| Názov školy | Základná škola Mierová 1 Strážske |
| Adresa školy | Mierová 1, 072 22 Strážske |
| Telefón | 056/6477203 |
| mskola@pobox.sk | |
| WWW stránka | zsstrazske.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Mesto Strážske |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Michal Polák | 056/6886831 | 0910911081 | mskola@pobox.sk |
| ZRŠ | Mgr.Vladimír Smaržík | 056/6477203 | 0910911083 | |
| ZRŠ | PaedDr.Jana Dzurillová | 056/6477203 | 0910911084 | |
| Vedúca vychovávateľka | Mária Balogová | 056/6477203 | ||
| Vedúca ŠJ | Renáta Kusýová | 056/6886832 | 0910911082 | skolskajedalen.zsstrazske@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Svetlana Murínová | 0911300688 |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Vladislava Babjáková | 0907160297 |
| ostatní zamestnanci | Dana Kmecová | 0948342465 |
| zástupcovia rodičov | Mgr. Anna Džadová | 0917493802 |
| Miroslav Kusý | 0907975137 | |
| PhDr. Daniela Sabadošová | 0907592000 | |
| Miroslav Patlevič | 0907943979 | |
| zástupca zriaďovateľa | PhDr. Alena Jurečková | 0918514002 |
| MUDr. Marián Maškulik | 0905920950 | |
| Michal Knap | 0905416536 | |
| Marek Michlovič | 0918241695 |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.-2. ročník | Mgr. Marta Čajková | všetky predmety 1. a 2. roč. | |
| MZ 3.-4. ročník | Mgr. Martina Feňková | všetky predmety 3. a 4. roč. | |
| MZ ŠKD | Mária Balogová | ||
| PK SLJ | Mgr.Vladislava Babjáková | slovenský jazyk a literatúra | |
| PK CUJ | Mgr. Nataša Dankaninová | anglický jazyk, nemecký jazyk, ruský jazyk | |
| PK MAT-FYZ | Ing. Jarmila Marcinová | matematika,fyzika, informatika,technika | |
| PK BIO-CHE | RNDr. Dana Savková | biológia, chémia, svet práce | |
| PK TSV | Mgr. Peter Müller | telesná a športová výchova | |
| PK DEJ-GEO | PhDr. Martina Bošková | dejepis, geografia | |
| PK OBN-Nv-Ev | Mgr. Milina Miklošová | občianska náuka, náboženská a etická výchova | |
| PK VYV-HUV-VYU | Mgr. Beata Šenitková | výtvarná a hudobná výchova, výchova umením |
Počet žiakov školy: 496
Počet tried: 24
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | ŠPT | SPOLU |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 4 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 24 |
| počet žiakov | 63 | 53 | 49 | 49 | 61 | 45 | 55 | 60 | 43 | 18 | 496 |
| z toho ŠVVP | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | 2 | 5 | 8 | 2 | 18 | 43 |
| z toho v ŠKD | 34 | 40 | 34 | 27 | 135 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2018: súčet 57 / počet dievčat 29
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2018: súčet 62 / počet dievčat 30
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 4 / počet dievčat 1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2019
| ŠPT | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 1 | 1 | 2 | 44 | 49 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Mimo SR | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | 10 | 28 | 1 | 4 | 43 | |||
| prijatí | 10 | 28 | 1 | 1 | 40 | |||
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 | 93,02 |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | ETV | ETV | FYZ | GEO | HUV | CHE | IFV | INF | MAT | NBK | NEJ | OBN |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,22 | 1 | 1,44 | 1,11 | |||||||||||
| I.B | 1,79 | 1 | 1,4 | 1,75 | 1,21 | ||||||||||
| I.C | 1,64 | 1,14 | 1,93 | 1,14 | |||||||||||
| I.D | 2,56 | 1,44 | 2,89 | 1,56 | |||||||||||
| II.A | 1,22 | 1 | 1 | 1,54 | 1 | ||||||||||
| II.B | 1,12 | 1 | 1,44 | 1,04 | |||||||||||
| III.A | 1,48 | 1 | 1 | 2,19 | 1,05 | ||||||||||
| III.B | 1,54 | 1 | 1 | 1,58 | 1 | ||||||||||
| IV.A | 1,38 | 1 | 1,19 | 1,86 | 1,05 | ||||||||||
| IV.B | 1,37 | 1 | 1 | 1,05 | 1,89 | 1 | |||||||||
| I.ŠPT | 1,43 | 2,29 | 1 | ||||||||||||
| II.ŠPT | 2,25 | 1,75 | 2,5 | 2 | 1,1 | 2,5 | 3 | 1,78 | 2,1 | 1,4 | 1,75 | ||||
| V.A | 1,65 | 2 | 1,52 | 2,04 | 1 | 1,17 | 2,22 | 1 | |||||||
| V.B | 2,35 | 2,35 | 2,65 | 1 | 1 | 2,59 | 1,06 | 1,59 | 2,71 | 1,14 | |||||
| V.C | 1,81 | 2,67 | 2,61 | 1 | 1 | 2,78 | 1 | 1,5 | 2,56 | 1 | |||||
| VI.A | 1,62 | 1,67 | 1,48 | 1 | 1,67 | 1,76 | 1 | 1,05 | 1,81 | 1 | 1,14 | ||||
| VI.B | 2,79 | 3,13 | 2,92 | 2,79 | 3,33 | 1,54 | 1,96 | 3,08 | 1,13 | 2,75 | |||||
| VII.A | 2,04 | 2,16 | 1,6 | 1 | 1,96 | 2,36 | 1,08 | 2,16 | 1,16 | 2,28 | 1 | 2,3 | 1,52 | ||
| VII.B | 2,33 | 2,32 | 2 | 2,4 | 2,56 | 1,21 | 2,44 | 1,64 | 2,52 | 1,24 | 3,3 | 1,6 | |||
| VIII.A | 2,47 | 2,53 | 2,07 | 1 | 2,07 | 2,4 | 1 | 2,27 | 1,53 | 2,67 | 1 | 2,38 | 1,6 | ||
| VIII.B | 1,9 | 2,05 | 1,73 | 1,86 | 1,82 | 1,05 | 2,18 | 1,41 | 2,18 | 1,14 | 3 | 1,45 | |||
| VIII.C | 2,25 | 2,05 | 2,05 | 1 | 2,3 | 2,3 | 1,1 | 2,3 | 1,25 | 2,1 | 1 | 1,88 | 1,65 | ||
| IX.A | 1,84 | 2,11 | 2,53 | 1 | 1,63 | 1,95 | 1,63 | 1,21 | 1,89 | 1 | 2,33 | 1,37 | |||
| IX.B | 1,94 | 2,11 | 1,78 | 1,83 | 2,5 | 1 | 2,39 | 1 | 2,21 | 1 | 3 | 1,33 |
| Trieda | PVC | PDA | PVO | ROG | RKS | RKSC | RUJ | SJL | SPR | SEE | SRL | THD | TSV | TEV | VUC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,22 | 1,5 | 1 | 1 | |||||||||||
| I.B | 1,65 | 2,05 | 1 | 1,11 | |||||||||||
| I.C | 1,64 | 2,07 | 1 | 1 | |||||||||||
| I.D | 2,56 | 3,11 | 1 | 1,33 | |||||||||||
| II.A | 1,42 | 1,88 | 1,12 | 1 | |||||||||||
| II.B | 1,15 | 1,6 | 1 | 1 | |||||||||||
| III.A | 1 | 1,52 | 1,81 | 1 | 1 | ||||||||||
| III.B | 1 | 1,08 | 1,64 | 1 | 1 | ||||||||||
| IV.A | 1,05 | 1,76 | 1,9 | 1 | 1 | ||||||||||
| IV.B | 1 | 1,58 | 1,84 | 1 | 1 | ||||||||||
| I.ŠPT | 1,57 | 2 | 3 | 2,43 | 1,14 | 1,14 | 1,83 | ||||||||
| II.ŠPT | 1,1 | 2 | 2 | 2,1 | 1,5 | 3 | 1,2 | 2 | |||||||
| V.A | 2,09 | 1 | 1 | 1,17 | 1 | ||||||||||
| V.B | 2,41 | 1,35 | 1,24 | 1,25 | |||||||||||
| V.C | 1 | 2,61 | 1,11 | 1 | 1,06 | ||||||||||
| VI.A | 1,67 | 1 | 1 | 1,14 | 1 | ||||||||||
| VI.B | 3,08 | 1,29 | 1,71 | 1,83 | |||||||||||
| VII.A | 1,6 | 2,2 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| VII.B | 1,71 | 2,42 | 1,23 | 1,28 | 1,19 | ||||||||||
| VIII.A | 2,2 | 2,8 | 1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| VIII.B | 1,46 | 2,09 | 1,18 | 1,14 | 1,15 | ||||||||||
| VIII.C | 2,2 | 2,4 | 1 | 1,05 | 1,05 | ||||||||||
| IX.A | 1,92 | 2,16 | 1 | 1 | 1 | ||||||||||
| IX.B | 1 | 1 | 1,73 | 2,21 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | VLA | VUM | VYV |
|---|---|---|---|
| I.A | 1 | ||
| I.B | 1,3 | ||
| I.C | 1 | ||
| I.D | 1,56 | ||
| II.A | 1 | ||
| II.B | 1 | ||
| III.A | 1,57 | 1 | |
| III.B | 1,6 | 1 | |
| IV.A | 1,95 | 1 | |
| IV.B | 2,05 | 1 | |
| I.ŠPT | 5 | 1,43 | |
| II.ŠPT | 2 | 1,5 | |
| V.A | 1,22 | ||
| V.B | 1,53 | ||
| V.C | 1,33 | ||
| VI.A | 1,19 | ||
| VI.B | 1,67 | ||
| VII.A | 1,24 | ||
| VII.B | 1,4 | ||
| VIII.A | 1,33 | ||
| VIII.B | 1,32 | ||
| VIII.C | 1,3 | ||
| IX.A | 1,16 | ||
| IX.B | 1,17 | 1 |
Z celkového počtu 496 žiakov prospelo 447 žiakov, neprospelo 21 a 28 žiakov bolo neklasifikovaných (žiaci si plnia povinnú školskú dochádzku v zahraničí).
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 18 | 16 | 2 | 0 |
| I.B | 20 | 18 | 2 | 0 |
| I.C | 16 | 12 | 2 | 2 |
| I.D | 9 | 9 | 0 | 0 |
| II.A | 27 | 24 | 1 | 2 |
| II.B | 26 | 25 | 0 | 1 |
| III.A | 23 | 22 | 0 | 1 |
| III.B | 26 | 26 | 0 | 0 |
| IV.A | 24 | 21 | 1 | 2 |
| IV.B | 25 | 19 | 0 | 6 |
| I.ŠPT | 7 | 6 | 1 | 0 |
| II.ŠPT | 11 | 10 | 0 | 1 |
| V.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| V.B | 19 | 15 | 1 | 3 |
| V.C | 19 | 18 | 1 | 0 |
| VI.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| VI.B | 24 | 20 | 4 | 0 |
| VII.A | 25 | 25 | 0 | 0 |
| VII.B | 30 | 22 | 4 | 4 |
| VIII.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| VIII.B | 22 | 20 | 2 | 0 |
| VIII.C | 23 | 20 | 0 | 3 |
| IX.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| IX.B | 24 | 21 | 0 | 3 |
Žiaci školy vymeškali spolu 64792 vyučovacích hodín, z toho ospravedlnených je 63 224 hodína neospravedlnených 1568 vyučovacích hodín. Priemer vymeškaných hodín na jedného žiaka je 130,63 z toho ospravedlnených vymeškaných hodín je 127,47 a priamer neospravedlnených hodín je 3,16 na jedného žiaka. V porovnaní s predchádzajúcim školským rokom to bolo celkovo o 748 vyučovacích hodín viac, ale o 829 neospravedlnených vyučovacích hodín menej.
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 18 | 1489 | 85,35 | 1489 | 85,35 | 0 | 0,00 |
| I.B | 20 | 1565 | 82,94 | 1538 | 81,44 | 27 | 1,50 |
| I.C | 16 | 1806 | 129,00 | 1751 | 125,07 | 55 | 3,93 |
| I.D | 9 | 281 | 31,22 | 198 | 22,00 | 83 | 9,22 |
| II.A | 27 | 1512 | 64,52 | 1512 | 64,52 | 0 | 0,00 |
| II.B | 26 | 2343 | 93,72 | 2343 | 93,72 | 0 | 0,00 |
| III.A | 23 | 3288 | 156,57 | 3288 | 156,57 | 0 | 0,00 |
| III.B | 26 | 2760 | 115,29 | 2760 | 115,29 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 24 | 1731 | 84,19 | 1731 | 84,19 | 0 | 0,00 |
| IV.B | 25 | 1663 | 83,21 | 1642 | 82,21 | 21 | 1,00 |
| I.ŠPT | 7 | 685 | 97,86 | 597 | 85,29 | 88 | 12,57 |
| II.ŠPT | 11 | 1408 | 140,80 | 1195 | 119,50 | 213 | 21,30 |
| V.A | 23 | 2999 | 130,39 | 2993 | 130,13 | 6 | 0,26 |
| V.B | 19 | 2744 | 161,41 | 2426 | 142,71 | 318 | 18,71 |
| V.C | 19 | 3698 | 199,83 | 3615 | 195,35 | 83 | 4,49 |
| VI.A | 21 | 2254 | 107,33 | 2254 | 107,33 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 24 | 5734 | 243,84 | 5520 | 234,84 | 214 | 9,00 |
| VII.A | 25 | 2639 | 105,56 | 2639 | 105,56 | 0 | 0,00 |
| VII.B | 30 | 5616 | 220,13 | 5389 | 211,31 | 227 | 8,81 |
| VIII.A | 15 | 3508 | 233,87 | 3506 | 233,73 | 2 | 0,13 |
| VIII.B | 22 | 4212 | 191,45 | 3981 | 180,95 | 231 | 10,50 |
| VIII.C | 23 | 3125 | 156,25 | 3125 | 156,25 | 0 | 0,00 |
| IX.A | 19 | 3865 | 203,42 | 3865 | 203,42 | 0 | 0,00 |
| IX.B | 24 | 3867 | 193,62 | 3867 | 193,62 | 0 | 0,00 |
V testovaní žiakov 9. ročníka "TESTOVANIE - 9" dosiahli naši žiaci z predmetu Slovenský jazyk a literatúra rovnaké výsledky ako bol priemer v rámci Slovenska. V predmete Matematika žiaci našej školy uspeli o 1 bod a 3,4 % horšie výsledky ako bol priemer v rámci Slovenska.
V testovaní žiakov 5. ročníka "TESTOVANIE - 5" dosiahli naši žiaci z predmetu Slovenský jazyk a literatúra o 3,3 body a 11,1% horšie výsledky ako bol priemer v rámci Slovenska. V predmete Matematika žiaci našej školy uspeli o 4,5 bodu a 14,9% horšie výsledky ako bol priemer v rámci Slovenska
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti | Celoslovenský priemer |
|---|---|---|---|---|
| Testovanie 9 SJL | 37 | 62,3 | 18,7 | 62,3% - 18,7 bodov |
| Testovanie 9 MAT | 37 | 59,7 | 17,9 | 63,1% - 18,9 bodov |
| Testovanie 5 SJL | 52 | 47,3 | 14,2 | 58,4% - 17,5 bodov |
| Testovanie 5 MAT | 52 | 44,4 | 13,3 | 59,3% - 17,8 bodov |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | ŠT1 | ŠT2 | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 4 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 24 |
| Slovenský jazyk a literatúra | 9 | 8 | 8 | 8 | 8 | 6 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 156 |
| Matematika 1.-9. | 4 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 112 |
| Informatika | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 31 | |||
| 1. Cudzí jazyk | 1 | 2 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 98 | ||
| 2.Cudzí jazyk | 2 | 2 | 2 | 22 | ||||||||
| Dejepis | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 3 | 24 | |||||
| Geografia | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 18 | |||||
| Fyzika | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | 15 | ||||||
| Chémia | 1 | 2 | 2 | 2 | 15 | |||||||
| Biológia | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 22 | |||||
| Prvouka | 2 | 2 | 12 | |||||||||
| Prírodoveda | 1 | 2 | 6 | |||||||||
| Vlastiveda | 1 | 2 | 2 | 8 | ||||||||
| Výtvarná výchova 1.-9. | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 30 | |
| Výchova umením | 1 | 2 | ||||||||||
| Hudobná výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 22 | |
| Svet práce | 1 | 1 | ||||||||||
| Technika | 1 | 1 | 1 | 1 | 19 | |||||||
| Pracovné vyučovanie | 1 | 1 | 5 | 5 | 14 | |||||||
| Občianska náuka | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 10 | ||||||
| Telesná a športová výchova | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 50 |
| Náboženská výchova | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 25 |
| Etická výchova | 1 | 1 | 1 | 3 | ||||||||
| Športová príprava | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 24 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Prvého ročníka | 4 | 63 | 1 |
| Bežných tried | 13 | 312 | 20 |
| Špeciálnych tried | 2 | 18 | 18 |
| Pre nadaných | 5 | 103 | 4 |
| Spolu | 24 | 496 | 43 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 46 | 14 | 45,04 | 14 |
| DPP | 3 | 1 | 1,39 | 1 |
| Znížený úväzok | 6 | 0,74 | ||
| ZPS | 2 | 1 | 1,09 | 1 |
| Na dohodu | 4 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 36 | 36 | |
| vychovávateľov | 5 | 5 | |
| asistentov učiteľa | 7 | 7 | |
| špecialny pedagóg | 1 | 1 | |
| školsky psychológ | 1 | 1 | |
| spolu | 50 | 50 |
Z celkového počtu739 vyučovacích hodín sa vyučovalo 29 hodín neodborne, z toho 3 hodiny na prvom stupni a 26 hodín na druhom stupni. V porovnaní s predchádzajúcim školským rokom je to o 5 neodborne vyučovaných vyučovacích hodín menej, je to 3,92 % zo všetkých vyučovacích hodín.
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 4.a | Pracovné vyučovanie | 1 |
| 4.b | Pracovné vyučovanie | 1 |
| 5.a | Technika | 2 |
| 5.b | Technika | 2 |
| 5.c | Technika | 2 |
| 6.a | Technika | 2 |
| 6.b | Technika | 2 |
| 7.a | Technika | 2 |
| 7.b | Technika | 2 |
| 8.a | Technika | 1 |
| 8.b | Technika | 2 |
| 8.c | Technika | 2 |
| 5.-7.r | Etická výchova | 1 |
| 8.-9.r. | Etická výchova | 1 |
| 3.a | Informatika | 1 |
| 5.a | Informatika | 1 |
| 5.b | Informatika | 1 |
| 6.a | Informatika | 1 |
| 6.b | Informatika | 1 |
| 9.b | Informatika | 1 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 35 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 22 | 2 |
| štúdium školského manažmentu | 4 | |
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | 2 | |
| postgraduálne | 1 | |
| doplňujúce pedagogické | 1 | 1 |
| vysokoškolské pedagogické | 41 | |
| vysokoškolské nepedagogické | 2 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Dejepisná olympiáda | 6 | 1., 2. miesto | |||
| Geografická olympiáda | 3 | 2. miesto | 7. miesto | ||
| Biblická olympiáda GKN | 3 | 1. miesto | 2. miesto | ||
| Biblická olympiáda NBI | 3 | 2. miesto | |||
| Biologická olympiáda | 5 | 3. miesto | |||
| Expert - dejepisná časť | 2 | 1.,2. miesto | |||
| Náboj | 4 | 3. miesto | |||
| Môj kamarát počítač | 2 | 2x3. miesto | |||
| Matematická olympiáda | 5 | 5. miesto | |||
| Pytagoriáda | 8 | 5. miesto | |||
| Matematický klokan | 52 | 1., 2. miesto | |||
| Šaliansky Maťko | 3 | 2. miesto | |||
| Ruské slovo | 2 | 1.,2. miesto | |||
| Zlatý matičný hlások | 2 | 1., 3. miesto | |||
| Hviezdoslavov Kubín | 6 | 1. miesto, 2x2. miesto | |||
| Prečo je život ... | 1 | 1. miesto | |||
| Ej, zalužicki poľo | 2 | 2. miesto - duet | |||
| Vesmír očami detí | 7 | 3. miesto | |||
| Biblia očami detí | 10 | 3x1. miesto, 2x2. miesto, 2x3. miesto | |||
| Zimné aranžovanie | 3 | 1., 2. miesto | |||
| Letné aranžovanie | 3 | 3., 2. miesto | |||
| Fugova domovina - literárna časť | 15 | 2x1. miesto, 3x2. miesto, 4x3. misto | |||
| Fugova domovina - výtvarná časť | 5 | 2., 3. miesto | |||
| Východní svätí | 10 | 3x1. miesto, 2x2. miesto, 3x3. miesto | 1., 2. miesto | ||
| Zapálky v rukách detí - literárna súťaž | 4 | 2x2. miesto | |||
| Zápalky v rukách detí - výtvarná súťaž | 7 | 2x1. miesto, 2x2. miesto, 2x3. miesto | |||
| Ochranárik čísla 112 | 1 | 1. miesto | |||
| Svätomartinská výtvarná súťaž | 8 | 1., 3. miesto | |||
| Prečo mám rád Slovenskoúslovenčinu | 4 | ocenená práca | |||
| Cezpoľný beh dievčatá | 3 | 3. miesto | |||
| Deň mladých hasičov - dievčatá | 5 | 2. miesto | |||
| Deň mladých hasičov - chlapci | 5 | 6. miesto | |||
| Halové majstrovstvá mladých hasičov - dievčatá st. | 5 | 3. miesto | |||
| Halové majstrovstvá mladých hasičov - chlapci | 5 | 2. miesto | |||
| Halové majstrovstvá mladých hasičov - chlapci ml. | 5 | 5. miesto | |||
| Plameň - dievčatá | 10 | 1. miesto | |||
| Streľba - mladší žiaci | 3 | 3. miesto | |||
| Streľba - starší žiaci | 3 | 3. miesto | |||
| Stolný tenis - dievčatá | 5 | 2. miesto | |||
| Stolný tenis - chlapci | 4 | 3. miesto | |||
| Futsal | 7 | 2. miesto | |||
| Florbal SaŠ - dievčatá | 13 | 3. miesto | |||
| Atletika | 3 | 2., 3.miesto | |||
| Volejbal - dievčatá | 11 | 1. miesto | 4. miesto | ||
| Volejbal - chlapci | 12 | 1. miesto | 1. miesto | 6. miesto | |
| Midi cool voley - staršie žiačky | 7 | 1. miesto | účasť | ||
| Mini cool voley - mladšie žiačky | 7 | 1. miesto | 1. miesto | účasť | |
| Midi cool voley - starší žiaci | 5 | 1. miesto | účasť | ||
| Mini cool voley - mladší žiaci | 4 | 1. miesto | 1. miesto | 3. miesto | |
| Futbal - mladšie žiačky | 8 | 1. miesto | |||
| Futbal - staršie žiačky | 11 | 2. miesto | |||
| Gymnastický štvorboj - dievčatá "A" | 6 | 1. miesto | 1. miesto | 5. miesto | |
| Gymnastický štvorboj - dievčatá "B" | 5 | 1. miesto | 1. miesto | 8. miesto | |
| Gymnastický štvorboj - dievčatá "C" | 5 | 1. miesto | 3. miesto |
V priebehu školského roka sme zorganizovali niekoľko tradičných športových podujatí: 14. ročník Memoriálu M. Nistora v stolnom tenise, športové aktivity v týždni boja proti drogám, Majstrovstvá kraja vo vybíjanej najmladších žiakov, okresné kolo v gymnastickom štvorboji, okrené a krajské kolo vo volejbale a iné. Každoročne participujeme s mestom pri organizovaní Behu oslobodenia. Žiaci školy pod vedením svojich pedagógov sa aktívne prezentujú kultúrnym programom pri rôznych podujatiach v meste - "Stražčanski slávik", "Stražčanski jurmark", Mikuláš v meste, vianočný galaprogram a pod. a v Domove sociálnych služieb Harmonia v mesiaci úcty k starším.
Škola pre žiakov 5. až 9. ročníka zorganizovala ZLV v Lučivnejj dolinej, ktorého sa zúčastnilo 55žiakov. Pre žiakov 3. ročníka sme zorganizovali ŠvP v Tatranskej Lomnici, ktorej sa zúčastnilo 39 žiakov. Pre 73 žiakov 4. a 5. ročníka sme zorganizovali ZPV a zdokonaľovací na plavarni v Humennom. 66 žiakov zvládlo základy plávania a 7 žiakov zvládli plávanie s nadľahčovacou pomôckou. Žiaci športových tried 7. až 9. ročníka boli na športovom sústredení na Zemplínskej šírave.
Najdlhšiu históriu má Školská športová olympiáda, súťaž v ľahkoatletických disciplínach. Tohto roku sa uskutočnil už XXX. ročník. Súčasťou olympiády bola aj vlastná výtvarná tvorba.Víťazom na primárnom stupni vzdelávania sa stala trieda 4.b pod vedením triednej učiteľky Mgr. M. Čajkovej, víťaznou triedou na nižšom stupni stredného vzdelávania sa stala trieda 6.a pod vedením Mgr.V. Babjákovej. Celkovo padlo alebo bolo vyrovnaných 5 rekordov olympiády. V jubilejnom XXX. ročníku ŠŠO sme hostili aj športovcov (žiakov) zo škôl patriacich do SŠÚ vo Vinnom.
Viacročnú tradíciu má vianočná burza spojená s burzou kníh. Výťažok burzy sa používa na zakúpenie materiálu na výzdobu interiéru školy a výťažok z burzy kníh sme použili na zakúpenie kníh pre žiakov do školskej knižnice.
Veľmi obľúbenou akciou pre žiakov 1. - 4. ročníka je fašiangový karneval, ktorú organizujú vychovávateľky ŠKD v spolupráci s učiteľkami 1.- 4. ročníka a rodičmi.
Zápisu do 1. ročníka sa v dňoch 8.4. - 12.4.2018 zúčastnilo v doprovode rodičov 51 žiakov, pri ktorom boli preverení rôznymi úlohami pripravenosti na vstup do školy. Dňa 13.5.2019 sa uskutočnil slávnostný zápis budúcich prvákov, realizovaný formou dňa otvorených dverí. Predškolákom a ich rodičom sme umožnili prezrieť si interiér školy a budúci prváci aktívne využili posilňovňu, počítačovú učebňu a iné triedy.
V závere školského roka 28.6.2019 sa uskutočnila rozlúčka so žiakmi deviateho ročníka so slávnostným prijatím u primátora mesta a zápisom do kroniky mesta Strážske.
Hlavným zdrojom informácií pre rodičov aj žiakov je webové sídlo školy www.zsstrazske.edupage.org, kde okrem výsledkov súťaží a oznamov pripravovaných akcií v škole, je možné nazrieť aj na stránku zadávania domácich úloh, skúšania, či plánovania písomných prác. Rodičia túto možnosť hodnotia pozitívne, nakoľko môžu skontrolovať zadanie úloh aj pre žiakov, ktorí sa nezúčastnili vyučovacieho procesu z rôznych dôvodov. Známky žiakov si rodičia môžu pozrieť v internetovej žiackej knižke.
Na konci školského roka vydávame časopis Školský mix, na tvorbe ktorého sa podieľajú pedagógovia a hlavne žiaci svojimi literárnymi a výtvarnými prácami.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Škola je zapojená do projektov:
- Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami - ako nepilotná škola.
- Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania - cieľom tohto projektu je zvyšovanie kvality vzdelávania prostredníctvom elektronického testovania, vytvorenie databáz testov a úloh zo slovenského jazyka a matematiky, moderné a softvérovo bezpečné spracovanie a vyhodnotenie testov. Pilotné testovanie žiakov 5. - 9. ročníka z uvedených predmetov prebieha v spolupráci s NUCEM-om.
- Pomoc a spolupráca - zlepšenie výsledkov žiakov v rámci výzvy V základnej škole úspešnejší s cieľom zníženia miery predčasného ukončovania školskej dochádzky, a predchádzanie takémuto ukončovaniu, a podpora rovnocenného prístupu ku kvalitnému základnému vzdelávaniu za účelom opätovného začlenenia do vzdelávania a odbornej prípravy.
- Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách.
- Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí.
B) Krátkodobé
-Rizikové správanie a emigračné, migračné zámery - spolupráca s UPJŠ Košice
C) V školskom roku 2018/2019 sme boli úspešní v projekte: Zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov ZŠ Mierová 1 v Strážskom - tento projekt je za účelom zlepšenia vybavenia jazykových učební, dielní a školskej knižnice. Samotná realizácia projektu by mala začať v marci 2020.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 28.12015 - 29.1.2015
Druh inšpekcie: tematická - ŠKD
Žiaci sa vyučujú v starej budove a v prístavbe novej budovy spolu v 35 učebniach, z čoho je 17 odborných učební (4 počítačové učebne, 5 jazykových laboratórií, chemické laboratórium, interaktívne učebne, učebňa fyziky, biológie, geografie, dejepisu, hudobnej výchovy, výtvarnej výchovy). Vo vyučovacom procese sa využívajú 2 dielne, 1 školská kuchynka, školský pozemok, skleník, posilňovňa, školská knižnica a telocvičňa. Na telovýchovné aktivity škola využíva aj mestské ihriská - futbalové ihrisko, futbalové ihrisko s umelou trávou, 2 volejbalové ihriská, hádzanárske ihrisko, tenisové ihrisko a bežeckú dráhu. Škola je dobre vybavená učebnými pomôckami, ktoré sú pravidelne podľa finančných možností dopĺňané. V tomto školskom roku boli v dvoch triedach nainštalované interaktívne tabule a v 1 triede na 1. stupni sme vymenili linoleum, nábytok a nainštalovali sme interaktívnu tabuľu.
Každoročne sa snažíme dopĺňať nové učebné pomôcky, hlavne didaktickú techniku. Najlepšie sú učebnými pomôckami vybavené kabinety: TSV, FYZ, BIO, GEG a SJL. V štyroch počítačových učebniach majú žiaci k dispozícii 75 počítačov, v osemnástich triedach žiaci využívajú v edukačnom procese interaktívne tabule. Pravidelne je dopĺňaný knižný fond školskej knižnice, ktorý v šk.roku 2018/2019 mal 5652 knižných titulov.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
V kalendárnom roku 2018 sme obdŕžali na prenesené kompetencie zo štátneho rozpočtu 984 817,- €.
Z toho: - normatívne 937 513,- €
mzdy+odvody 805 443,- €
prevádzka 132 070,- €
- nenormatívne 51 135,- €
doprava žiakov 4 851,- €
- presun do r.2019 -1 078,- €
čerpanie v r. 2018 3 773,- €
vzdelávacie poukazy 13 101,- €
- mzdy 9 708,- €
- odvody 3 393,- €
čerpanie v r.2018 13 101,- €
soc.znevýhod.prostredie 7 000,- €
čerpanie: - mzdy 5 187,- €
- odvody 1 813,- €
čerpanie v r. 2018 7 000,- €
príspevok na učebnice v r. 2018 215,- €
čerpanie v roku 2018 215,- €
Základný lyžiarsky výcvik 8 550,- €
Škola v prírode 4 000,- €
Mim.výsledky 400,- €
Zdravotný asistent 10 080,- €
Z normatívnych finančných prostriedkov vo výške 805 443,- € sme vyčerpali na:
- tarifné platy 498 658,- €
- osobné príplatky 76 130,- €
- odmeny 22 057,- €
- poistné 208 598.- €
Z bežných výdavkov na prevádzku vo výške 132 070,- € sme vyčerpali nasledovne:
- Na energie (plyn na vykurovanie, el.energia), vodu a komunikácie (poplatky za telefóny, mobily, faxy) boli vyčerpané finančné prostriedky vo výške 29 369,- €
- Výška materiálových nákladov predstavuje sumu 30 269,- €. Uvedené finančné prostriedky boli použité najmä na nákup výpočtovej techniky (počítače, licencie), zariadenia niektorých tried školským nábytkom (stoly, stoličky), nákup čistiacich prostriedkov, údržbárskeho materiálu na bežné opravy, tlačív, kancelárskych potrieb, OOPP, tonerov do tlačiarní a pod.
- Na údržbárske práce bolo vynaložených 16 388,- €, a to jak na údržbu a opravy niektorých prevádzkových strojov a zariadení (voda), výpočtovej techniky, rekonštrukciu plota, opravu podlahových krytín v triedach, opravu opláštenia stien TV bloku, výmena čerpadla v kotolni a iné bežné údržby.
- Čo sa týka služieb, finančné prostriedky vo výške 53 246,- € boli čerpané na čistenie kanalizácie, odvoz všetkých druhov odpadov, revízie a kontroly zariadení, poplatky banke za vedenie účtov, za neplnenie podielu zamestnávania ZŤP, na stravovanie zamestnancov školy (réžia hradená zamestnávateľom, odvod do SF, do DDP pre zamestnancov školy, na úrazové poistenie žiakov školy, poistenie VT, OON, na ďalšie vzdelávanie pedagogických pracovníkov - získavanie kreditov). Na cestovné výdavky spojené so služobnými cestami bola vynaložená suma vo výške 1 628,- €.
- Z dôvodu práceneschopnosti zamestnancov školy boli čerpané finančné prostriedky hradené zamestnávateľom vo výške 1 170,- €.
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
Na originálne kompetencie sme v kalendárnom roku 2018 obdŕžali z MsÚ Strážske 129 601,- €
Z toho: - Školská jedáleň 68 295,- € Čerpanie: M- 41 542,- €
O - 15 366,- €
V - 12 874,- € (DDP, SF, energie, spotrebný materiál, OOPP, údržba, revízie a kontroly, réžia za obedy)
- Školský klub detí 59 818,- € Čerpanie: M - 42 704,- €
O - 15 114,- €
V - 2 000,- € (DDP,SF,energie,PN,réžia za obedy)
Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov od rodičov bol vo výške 3 924,- €, ktoré boli poukázané na účet MsÚ Strážske.
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
V kalendárnom roku bola škole poskytnutá na vzdelávacie poukazy suma vo výške 13 101,- € a táto bola použitá nasledovne:
- na mzdy vedúcich krúžkov záujmovej činnosti 9 087,- €
- na odvody 3 177,- €
Z celkovej sumy bolo 837,- € čerpaných pre ŠKD, a to nasledovne:
- na mzdy 620,- €
- odvody 217,- €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Za stratené, poškodené a vyradené učebnice bolo vyzbieraných od žiakov 189,6,- €, ktoré sme v závere roka 2018 vrátili cez MsÚ Strážske do štátneho rozpočtu.
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Finančné prostriedky poskytnuté pre žiakov v hmotnej núdzi vo výške 8 855,- € v nasledovnom členení:
- stravné 6 114,- €
- školské potreby 1 527,- €
- vrátené na MsÚ 1 214,- €
V súlade so Školským vzdelávacím programom vo výchovno - vzdelávacej oblasti sa nám stanovené ciele na zvýšenie kvality edukačného procesu podarilo splniť nasledovne:
- zriadením športových tried a pestrou ponukou športových krúžkov podporujeme zdravý telesný rozvoj žiakov, organizovaním rôznych športových súťaží a aktivít poukazujeme na zdravý životný štýl človeka v spoločnosti, a tak žiakov aktívne zapájame do programu boja proti obezite ,
- rozvoj komunikácie v cudzích jazykoch škola realizuje formou povinnej výučby 1. cudzieho jazyka (anglického jazyka) od 1. ročníka, 2. cudzieho jazyka (nemeckého a ruského jazyka) od 7. ročníka. Materiálne podmienky na rozvoj komunikačných schopností v cudzích jazykoch škola zabezpečila zriadením 5 jazykových laboratórií.
- rozvíjanie e - gramotnosti žiakov zabezpečujeme od 3. ročníka v štyroch počítačových učebniach, ktoré sa využívajú predovšetkým na hodinách informatiky, ale aj v rámci záujmových krúžkov,
- využívaním interaktívnych tabúľ skvalitňujeme žiakom proces učenia a súčasne učiteľom uľahčujeme edukačnú
prácu,
- hlavné ciele na zlepšenie estetického prostredia interiéru a exteriéru školy boli sčasti splnené pri rekonštrukcii budovy školy. Počas školského roku 2018/2019 sa odstránil havarijný stav kotolne a inštaloval sa kamerový systém v celom areáli základnej školy.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- Pod odborným vedením učiteľov sa talentovaní žiaci našej školy pripravujú na mnohé súťaže. V tomto školskom roku, okrem množstva popredných umiestnení v okresných a krajských kolách súťaží, naši žiaci úspešne reprezentovali školu v celoslovenských súťažiach - vo vybíjanej najmladších žiakov, v Mini cool volley chlapci, vo volejbale chlapcov, Gymnastický štvorboj, Dobré úspechy dosahujeme aj v príprave recitátorov, spevákov, výtvarných prác a v ostatných predmetových olympiádach. Tieto úspechy sú odzrkadlením svedomitej práce celého pedagogického kolektívu vo vyučovacom procese a tiež v rozvíjaní voľnočasových aktivít našich žiakov. Nemalú zásluhu na dosiahnutých úspechoch má aj dobré materiálno - technické vybavenie školy a v neposlednej miere aj finančné ohodnotenie pedagógov podieľajúcich sa na týchto výsledkoch.
- Ďalšou oblasťou, v ktorej škola dosahuje dobré výsledky je práca so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Diagnostikovaní žiaci majú vypracované výchovno-vzdelávacie programy, resp. niektorí aj výchovno vzdelávacie plány. Na vyučovacích hodinách okrem vyučujúcich sa im venujú aj 6 kvalifikovaných asistentov učiteľa.
- Dobré výsledky dosahujeme v environmentálnej výchove pri separovaní odpadov a zbere druhotných surovín. Dlhoročnou súťaživou formou je realizovaný zber papiera a gaštanov. Žiaci takto získali finančné prostriedky v hodnote 2134,60 € za nazbieraných 25 910 kg papiera a 5800 kg gaštanov.
- V rámci starostlivosti o zvyšovanie odborného rastu pedagógov absolvovali a úspešne ukončili atestačné vzdelávanie: 2. atestácia Mgr. M. Čajková, na obhajobu 2. atestácie sa pripravuje Mgr. A. Schmidtová. 1. atestáciu vykonali Mgr. Z. Šulová a pani vychovávateľky L. Kunčová a K. Kakošová.
V tomto čase je škola zapojená do 8 projektov.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Zlepšiť čitateľskú a finančnú gramotnosť žiakov.
Návrh opatrení:
V rámci plánu profesijného rozvoja a ročného plánu vzdelávania naďalej umožňovať pedagógom zvyšovať svoje pedagogické kompetencie.
Naďalej pokračovať v práci s talentovanými žiakmi s cieľom zvýšiť úroveň dosiahnutých výsledkov.
Využiť záujmové vzdelávanie na prípravu žiakov na celoslovenské testovanie T5, aby naši žiaci dosiahli aspoň úroveň celoslovenského priemeru a T9, aby žiaci obhájili výsledky vlaňajšieho testovania T9.
Z celkového počtu 43 končiacich žiakov v našej ZŠ pokračuje v štúdiu na stredných školách podľa vlastného výberu 40 žiakov. Dvaja žiaci, ktorí mali povolenie plniť povinnú školskú dochádzku v zahraničí splnili desať rokov povinnej školskej dochádzky a nepokračujú v štúdiu na stredných školách v SR. V nižších ročníkoch ukončili povinnú školskú dochádzku 5 žiaci (z toho 1 žiak z ŠPT) a 4 z nich pokračujú v štúdiu na strednej škole. 1 žiak (ŠPT) študuje mimo územia SR.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Krúžok slovenského jazyka | 31 | 1 | Mgr. Vladislava Babjáková |
| Dejiny a jazyk | 24 | 1 | PhDr. Martina Bošková, PhD. |
| Futbalový krúžok 5.-9. ročník | 26 | 2 | Mgr. Peter Kokočák |
| Gymnastický dievčatá | 30 | 2 | PaedDr. Monika Hakošová, Mgr. Martina Jaščúrová |
| Hasičský 5.-9.ročník | 28 | 1 | Mária Balogová |
| Hravé čítanie- hravá slovenčina | 24 | 1 | PaedDr. Svetlana Dušková |
| Matematický krúžok | 18 | 1 | Mgr. Adriana Dzvoníková |
| Informatika hrou | 20 | 1 | Mgr. Ľuboš Marek |
| Internetový krúžok | 11 | 1 | Mgr. Michal Polák |
| Jazyk a kultúra | 11 | 1 | Mgr. Nataša Dankaninová |
| Krúžok mladých ekológov | 17 | 1 | Mgr. Svetlana Murínová |
| Krúžok slovenského jazyka | 18 | 1 | Mgr. Milina Miklošová |
| Botanické všeličo | 13 | 1 | RNDr. Dana Savková |
| Matematický krúžok 9.ročník | 18 | 1 | Mgr. Anna Jusková |
| Multikurltúrny krúžok | 15 | 1 | Mgr. Beáta Šenitková |
| Futbalový krúžok | 23 | 1 | Mgr. Vladimír Gaľa |
| Rozhlasový krúžok | 9 | 1 | Mgr. Mária Maskaľová, Mgr. Ľuboš Marek |
| Strelecký krúžok | 10 | 1 | Mgr. Vladimír Smaržík |
| Šikovníček | 25 | 1 | Mgr. Monika Hriciková |
| Športový krúžok - 1.ročník | 24 | 1 | Mgr. Peter Müller |
| Učíme sa hrou | 16 | 1 | Mgr. Mária Maskaľová |
| Varíme - pečieme | 14 | 1 | Mgr. Iveta Hudáková |
| Volejbal 8.-9.ročník | 6 | 1 | Mgr. Vladimír Smaržík |
| Volejbalový dievčatá 5.-7.roč. | 30 | 1 | Mgr. Peter Müller |
| Volejbalový dievčatá 8.-9. roč. | 31 | 1 | Mgr. Peter Müller |
| Výtvarno-aranžérsky krúžok | 18 | 1 | Mgr. Monika Korpa Janová |
| Zumba pre deti | 10 | 1 | Mgr. Zuzana Šulová |
Spolupráca školy s rodičmi je v súčasnosti na veľmi dobrej úrovni. Už niekoľko rokov je ZR pri našej škole poberateľom 2 % z daní fyzických a právnických osôb, čo prinieslo finančné prostriedky v hodnote 3043,62 €. Tieto prostriedky sa využívajú na zvyšovanie kvality vyučovacieho procesu a voľnočasových aktivít žiakov našej školy a ako spoluúčasť pri vypracovávaní rôznych projektov.
Pedagógovia a rodičia sa stretávajú pravidelne na rodičovských združeniach minimálne 3 - 4x ročne. Pri riešení výchovných problémov je priamy kontakt pedagóg - rodič, o čom sa vedie samostatná agenda v každej triede. Na skvalitnenie spolupráce medzi rodičmi a školou bola zriadená výchovná komisia, ktorej hlavnou úlohou je v spolupráci s PPP pomáhať riešiť problémy žiakov s poruchami učenia a správania. Pomáha pedagógom pri tvorbe tematických výchovno-vzdelávacích plánov.
Jednotliví učitelia majú pre rodičov našich žiakov vypracovaný harmonogram konzultačných hodín, zverejnený na webovom sídle školy.
Už niekoľko rokov škola organizuje školský ples, z ktorého finančný výťažok je poukázaný na účet Združenia rodičov pri ZŠ Mierová 1 Strážske.
Medzi základnou školou a zriaďovateľom funguje dlhoročná dobrá spolupráca, ktorá sa zo strany mesta prejavuje nielen bezplatným využívaním športovísk pre žiakov školy (multifunkčné ihrisko, mestská telocvičňa, futbalový štadión, mestská kultúrna sála), ale aj spoluúčasťou na projektoch:
- odstránenie havarijného stavu kotolne =30 000 €,
- multifunkčné ihrisko v areáli ZŠ =40 000 €.
Pri výchove mladej generácie spolupracujeme s materskou školou, Centrom voľného času, Základnou umeleckou školou a Strednou odbornou školou v Strážskom. Kooperácia s CVČ je pre žiakov školy veľmi prínosná, pretože jej realizáciou sú žiakom sprístupnené besedy na dohodnuté, učiteľmi vybrané témy. Pri rozvoji športových talentov úzko spolupracujeme aj s mestskou telovýchovnou jednotou, pre ktorých pripravujeme mladých futbalistov.
Spolupráca školy s organizáciami, ktoré sa nachádzajú v meste je na dobrej úrovni. Najlepšiu spoluprácu máme s Mestským podnikom služieb a súkromnými podnikateľmi v meste, ktorí pomáhajú škole finančne alebo poskytovaním svojich služieb.
Vypracoval: Mgr. Michal Polák
V Strážskom, 8. októbra 2019
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 6.9.2019
Rada školy berie danú správu na vedomie
V Strážskom, 16. októbra 2019
Powered by aSc EduPage