | |
| tanečný | 14 | 1 | Lenka Kunčová | |
| matematický krúžok | 21 | 1 | Ing. Jarmila Marcinová | |
| matematický krúžok | 18 | 1 | Mgr. Adriána Dzvoníková | |
| mladí muzikanti | 11 | 1 | Mgr. Ľuboš Marek | MRK |
| počítačový expert | 13 | 1 | Mgr. Ľuboš Marek | MRK |
| rozhlasový krúžok | 19 | 1 | Mgr. Mária Maskaľová | |
| tvorivé spracovanie materiálu | 12 | 1 | Mgr. Monika Korpa Janová | MRK |
| volejbalový krúžok | 54 | 2 | Mgr. Peter Müller |
Spolupráca školy s rodičmi je v súčasnosti na veľmi dobrej úrovni. Už niekoľko rokov je ZR pri našej škole poberateľom 2 % z daní fyzických a právnických osôb, čo prinieslo finančné prostriedky v hodnote 2 424,16 €. Tieto prostriedky sa využívajú na zvyšovanie kvality vyučovacieho procesu a voľnočasových aktivít žiakov našej školy a ako spoluúčasť pri vypracovávaní rôznych projektov.
Pedagógovia a rodičia sa stretávajú pravidelne na rodičovských združeniach minimálne 3 - 4x ročne. Pri riešení výchovných problémov je priamy kontakt pedagóg - rodič, o čom sa vedie samostatná agenda v každej triede. Na skvalitnenie spolupráce medzi rodičmi a školou bola zriadená výchovná komisia, ktorej hlavnou úlohou je v spolupráci s PPP pomáhať riešiť problémy žiakov s poruchami učenia a správania. Pomáha pedagógom pri tvorbe tematických výchovno-vzdelávacích plánov.
Pri výchove mladej generácie spolupracujeme s materskou školou, Centrom voľného času Dúha, Základnou umeleckou školou a Strednou odbornou školou v Strážskom. Kooperácia s CVČ Dúha je pre žiakov školy veľmi prínosná, pretože jej realizáciou sú žiakom sprístupnené besedy na dohodnuté, učiteľmi vybrané témy. Pri rozvoji športových talentov úzko spolupracujeme aj s Mestskou telovýchovnou jednotou, pre ktorých pripravujeme mladých futbalistov.
Spolupráca školy s organizáciami, ktoré sa nachádzajú v meste je na dobrej úrovni. Najlepšiu spoluprácu máme s firmami Mestský podnik služieb a súkromnými podnikateľmi v meste. Všetky tieto organizácie pomáhajú škole finančne alebo poskytovaním svojich služieb.
Vypracoval: Mgr. Michal Polák
V Strážskom, 28. augusta 2014
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 2.9.2014
Rada školy berie danú správu na vedomie.
Powered by aSc EduPage