| Názov školy | Základná škola Mierová 1 Strážske |
| Adresa školy | Mierová 1, 072 22 Strážske |
| Telefón | 056/6477203 |
| mskola@pobox.sk | |
| WWW stránka | zsstrazske.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mesto Strážske |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Michal Polák | 056/6886831 | 0910911081 | mskola@pobox.sk |
| ZRŠ | Mgr. Anna Babjaková | 056/6477203 | 0910911083 | |
| ZRŠ | PaedDr.Jana Dzurillová | 056/6477203 | 0910911084 | |
| Vedúca vychovávateľka | Mária Balogová | 056/6477203 | ||
| Vedúca ŠJ | Renáta Kusýová | 056/6886832 | 0910911082 | skolskajedalen.zsstrazske@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Svetlana Murínová | 0911300688 |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Vladislava Babjáková | 0907160297 |
| ostatní zamestnanci | Dana Kmecová | 0948342465 |
| zástupcovia rodičov | Mgr. Anna Džadová | 0917493802 |
| Miroslav Kusý | 0907975137 | |
| Katarína Duncová | 0907941315 | |
| Miroslav Patlevič | 0907943979 | |
| zástupca zriaďovateľa | PhDr. Alena Jurečková | 0918514002 |
| Mgr. Eva Lacová | 0905523588 | |
| Danka Bánová | 0907994036 | |
| Jozef Meňovčík | 0903278703 |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.-2. ročník | Mgr. Marta Čajková | všetky predmety 1. a 2. roč. | |
| MZ 3.-4. ročník | Mgr. Martina Feňková | všetky predmety 3. a 4. roč. | |
| MZ ŠKD | Mária Balogová | ||
| PK SLJ | Mgr. Milina Miklošová | slovenský jazyk a literatúra | |
| PK CUJ | Mgr. Nataša Dankaninová | anglický jazyk, nemecký jazyk, ruský jazyk | |
| PK MAT-FYZ | Ing. Jarmila Marcinová | matematika,fyzika, informatika,technika | |
| PK BIO-CHE | RNDr. Dana Savková | biológia, chémia, svet práce | |
| PK TSV | Mgr. Peter Müller | telesná a športová výchova | |
| PK DEJ-GEO | Mgr. Svetlana Murínová | dejepis, geografia | |
| PK OBN-Nv-Ev | Mgr. Vladislava Babjáková | občianska náuka, náboženská a etická výchova | |
| PK VYV-HUV-VYU | Mgr. Beata Šenitková | výtvarná a hudobná výchova, výchova umením |
Počet žiakov školy: 474
Počet tried: 24
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | ŠPT | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 24 |
| počet žiakov | 59 | 54 | 37 | 51 | 27 | 62 | 43 | 55 | 39 | 47 | 474 |
| z toho ŠVVP | 0 | 4 | 1 | 3 | 27 | 4 | 2 | 5 | 1 | 3 | 50 |
| z toho v ŠKD | 38 | 42 | 29 | 33 | 142 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2015: súčet 53/ počet dievčat 30
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2015: súčet 59/ počet dievčat 35
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 3/ počet dievčat 1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2016
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 2 | 2 | 43 | 47 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | OU | Mimo SR | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 10 | 33 | 4 | 47 | |||
| prijatí | 10 | 33 | 43 | ||||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 94,48 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | DOV | ETV | FYZ | GEO | HUV | CHE | IFV | INF | MAT | NBK | NEJ | OBN |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 1 | 1 | 1 | 1,07 | 1,31 | 1,07 | |||||||||
| II.B | 1,26 | 1 | 1,05 | 1,16 | 1,75 | 1,22 | |||||||||
| II.C | 1,06 | 1 | 1,12 | 1,12 | 1,29 | 1,31 | |||||||||
| III.A | 1,55 | 1,15 | 1 | 1 | 1 | 1,9 | 1 | ||||||||
| III.B | 1,35 | 1,12 | 1 | 1 | 1 | 1,65 | 1 | ||||||||
| IV.A | 1,48 | 1,36 | 1 | 1 | 1,12 | 1,76 | 1,04 | ||||||||
| IV.B | 1,9 | 1,36 | 1 | 1,23 | 2,09 | 1,05 | |||||||||
| V.A | 1,72 | 1,83 | 1,5 | 1,17 | 2,28 | 1 | 1,17 | 2,33 | 1 | ||||||
| V.B | 1,7 | 1,57 | 1,43 | 1,76 | 1,05 | 1,33 | 1,81 | 1,14 | |||||||
| I.ŠPT | 1,27 | 2 | 2,27 | 1,73 | |||||||||||
| II.ŠPT | 1,88 | 1,13 | 2,63 | 1,75 | 1,27 | 2,07 | 2 | 1,8 | 1,25 | ||||||
| VI.A | 2,35 | 2,35 | 2,5 | 1 | 2,1 | 2,7 | 1,15 | 1,15 | 2,6 | 1,11 | 2,67 | 1,7 | |||
| VI.B | 2,29 | 2,06 | 1,84 | 1 | 1,82 | 2,24 | 1,35 | 1,47 | 2,35 | 1,19 | 2,25 | 1,41 | |||
| VII.A | 2,35 | 2,39 | 2,61 | 2,09 | 2,35 | 1 | 2,17 | 1,35 | 2 | 1,04 | 2,27 | 1,7 | |||
| VII.B | 2,94 | 2,41 | 2,88 | 2,53 | 2,76 | 1,18 | 2,35 | 1,82 | 2,59 | 1,35 | 3 | 1,76 | |||
| VII.C | 2,85 | 2,54 | 3,08 | 2,77 | 2,85 | 1 | 2,46 | 2,29 | 2,79 | 1,5 | 1,8 | 1,38 | |||
| VIII.A | 2,21 | 2,32 | 1,68 | 1 | 2,11 | 2,42 | 2,26 | 1,58 | 2,21 | 1 | 2,18 | 1,32 | |||
| VIII.B | 2,71 | 1,57 | 2,07 | 2,14 | 2,43 | 2,71 | 1,43 | 2,36 | 1,14 | 2,25 | 1,57 | ||||
| IX.A | 2,57 | 2,39 | 2,04 | 1 | 2,48 | 2,35 | 2,39 | 1,09 | 2,61 | 1 | 3,14 | 1,83 | |||
| IX.B | 2,56 | 2,44 | 2,37 | 1 | 3 | 3,11 | 2,67 | 1,61 | 3,06 | 1,41 | 3,4 | 2,39 | |||
| I.A | 2,35 | 1,29 | 2,29 | 1,47 | |||||||||||
| I.B | 1,55 | 1 | 1 | 1,65 | 1,22 | ||||||||||
| I.C | 2,24 | 1 | 1,18 | 2,24 | 1,5 | ||||||||||
| V.C | 1,85 | 1,6 | 1,5 | 1 | 2 | 1,1 | 1,2 | 2,35 | 1,17 |
| Trieda | PVC | PDA | PVO | ROG | RKS | RUJ | SJL | SPR | SEE | SRL | THD | TSV | TEV | VUC | VLA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| II.A | 1 | 1 | 1,35 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| II.B | 1 | 1,32 | 1,75 | 1 | 1,15 | 2 | 1,63 | ||||||||
| II.C | 1,35 | 1,59 | 1 | 1 | 1,12 | ||||||||||
| III.A | 1,7 | 1,85 | 1 | 1,35 | 1,5 | ||||||||||
| III.B | 1,35 | 1,71 | 1 | 1 | 1,41 | ||||||||||
| IV.A | 1,04 | 1,48 | 1,52 | 1,12 | 1,12 | 1,28 | |||||||||
| IV.B | 1 | 1,73 | 1,83 | 1 | 1,14 | 1,33 | |||||||||
| V.A | 2,39 | 1 | 1 | 1,11 | 1 | ||||||||||
| V.B | 1,86 | 1 | 1,1 | 1,32 | |||||||||||
| I.ŠPT | 1,27 | 2 | 2,5 | 2,36 | 1,58 | 1,36 | 2,13 | 2 | |||||||
| II.ŠPT | 1,2 | 2,67 | 2 | 1,13 | 1,53 | 2,29 | |||||||||
| VI.A | 1,43 | 2,5 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| VI.B | 1,56 | 2,05 | 1,15 | 1 | |||||||||||
| VII.A | 1,92 | 2,39 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| VII.B | 2,57 | 2,71 | 1,06 | 1,41 | 1,29 | ||||||||||
| VII.C | 1 | 1 | 3 | 2,93 | 1,14 | 1,31 | 1,21 | 1 | |||||||
| VIII.A | 2,25 | 2,32 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||||
| VIII.B | 2,8 | 2,64 | 1 | 1,14 | 1 | 1,33 | |||||||||
| IX.A | 2,25 | 2,3 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| IX.B | 2,69 | 2,84 | 1 | 1,17 | |||||||||||
| I.A | 2,18 | 2,53 | 1,18 | 1,06 | |||||||||||
| I.B | 1,3 | 1,5 | 1,15 | 1 | |||||||||||
| I.C | 2,29 | 2,35 | 1,41 | 1 | |||||||||||
| V.C | 2,3 | 1 | 1,25 | 1,42 |
| Trieda | VUM | VYV |
|---|---|---|
| II.A | 1 | |
| II.B | 1,05 | |
| II.C | 1 | |
| III.A | 1,1 | |
| III.B | 1 | |
| IV.A | 1,2 | |
| IV.B | 1,32 | |
| V.A | 1,22 | |
| V.B | 1,29 | |
| I.ŠPT | 1,45 | |
| II.ŠPT | 1,8 | |
| VI.A | 1,4 | |
| VI.B | 1,35 | |
| VII.A | 1,52 | |
| VII.B | 1,41 | |
| VII.C | 1,36 | |
| VIII.A | 1,26 | |
| VIII.B | 1,07 | |
| IX.A | 1,09 | |
| IX.B | 1,33 | |
| I.A | 1,29 | |
| I.B | 1,2 | |
| I.C | 1,18 | |
| V.C | 1,35 |
Z celkového počtu 474 žiakov prospelo 435 žiakov, neprospelo 17 žiakov a 22 žiakov bolo neklasifikovaných ( žiaci si plnia povinnú školskú dochádzku v zahraničí)
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 20 | 14 | 3 | 3 |
| I.B | 21 | 18 | 2 | 1 |
| I.C | 18 | 14 | 4 | 0 |
| II.A | 17 | 17 | 0 | 0 |
| II.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| II.C | 17 | 17 | 0 | 0 |
| III.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| III.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| IV.A | 26 | 25 | 0 | 1 |
| IV.B | 25 | 24 | 0 | 1 |
| I.ŠPT | 12 | 10 | 1 | 1 |
| II.ŠPT | 15 | 15 | 0 | 0 |
| V.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| V.B | 22 | 21 | 0 | 1 |
| V.C | 22 | 21 | 0 | 1 |
| VI.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| VI.B | 23 | 18 | 2 | 3 |
| VII.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| VII.B | 18 | 14 | 3 | 1 |
| VII.C | 14 | 12 | 2 | 0 |
| VIII.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| VIII.B | 20 | 16 | 0 | 4 |
| IX.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| IX.B | 24 | 19 | 0 | 5 |
Žiaci školy vymeškali spolu 58 794 vyučovacích hodín z toho ospravedlnených je 56 093 vyučovacích hodín a neospravedlnených 2 701 vyučovacích hodín. Priemer vymeškaných hodín na jedného žiaka je 124,04 z toho priemer ospravedlnených vymeškaných hodín je 118,34 a priemer neospravedlnených hodín je 5,69 na jedného žiaka.
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 20 | 2416 | 120,80 | 2165 | 108,25 | 251 | 12,55 |
| I.B | 21 | 2689 | 128,04 | 2570 | 122,38 | 119 | 5,66 |
| I.C | 18 | 2065 | 114,72 | 1700 | 94,44 | 365 | 20,27 |
| II.A | 17 | 1532 | 90,11 | 1532 | 90,11 | 0 | 0,00 |
| II.B | 20 | 2562 | 128,10 | 2492 | 124,60 | 70 | 3,50 |
| II.C | 17 | 1540 | 90,58 | 1540 | 90,58 | 0 | 0,00 |
| III.A | 20 | 2473 | 123,65 | 2473 | 123,65 | 0 | 0,00 |
| III.B | 17 | 1276 | 75,06 | 1276 | 75,06 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 26 | 2721 | 104,65 | 2638 | 101,46 | 83 | 3,19 |
| IV.B | 25 | 1600 | 64,00 | 1600 | 64,00 | 0 | 0,00 |
| I.ŠPT | 12 | 759 | 63,25 | 604 | 50,33 | 155 | 12,91 |
| II.ŠPT | 15 | 1927 | 128,46 | 1349 | 89,93 | 578 | 38,53 |
| V.A | 18 | 1898 | 105,44 | 1897 | 105,38 | 1 | 0,06 |
| V.B | 22 | 2694 | 122,45 | 2689 | 122,23 | 5 | 0,23 |
| V.C | 22 | 2416 | 109,81 | 2416 | 109,81 | 0 | 0,00 |
| VI.A | 20 | 2545 | 127,25 | 2545 | 127,25 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 23 | 3100 | 134,78 | 2565 | 111,52 | 535 | 23,26 |
| VII.A | 23 | 3669 | 159,52 | 3669 | 159,52 | 0 | 0,00 |
| VII.B | 18 | 3591 | 199,50 | 3253 | 180,72 | 338 | 18,77 |
| VII.C | 14 | 2900 | 207,14 | 2724 | 194,57 | 176 | 12,57 |
| VIII.A | 19 | 1949 | 102,58 | 1949 | 102,58 | 0 | 0,00 |
| VIII.B | 20 | 2088 | 104,40 | 2072 | 103,60 | 16 | 0,80 |
| IX.A | 23 | 3778 | 164,26 | 3772 | 164,00 | 6 | 0,26 |
| IX.B | 24 | 4606 | 191,91 | 4603 | 191,79 | 3 | 0,13 |
V testovaní žiakov 9. ročníka "TESTOVANIE - 9" dosiahli naši žiaci z predmetu Slovenský jazyk a literatúra o 1,9 bodu a 7,3 % lepšie výsledky ako bol priemer v rámci Slovenska. V predmete Matematika žiaci našej školy uspeli horšie v porovnaní s celoslovenským priemerom, a to o 0, 7 bodu a 3,3 %.
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti | Celoslovenský priemer |
|---|---|---|---|---|
| Testovanie 9 SJL | 39 | 69,9 | 17,5 | 62,6% - 15,6 bodov |
| Testovanie 9 MAT | 39 | 49,5 | 9,9 | 52,8% - 10,6 bodov |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | ŠT1 | ŠT2 | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | 3 | 2 | 2 | 24 |
| Slovenský jazyk a literatúra | 9 | 8 | 8 | 8 | 7 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 152 |
| Matematika 1.-9. | 4 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | 111 |
| Informatická výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 14 | |||||||
| Informatika | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 22 | |||||
| 1. Cudzí jazyk | 1 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 83 | |||
| 2.Cudzí jazyk | 2 | 2 | 2 | 2 | 28 | |||||||
| Dejepis | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 23 | |||||
| Geografia | 1 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 20 | |||||
| Fyzika | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 16 | ||||||
| Chémia | 2 | 2 | 2 | 14 | ||||||||
| Biológia | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 23 | |||||
| Prvouka | 2 | 6 | ||||||||||
| Prírodoveda | 1 | 1 | 1 | 7 | ||||||||
| Vlastiveda | 1 | 1 | 1 | 3 | 10 | |||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 32 | ||
| Výchova umením | 1 | 1 | 4 | |||||||||
| Hudobná výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 20 | ||
| Svet práce | 1 | 1 | 1 | 8 | ||||||||
| Technika | 1 | 1 | 1 | 7 | ||||||||
| Pracovné vyučovanie | 1 | 4 | 5 | 11 | ||||||||
| Občianska náuka | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 10 | ||||||
| Telesná výchova | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 52 |
| Náboženská výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 25 |
| Etická výchova | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||||||
| Dopravná výchova | 1 | 1 | 1 | 7 | ||||||||
| Športová príprava | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 20 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | |||
| Prvého ročníka | 3 | 59 | 0 |
| Bežných tried | 14 | 285 | 19 |
| Špeciálnych tried | 2 | 27 | 27 |
| Pre nadaných | 5 | 103 | 4 |
| Spolu | 24 | 474 | 50 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 35 | 13 | 33 | 13 |
| DPP | 5 | 2 | 5 | 2 |
| Znížený úväzok | 3 | 0,129 | ||
| ZPS | 1 | 1 | ||
| Na dohodu | 4 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 36 | 36 | |
| vychovávateľov | 5 | 5 | |
| asistentov učiteľa | 2 | 2 | |
| spolu | 44 | 44 |
Z celkového počtu728 vyučovacích hodín sa vyučovalo 35 hodín neodborne, z toho 12 na prvom stupni a 23 hodín na druhom stupni. V porovnaní s predchádzajúcim školským rokom je to o 3 neodborne vyučované vyučovacie hodiny viacj, ale je to iba 4,81 % zo všetkých vyučovacích hodín.
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 2.a | Dopravná výchova | 1 |
| 2.b | Dopravná výchova | 1 |
| 2.c | Dopravná výchova | 1 |
| 3.a | Dopravná výchova | 1 |
| 3.b | Dopravná výchova | 1 |
| 4.a | Dopravná výchova | 1 |
| 4.b | Dopravná výchova | 1 |
| 6.a | Informatika | 1 |
| 6.b | Informatika | 1 |
| 7.a | Informatika | 1 |
| 8.a | Informatika | 1 |
| 9.a | Informatika | 1 |
| 9.b | Informatika | 1 |
| 4.a | Pracovné vyučovanie | 1 |
| 5.a | Technika | 2 |
| 5.b | Technika | 2 |
| 5.c | Technika | 2 |
| 7.a | Technika | 1 |
| 7.c | Technika | 1 |
| 8.a | Technika | 1 |
| 8.b | Technika | 1 |
| 7.a | Svet práce | 1 |
| 7.b | Svet práce | 1 |
| 8.a | Svet práce | 1 |
| 8.b | Svet práce | 1 |
| 2.a | Vlastiveda | 1 |
| 4.a | Vlastiveda | 1 |
| 4.b | Vlastiveda | 1 |
| 4.a | Hudobná výchova | 1 |
| 5.c | Biológia | 2 |
| 8.b | Biológia | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.atestačná skúška | 30 | 1 |
| 2.atestačná skúška | 14 | 1 |
| štúdium školského manažmentu | 3 | 2 |
| špecializačné inovačné štúdium | 3 | |
| špecializačné kvalifikačné | 15 | 3 |
| postgraduálne | 1 | |
| doplňujúce pedagogické | 2 | |
| vysokoškolské pedagogické | 36 | |
| vysokoškolské nepedagogické | 1 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Dejepisná olympiáda | 2 | 1., 2. miesto | 3. miesto | ||
| Geografická olympiáda | 1 | 2. miesto | 6. miesto | ||
| Biblická olympiáda | 3 | 2. miesto | |||
| Matematická olympiáda | 1 | 3. miesto | |||
| Energetika - vedomostný kvíz | 2 | 1., 2. miesto | |||
| Energetika - výtvarná časť | 2 | 2. miesto, ocenená práca | |||
| Biologická olympiáda | 10 | 1., 3. miesto | |||
| Expert - dejepisná časť | 11 | 2x 1. - 3. miesto | |||
| Môj kamarát počítač | 1 | 2. miesto | |||
| Olympiáda anglického jazyka | 1 | 5. miesto | |||
| Šaliansky Maťko | 4 | 2x3. miesto | |||
| Hviezdoslavov Kubín | 6 | 2x2. miesto, 2x3. miesto | |||
| Európa v škole - literárna časť | 2 | 2., 3. miesto | |||
| Európa v škole - výtvarná časť | 4 | 1. miesto, 3x3. miesto | |||
| Vesmír očami detí | 2 | 2., 3. miesto | 1. miesto | ||
| Biblia očami detí | 1 | 2. miesto | |||
| Slávik Slovenska | 2 | 3. miesto, cena poroty | |||
| Fugova domovina - literárna časť | 1 | 1. miesto | |||
| Fugova domovina - výtvarná časť | 3 | 2x3. miesto, čestné uznanie | |||
| Prečo mám rád Slovensko/slovenčinu | 5 | ocenená práca | |||
| Budimírske studničky | 1 | 1. miesto | |||
| Hasič budúcnosti | 3 | 3x1. miesto | |||
| Ej, zalužicke poľo | 2 | 1. miesto, duet - 3. miesto | |||
| Deň mladých hasičov - dievčatá | 5 | 1. miesto | |||
| Halové majstrovstvá mladých hasičov - dievčatá | 5 | 1. miesto | |||
| Halové majstrovstvá mladých hasičov - chlapci | 5 | 3. miesto | |||
| Plameň - dievčatá | 10 | 2. miesto | |||
| Plameň - chlapci | 10 | 1. miesto | 3. miesto | ||
| Stolný tenis | 4 | 2. miesto | |||
| Cezpoľný beh - družstvo | 3 | 2. miesto | |||
| Florbal OXDOG - staršie žiačky | 10 | 3. miesto | |||
| Florbal OXDOG - mladšie žiačky | 10 | 1. miesto | 2. miesto | ||
| Florbal OXDOG - chlapci | 10 | 2. miesto | 5. miesto | ||
| Volejbal - dievčatá | 11 | 1. miesto | 3. miesto | ||
| Volejbal - chlapci | 12 | 1. miesto | 1. miesto | 3. miesto | |
| Midi cool voley - staršie žiačky | 4 | 1. miesto | účasť | ||
| Mini cool voley - mladšie žiačky | 4 | 3. miesto | |||
| Midi cool voley - starší žiaci | 8 | 1. miesto | 1. miesto | 4. miesto | |
| Mini cool voley - mladší žiaci | 7 | 1. miesto | 4. miesto | 2. miesto | |
| Coca cola cup - chlapci | 15 | 2. miesto | |||
| Coca cola cup - dievčatá | 15 | 2. miesto | |||
| Dôvera cup - dievčatá | 9 | 1. miesto | 4. miesto | ||
| Jednota cup - staršie žiačky | 11 | 1. miesto | 4. miesto | ||
| Vybíjaná | 12 | 2. miesto | |||
| Gymnastický štvorboj - chlapci "A" | 5 | 2. miesto | |||
| Gymnastický štvorboj - dievčatá "A" | 5 | 1. miesto | 4. miesto | ||
| Gymnastický štvorboj - dievčatá "B" | 5 | 1. miesto | 2. miesto | ||
| Gymnastický štvorboj - dievčatá "C" | 5 | 1. miesto | 2. miesto | ||
| Memoriál Š. Nadzama | 11 | 1. miesto |
V priebehu školského roka sme zorganizovali niekoľko tradičných športových podujatí: 11. ročník Memoriálu M. Nistora v stolnom tenise, športové aktivity v týždni boja proti drogám, súťaž žiakov v malom futbale - Memoriál Š. Nadzama, ktorého víťazom už po tretíkrát sa stala naša základná škola. Každoročne participujeme s mestom pri organizovaní Behu oslobodenia. Žiaci školy pod vedením svojich pedagógov sa aktívne prezentujú kultúrnym programom pri rôznych podujatiach v meste - Deň Zeme, "Stražčanski jurmark", Mikuláš v meste, vianočný galaprogram a pod. a v Domove sociálnych služieb Harmonia v mesiaci úcty k starším.
Škola pre žiakov 7. a 9. ročníka zorganizovala ZLV v Lopušnej dolinej, ktorého sa zúčastnilo 67 žiakov. Pre žiakov 4. roč. sme zorganizovali ŠvP spojenú so ZPV na Zemplínskej šírave v hoteli Granit, ktorého sa zúčastnilo 53 žiakov. 52 žiakov zvládlo základy plávania a 1 žiak pláve s nadľahčovacou pomôckou. Žiaci športových tried 7. a 9. ročníka boli na športovom sústredení na Zemplínskej šírave.
Najdlhšiu históriu má Školská športová olympiáda, súťaž v ľahkoatletických disciplínach. Tohto roku sa uskutočnil už XXVII. ročník. Súčasťou olympiády bola aj vlastná literárna a výtvarná tvorba.
Okrem športových akcií a súťaží pripravujeme aj kultúrne podujatia pre rodičov a verejnosť. K spomínaným akciám v školskom roku 2015/2016 patrilo "Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice" s podtitulom Šípová Ruženka (zorganizované pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc), školský vianočný program, ktorého súčasťou je aj vianočná burza. V nej žiaci ponúkajú vlastnoručne zhotovené práce a výrobky. Výťažok burzy sa používa na výzdobu interiéru školy. Taktiež sme zorganizovali burzu kníh, ktorej výťažok sme použili na zakúpenie kníh pre žiakov do školskej knižnice.
Veľmi obľúbenou akciou pre žiakov 1. - 4. ročníka je fašiangový karneval, ktorú organizujú vychovávateľky ŠKD v spolupráci s učiteľkami 1.- 4. ročníka a rodičmi.
Zápisu do 1. ročníka sa v dňoch 4.4.. - 30.4.2016 zúčastnilo v doprovode rodičov 56 žiakov, pri ktorom boli preverení rôznymi úlohami pripravenosti na vstup do školy. Dňa 12.5.2016 sa uskutočnil slávnostný zápis budúcich prvákov, realizovaný formou dňa otvorených dverí. Predškolákom a ich rodičom sme umožnili prezrieť si interiér školy a budúci prváci aktívne využili posilňovňu, počítačovú učebňu a iné triedy.
V závere školského roka 16.6.2016 sa uskutočnila rozlúčka so žiakmi deviateho ročníka so slávnostným prijatím u primátora mesta a zápisom do kroniky mesta Strážske.
Hlavným zdrojom informácií pre rodičov aj žiakov je webové sídlo školy wwww.zsstrazske.edupage.org, kde okrem výsledkov súťaží a oznamov pripravovaných akcií v škole, je možné nazrieť aj na stránku zadávania domácich úloh, skúšania, či plánovania písomných prác. Rodičia túto možnosť hodnotia pozitívne, nakoľko môžu skontrolovať zadanie úloh aj pre žiakov, ktorí sa nezúčastnili na vyučovaní z rôznych dôvodov. Známky žiakov si rodičia môžu pozrieť v internetovej žiackej knižke.
Na konci školského roka vydávame časopis Školský mix, na tvorbe ktorého sa podieľajú pedagógovia a hlavne žiaci svojimi literárnymi a výtvarnými prácami.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Škola je zapojená do projektov
- Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách
- Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí
- Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami - ako nepilotná škola
- Aktivizujúce metódy vo výchove - projekt zameraný na prácu v školskom klube detí
- Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania - cieľom tohto projektu je zvyšovanie kvality vzdelávania prostredníctvom elektronického testovania, vytvorenie databáz testov a úloh zo slovenského jazyka a matematiky, moderné a softvérovo bezpečné spracovanie a vyhodnotenie testov. Pilotné testovanie žiakov 5. - 9. ročníka z uvedených predmetov prebieha v spolupráci s NUCEM-om.
- Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzií marginalizovaných rómskych komunít - cieľom tohto projektu je zapojiť žiakov do celodenného vzdelávacieho systému, vytvoriť im podmienky na rozvíjanie ich talentu a odstraňovanie sociálnych bariér vo výchovno vzdelávacom procese. Prínosom tohto projektu bolo získanie didaktického balíčka a učebných pomôcok v celkovej výške 10 000 €.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 28.12015 - 29.1.2015
Druh inšpekcie: tematická - ŠKD
Žiaci sa vyučujú v starej budove a v prístavbe novej budovy spolu v 35 učebniach, z čoho je 17 odborných učební (4 počítačové učebne, 5 jazykových laboratórií, chemické laboratórium, interaktívne učebne, učebňa fyziky, biológie, geografie, dejepisu, hudobnej výchovy, výtvarnej výchovy). Vo vyučovacom procese sa využívajú 2 dielne, 1 školská kuchynka, školský pozemok, skleník, posilňovňa, školská knižnica a telocvičňa. Na telovýchovné aktivity škola využíva aj mestské ihriská - futbalové ihrisko, futbalové ihrisko s umelou trávou, 2 volejbalové ihriská, hádzanárske ihrisko, tenisové ihrisko a antukovú bežeckú dráhu. Škola je dobre vybavená učebnými pomôckami, ktoré sú pravidelne podľa finančných možností dopĺňané. V tomto školskom roku boai v jednej triede vymenená podlahová krytina a zároveň nainštalovaná interaktívna tabuľa. V podkroví sú po rekonštrukcii zriadené 4 učebne na výučbu cudzích jazykov všetky vybavená potrebnou didaktickou technikou
Každoročne sa snažíme dopĺňať nové učebné pomôcky, hlavne didaktickú techniku. Najlepšie sú učebnými pomôckami vybavené kabinety: TSV, FYZ, BIO, GEG a SJL. V štyroch počítačových učebniach majú žiaci k dispozícii 75 počítačov, v ôsmich triedach žiaci využívajú v edukačnom procese interaktívne tabule. Pravidelne je dopĺňaný knižný fond školskej knižnice, ktorý v šk.roku 2015/2016 mal 5 530 knižných titulov.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
V kalendárnom roku 2015 sme obdŕžali na prenesené kompetencie zo štátneho rozpočtu 806 073,- €.
Z toho: - normatívne 748 517,- €
mzdy+odvody 631 231,- €
prevádzka 117 286,- €
- nenormatívne 58 070,- €
doprava žiakov 4 205,- €
- presun z.r.2014 + 514,- €
- presun do r.2016 - 668,- € - vrátené ŠR
čerpanie v r. 2015 4 051,- €
vzdelávacie poukazy 10 824,- €
- mzdy 8 021,- €
- odvody 2 803,- €
čerpanie v r.2015 10 824,- €
soc.znevýhod.prostredie 6 289,- €
čerpanie: - mzdy 4 660,- €
- odvody 1 629,- €
čerpanie v r. 2015 6 289,- €
príspevok na učebnice v r. 2015 1 661,- €
čerpanie v roku 2015 1 661,- €
Z normatívnych finančných prostriedkov vo výške 631. 231,- € sme vyčerpali na:
- tarifné platy 371 539,- €
- osobné príplatky 69 940,- €
- odmeny 26 273,- €
- poistné 163 479.- €
Z bežných výdavkov na prevádzku vo výške 117 286,- € navýšených o finančné prostriedky na havárijný stav kanalizácie vo výške 34 377,- € sme vyčerpali nasledovne:
- Na energie (plyn na vykurovanie, el.energia), vodu a komunikácie (poplatky za telefóny, mobily, faxy) boli vyčerpané finančné prostriedky vo výške 31 736,- €
- Výška materiálových nákladov predstavuje sumu 23 890,- €. Uvedené finančné prostriedky boli použité najmä na nákup výpočtovej techniky (počítače, licencie), zariadenia niektorých tried školským nábytkom (stoly, stoličky), nákup čistiacich prostriedkov, údržbárskeho materiálu na bežné opravy, tlačív, kancelárskych potrieb, OOPP, tonerov do tlačiarní a pod.
- Na údržbárske práce bolo vynaložených 67 874,- €, a to jak na údržbu budov, tak aj na údržbu a opravy niektorých prevádzkových strojov a zariadení (voda), výpočtovej technikya opravu kanalizácie.
- Čo sa týka služieb, finančné prostriedky vo výške 25 358,- € boli čerpané na čistenie kanalizácie, odvoz všetkých druhov odpadov, revízie a kontroly zariadení, poplatky banke za vedenie účtov, za neplnenie podielu zamestnávania ZŤP, na stravovanie zamestnancov školy (réžia hradená zamestnávateľom, odvod do SF, do DDP pre zamestnancov školy, na úrazové poistenie žiakov školy, poistenie VT, OON, na ďalšie vzdelávanie pedagogických pracovníkov - získavanie kreditov). Na cestovné výdavky spojené so služobnými cestami bola vynaložená suma vo výške 1 266,- €.
- Z dôvodu práceneschopnosti zamestnancov školy boli čerpané finančné prostriedky hradené zamestnávateľom vo výške 1 539,- €.
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
Na originálne kompetencie sme v kalendárnom roku 2014 obdŕžali z MsÚ Strážske 99 146,- €
Z toho: - Školská jedáleň 55 456,- € Čerpanie: M- 31 000,- €
O -11 000,- €
V - 13 456,- € (DDP, SF, energie, spotrebný materiál, OOPP, údržba, revízie a kontroly, réžia za obedy)
- Školský klub detí 43 690,- € Čerpanie: M - 30 000,- €
O - 10 000,- €
V - 3 690,- € (DDP,SF,energie,PN,réžia za obedy)
Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov od rodičov bol vo výške 3 690,- €, ktoré boli poukázané na účet MsÚ Strážske.
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
V kalendárnom roku bola škole poskytnutá na vzdelávacie poukazy suma vo výške 10 824,- € a táto bola použitá nasledovne:
- na mzdy vedúcich krúžkov záujmovej činnosti 6 540,- €
- na odvody 2 286,- €
- na prevádzku 689,- €
Z celkovej sumy bolo 1 309,- € čerpaných pre ŠKD, a to nasledovne:
- na mzdy 970,- €
- odvody 311,- €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Za stratené, poškodené a vyradené učebnice bolo vyzbieraných od žiakov 81,- €, ktoré sme v závere roka 2015 vrátili cez MsÚ Strážske do štátneho rozpočtu.
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Finančné prostriedky poskytnuté pre žiakov v hmotnej núdzi vo výške 11 313,- € v nasledovnom členení:
- stravné 9 454,- €
- školské potreby 1 859,- €
V súlade so školským vzdelávacím programom vo výchovno - vzdelávacej oblasti sa nám stanovené ciele na zvýšenie kvality edukačného procesu podarilo splniť nasledovne:
- zriadením športových tried a pestrou ponukou športových krúžkov podporujeme zdravý telesný rozvoj žiakov, organizovaním rôznych športových súťaží a aktivít poukazujeme na zdravý životný štýl človeka v spoločnosti, a tak žiakov aktívne zapájame do programu boja proti obezite ,
- rozvoj komunikácie v cudzích jazykoch škola realizuje formou povinnej výučby 1. cudzieho jazyka (anglického jazyka) od 1. ročníka, 2. cudzieho jazyka (nemeckého a ruského jazyka) od 7. ročníka. Materiálne podmienky na rozvoj komunikačných schopností v cudzích jazykoch škola zabezpečila zriadením 5 jazykových laboratórií.
- rozvíjanie e - gramotnosti žiakov zabezpečujeme od 2. ročníka v štyroch počítačových učebniach, ktoré sa využívajú predovšetkým na hodinách informatiky, ale aj v rámci záujmových krúžkov,
- využívaním interaktívnych tabúľ skvalitňujeme žiakom proces učenia a súčasne učiteľom uľahčujeme edukačnú
prácu,
- hlavné ciele na zlepšenie estetického prostredia interiéru a exteriéru školy boli sčasti splnené pri rekonštrukcii budovy školy. Počas školského roku 2015/2016 sa uskutočnila prvá etapa úpravy exteriéru školy, boli osadené nové obrubníky vysanené nové rastliny a kríky a osadené nové lavičky. V tejto časti bol zrekonštruovaný nový trávnik prístupové komunikácie a boli vytvorené parkovacie miesta pre zamestnancov školy. Pri hlavnom vchode bol zrealizovaný bezbariérový prístup do budovy školy.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- Pod odborným vedením učiteľov sa talentovaní žiaci našej školy pripravujú na mnohé súťaže. V tomto školskom roku, okrem množstva popredných umiestnení v okresných a krajských kolách súťaží, naši žiaci úspešne reprezentovali školu v celoslovenských súťažiach - v Mini cool volley chlapci, vo volejbale chlapcov. Dlhoročne sme úspešný vo vedomostnom kvíze a výtvarnej časti súťaže VSE Energetika, kde žiačky školy v školskom roku 2015/2016 získali finančnú odmenu pre školu 2 700 €. Dobré úspechy dosahujeme aj v príprave recitátorov, spevákov, výtvarných prác a v ostatných predmetových olympiádach. Tieto úspechy sú odzrkadlením svedomitej práce celého pedagogického kolektívu vo vyučovacom procese a tiež v rozvíjaní voľnočasových aktivít našich žiakov. Nemalú zásluhu na dosiahnutých úspechoch má aj dobré materiálno - technické vybavenie školy a v neposlednej miere aj finančné ohodnotenie pedagógov podieľajúcich sa na týchto výsledkoch.
- Ďalšou oblasťou v ktorej škola dosahuje dobré výsledky je práca so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Diagnostikovaní žiaci majú vypracované výchovno-vzdelávacie programy, resp. niektorí aj výchovno vzdelávacie plány. Na vyučovacích hodinách okrem vyučujúcich sa im venujú aj 3 kvalifikovaní asistenti učiteľa.
- Dobré výsledky dosahujeme v environmentálnej výchove pri separovaní odpadov a zbere druhotných surovín. Dlhoročnou súťaživou formou je realizovaný zber papiera a gaštanov. Žiaci takto získali finančné prostriedky v hodnote 2 242,8 € za nazbieraných 27 480 kg papiera a6000 kg gaštanov.
- V rámci starostlivosti o zvyšovanie odborného rastu pedagógov absolvovala a úspešne ukončilaj rozširujúce štúdium občianskej náuky PaedDr. A. Kráľová. Pani vychovávateľka M. Balogová úspešne ukončila atestačné vzdelávanie k 1.atestácii. Pani vychovávateľky Kakošová a Kunčová absolvovali predatestačné vzdelávanie k 1.atestácii. Mgr. Vladimír Smaržík absolvoval vzdelávanie Edukačná príprava pedagogických zamestnancov k 2. atestácii.
V tomto čase je škola zapojená do 6 projektov.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Zlepšiť čitateľskú a finančnú gramotnosť žiakov.
Návrh opatrení:
V rámci plánu kontinuálneho vzdelávania naďalej umožňovať pedagógom zvyšovať svoje pedagogické kompetencie.
Naďalej pokračovať v práci s talentovanými žiakmi s cieľom zvýšiť úroveň dosiahnutých výsledkov.
Využiť záujmové vzdelávanie na prípravu žiakov na celoslovenské testovanie T9 hlavne z matematiky, nakoľko žiaci našej školy dosiahli priemernú úroveň v minuloročnom testovaní. Tieto výsledky nezodpovedajú vynaloženému úsiliu pedagógov.
Z celkového počtu 43 končiacich žiakov v našej ZŠ pokračuje v štúdiu na stredných školách podľa vlastného výberu 39 žiakov. Štyria žiaci, ktorí mali povolenie plniť povinnú školskú dochádzku v zahraničí splnili desať rokov povinnej školskej dochádzky a nepokračujú v štúdiu na stredných školách v SR. V nižších ročníkoch ukončili povinnú školskú dochádzku 4 žiaci a 3 z nich pokračujú v štúdiu na strednej škole.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Hravá slovenčina | 19 | 1 | Mgr. Vladislava Babjáková |
| Hasičský krúžok | 22 | 1 | Mária Balogová |
| Gymnastický krúžok "A", "B" | 19 | 2 | Mgr. Gabriela Benedeková |
| Gymnastický krúžok "C" | 10 | 1 | Mgr. Vladimír Smaržík |
| Krúžok nemeckého jazyka | 29 | 2 | PhDr. Martina Bošková, PhD. |
| Jazyk a kultúra | 14 | 1 | Mgr. Nataša Dankaninová |
| Angličtina pre najmenších | 16 | 1 | Mgr. Darina Danočková |
| Matematický krúžok | 11 | 1 | Mgr. Adriana Dzvoníková |
| Počítačový krúžok 3. ročník | 18 | 1 | Mgr. Martina Feňková |
| Rozvoj komunikačných schopností | 30 | 2 | Marta Husárová |
| Matematický 9. ročník | 14 | 1 | Mgr. Anna Jusková |
| Dopravný krúžok | 16 | 1 | Katarína Kakošová |
| Tanečný krúžok | 26 | 2 | Bc. Anna Kidalová |
| Výtvarno-aranžérsky | 12 | 1 | Mgr. Monika Korpa-Janová |
| Dejepisný krúžok | 25 | 2 | PaedDr. Andrea Kráľová |
| Tanečný krúžok | 13 | 1 | Lenka Kunčová |
| Krúžok slovenského jazyka I. | 14 | 1 | Mgr. Peter Majer |
| Krúžok slovenského jazyka II. | 20 | 1 | Mgr. Peter Majer |
| Učíme sa hrou | 17 | 1 | Mgr. Mária Maskaľová |
| Rozhlasový krúžok | 9 | 1 | Mgr. Mária Maskaľová |
| Matematický krúžok 9. ročník | 14 | 1 | Ing. Jarmila Marcinová |
| Malí hudobníci | 17 | 1 | Mgr. Ľuboš Marek |
| Rozhlasový krúžok | 9 | 1 | Mgr. Ľuboš Marek |
| Krúžok slovenského jazyka | 16 | 1 | Mgr. Milina Miklošová |
| Geograficko-turistický krúžok | 21 | 1 | Mgr. Svetlana Murínová |
| Volejbalový krúžok chlapci 9. ročník | 15 | 1 | Mgr. František Muller |
| Volejbalový krúžok dievčatá - 7. - 9. ročník | 25 | 1 | Mgr. Peter Muller |
| Volejbalový krúžok dievčatá - 5. - 6. ročník | 28 | 1 | Mgr. Peter Muller |
| Florbalový krúžok chlapci 6.- 9. ročník | 26 | 1 | Mgr. František Muller |
| Počítačový krúžok 2. ročník | 21 | 1 | Mgr. Andrea Schmidtová |
| Futsalový krúžok | 23 | 1 | Mgr. Vladimír Smaržík |
| Hudobno-dramatický krúžok | 11 | 1 | Mgr. Beáta Šenitková |
| Mažoretky a zumba | 10 | 1 | Mgr. Zuzana Šulová |
| Spevácky krúžok | 11 | 1 | Bc. Michala Radová |
Spolupráca školy s rodičmi je v súčasnosti na veľmi dobrej úrovni. Už niekoľko rokov je ZR pri našej škole poberateľom 2 % z daní fyzických a právnických osôb, čo prinieslo finančné prostriedky v hodnote 2 480,36 €. Tieto prostriedky sa využívajú na zvyšovanie kvality vyučovacieho procesu a voľnočasových aktivít žiakov našej školy a ako spoluúčasť pri vypracovávaní rôznych projektov.
Pedagógovia a rodičia sa stretávajú pravidelne na rodičovských združeniach minimálne 3 - 4x ročne. Pri riešení výchovných problémov je priamy kontakt pedagóg - rodič, o čom sa vedie samostatná agenda v každej triede. Na skvalitnenie spolupráce medzi rodičmi a školou bola zriadená výchovná komisia, ktorej hlavnou úlohou je v spolupráci s PPP pomáhať riešiť problémy žiakov s poruchami učenia a správania. Pomáha pedagógom pri tvorbe tematických výchovno-vzdelávacích plánov.
Pri výchove mladej generácie spolupracujeme s materskou školou, Centrom voľného času, Základnou umeleckou školou a Strednou odbornou školou v Strážskom. Kooperácia s CVČ je pre žiakov školy veľmi prínosná, pretože jej realizáciou sú žiakom sprístupnené besedy na dohodnuté, učiteľmi vybrané témy. Pri rozvoji športových talentov úzko spolupracujeme aj s mestskou telovýchovnou jednotou, pre ktorých pripravujeme mladých futbalistov.
Spolupráca školy s organizáciami, ktoré sa nachádzajú v meste je na dobrej úrovni. Najlepšiu spoluprácu máme sMestským podnikom služieb a súkromnými podnikateľmi v meste, ktorí pomáhajú škole finančne alebo poskytovaním svojich služieb.
Vypracoval: Mgr. Michal Polák
V Strážskom, 14. októbra 2016
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 30.6.2016
Powered by aSc EduPage