| Názov školy | Základná škola Mierová 1 Strážske |
| Adresa školy | Mierová 1, 072 22 Strážske |
| Telefón | 056/6477203 |
| mskola@pobox.sk | |
| WWW stránka | zsstrazske.edupage.org |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Michal Polák | 056/6886831 | 0910911081 | mskola@pobox.sk |
| ZRŠ | Mgr.Vladimír Smaržík | 056/6477203 | 0910911083 | |
| ZRŠ | PaedDr.Jana Dzurillová | 056/6477203 | 0910911084 | |
| Vedúca vychovávateľka | Mária Balogová | 056/6477203 | ||
| Vedúca ŠJ | Renáta Kusýová | 056/6886832 | 0910911082 | skolskajedalen.zsstrazske@gmail.com |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | PhDr. Daniela Sabadošová | 0907592000 |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Vladislava Babjáková | 0907160297 |
| PaedDr. Monika Hakošová | 0905961432 | |
| ostatní zamestnanci | Mgr. Monika Pčolinská | 0907362966 |
| zástupcovia rodičov | Miroslav Patlevič | 0907943979 |
| Mgr. Zuzana Voľanská | 0907996787 | |
| Viktória Zamboryová | 0908375973 | |
| zástupca zriaďovateľa | PhDr. Alena Jurečková | 0918514002 |
| MUDr. Marián Maškulik | 0905920950 | |
| Michal Knap | 0905416536 | |
| Miroslav Kusý | 0907975137 |
| Názov | Mesto Strážske |
| Sídlo | Námestie Alexandra Dubčeka 300, 072 22 Strážske |
| Telefón | 056/3812482 |
| primator@strazske.sk |
Členovia metodických združení (MZ) a predmetových komisií (PK) sa stretávajú 3-krát v školskom roku na pracovnom stretnutí. Podľa vypracovaného plánu MZ/PK hodnotia uskutočnené akcie, výchovno-vzdelávacie výsledky žiakov, aktívne diskutujú o efektívnych edukačných postupoch a stratégiach. Členmi MZ a PK sú aj asistenti učiteľa a školský špeciálny pedagóg. Na konci školského roka každé MZ a PK vypracuje záverečnú správu, v ktorej sú zhodnotené klady a zápory edukačného procesu a uvedené odporúčania na prácu v nasledujúcom školskom roku.
Rada škola pri ZŠ Mierová 1 Strážske má 11 členov. Volebné obdobie aktuálnych členov RŠ je september 2020 - september 2024. Členovia RŠ sa z dôvodu protiepidemiologických opatrení zišli 1-krát v septembri 2021, ďalšie stretnutia sa uskutočnili online, prípadne telefonicky.
| Názov MZ/PK | Vedúci MZ/PK | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ 1.-2.ročník | Mgr. Martina Feňková | všetky predmety 1.-2.ročník |
| MZ 3.-4.ročník | Mgr. Marta Čajková | všetky predmety 3.-4.ročník |
| MZ ŠKD | Mária Balogová | |
| PK SJL | Mgr. VladislavaBabjáková | slovenský jazyk a literatúra |
| PK CUJ | Mgr. Nataša Dankaninová | anglický jazyk, nemecký jazyk, ruský jazyk |
| PK MAT-FYZ | Ing. Jarmila Marcinová | matematika, informatika, fyzika, technika |
| PK BIO-CHE | RNDr. Dana Savková | biológia, chémia |
| PK DEJ-GEG | PhDr. Martina Bošková, PhD. | dejepis, geografia |
| PK OBN-NBV-ETV | Mgr. Marianna Demeterová | občianska náuka, náboženská výchova, etická výchova |
| PK TSV | Mgr. Peter Müller | telesná a športová výchova, športová príprava |
| PK VYV-HUV | Mgr. Beáta Šenitková | výtvarná výchova, hudobná výchova |
Počet žiakov školy: 475
Počet tried: 24
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | ŠPT 2 | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 24 |
| počet žiakov | 51 | 51 | 49 | 50 | 22 | 53 | 51 | 47 | 61 | 40 | 475 |
| z toho v ŠKD | 36 | 39 | 33 | 26 | 1 | 135 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 40 | 15 | 39,04 | 15 |
| DPP | 13 | 13 | ||
| Znížený úväzok | 1 | 0,04 | ||
| ZPS | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Na dohodu | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 36 | 36 | |
| vychovávateľov | 5 | 5 | |
| asistentov učiteľa | 9 | 9 | |
| školský špeciálny pedagóg | 2 | 2 | |
| školsky psychológ | 1 | 1 | |
| spolu | 53 | 53 |
Z celkového počtu 742 vyučovacích hodín sa vyučovalo 27 hodín neodborne všetko na druhom stupni. V porovnaní s predchádzajúcim školským rokom je to o 3 neodborne vyučované vyučovacie hodiny menej, Je to 3,64 % zo všetkých vyučovacích hodín.
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 5.a | Technika | 1 |
| 5.b | Technika | 1 |
| 6.a | Technika | 1 |
| 6.b | Technika | 1 |
| 7.a | Technika | 2 |
| 7.b | Technika | 2 |
| 8.a | Technika | 1 |
| 8.b | Technika | 1 |
| 8.c | Technika | 1 |
| 9.a | Technika | 2 |
| 9.b | Technika | 1 |
| 5.-9.r | Etická výchova | 1 |
| 5.b | Telesná a športová výchova | 2 |
| 6.b | Telesná a športová výchova | 2 |
| 5.a | Hudobná výchova | 1 |
| 5.b | Hudobná výchova | 1 |
| 6.a | Hudobná výchova | 1 |
| 6.b | Hudobná výchova | 1 |
| 7.a | Hudobná výchova | 1 |
| 7.b | Hudobná výchova | 1 |
| 8.a | Hudobná výchova | 1 |
| 8.c | Hudobná výchova | 1 |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Ruské slovo | 1 | 1x1.m. | 1x3.m. | ||
| Studnička dávnej minulosti | 3 | 1x2.m., 1x3.m. | |||
| Šaliansky Maťko | 3 | 1x1.m., 1x3.m. | 1x1.m., 1x2.m., 1x3.m. | ||
| Hasiči ičami detí - literárna časť | 6 | 1x1.m, 2x2.m., 1x3.m. | |||
| Hasiči očami detí - výtvarná časť | 12 | 2x1.m., 1x2.m. | |||
| Vesmír očami detí - výtvarná časť | 9 | 1x1.m., 2x postup na celoslovenské kolo | |||
| Biblia očami detí - výtvarná časť | 11 | 1x2.m., 1x3.m. | |||
| Zimná kalokagatia - výtvarná časť | 6 | 3.m. | |||
| Hviezdoslavov Kubín | 6 | 3x1.m., 1x3.m.. | 1x2.m., 1x3.m. | ||
| Farebný svet Zemplína | 14 | 1x1.m., 1x3.m | |||
| Edita Steinová - výtvarná súťaž | 7 | 2xcena poroty | |||
| Geografická olympiáda | 7 | 2x1.m, 1x3.m. | 1x2.m. | 1x2.m | |
| Olympiáda SJL | 1 | 1x3.m. | |||
| Matematická olympiáda | 8 | 2x4.m., 1x5.m. | |||
| Biologická olympiáda "C" | 2 | 1x2.m. | 1x6.m. | ||
| Olympiáda ANJ | 2 | 1x5.m. | |||
| Chemická olympiáda | 2 | 1x5.m. | |||
| Biblická olympiáda | 2 družstvá | 1x1.m., 1x2.m. | 1x3.m. | ||
| Rastlinky a zvieratká našich lesov | 1 družstvo | 4.m. | |||
| Fyzikálna olympiáda | 1 | 6.m. | |||
| Expert | 5 | 1x1.m, 1x3.m. | |||
| Dejepisná olympiáda | 5 | 1x1.m, 2xÚR | 1x1.m. | ||
| Cezpoľný beh | 2 | 1x1.m., 1x3.m. | |||
| Stolný tenis - dievčatá | 1 družstvo | 1.m. | |||
| Stolný tenis - chlapci | 1 družstvo | 1.m. | |||
| Malý futbal ml.žiačky | 1 družstvo | 2.m. | |||
| Plávanie | 1 | 1.m. | 3.m. | ||
| Vybíjaná | 1 družstvo | 2.m. | |||
| Mini cool voley - dievčatá | 1 družstvo | 2.m. | |||
| Midi cool voley - dievčatá | 1 družstvo | 2.m | |||
| Mini cool voley - chlapci | 1 družstvo | 1.m. | 3.m. | ||
| Midi cool voley - chlapci | 1 družstvo | 1.m. | 3.m | ||
| Atletika - štvorboj | 3 | 1x1.m. | 1x1.m. | 1x5.m. | |
| Mini futbal Mc Donaldś cup | 1 družstvo | 2.m. |
V školskom roku 2021/2022 sa z dôvodu opatrení proti šíreniu COVID-19 uskutočnili len niektoré akcie, na ktorých sa žiaci našej školy mohli predstaviť kultúrnym programom (Stavanie mája, "Stražčanský jarmok"), prípadne zúčastniť sa športovej akcie organizovanej mestom alebo školou. Škola po dvojročnej prestávke zorganizovala ŠvP v Dolnom Smokovci. V termíne od 2.5.2022 do 6.5.2022 sa pobytu zúčastnilo 35 žiakov 4.ročníka. Základný plavecký výcvik pre žiakov 4. a 5.ročníka sa uskutočnil v júni na plavárni v Humennom pre 68 žiakov. Základný lyžiarsky výcvik pre žiakov 7.-9. ročníka sme zorganizovali v januári v Ždiarskej doline. Výcviku sa zúčastnilo 59 žiakov základnej školy. Vianočná burza a burza kníh sa tradične uskutočnila týždeň pred Vianocami. Finančný výťažok z burzy bol použitý na nákup materiálu na súťaže a vystúpenia pre potreby žiakov. Fašiangový karneval v ŠKD zorganizovali vychovávateľky pre deti samostatne po oddeleniach ŠKD. Zápis do 1. ročníka prebiehal online v mesiaci apríl. Na nový školský rok sa do 1. ročníka zapísalo 50 žiakov. 31. ročník ŠŠO sme zorganizovali 25.5.2022 pri príležitosti MDD. Dňa 28.6.2022 sa v mestskej kultúrnej sále uskutočnila slávnostná rozlúčka žiakov 9. ročníka so základnou školou, ktorej sa zúčastnil aj Ing. Vladimír Dunajčák - primátor mesta Strážske.
Hlavným zdrojom informácií pre rodičov aj žiakov je webové sídlo školy www.zsstrazske.edupage.org a EduPage, kde okrem výsledkov súťaží a oznamov pripravovaných akcií v škole, je možné nazrieť aj na stránku zadávania domácich úloh, skúšania, či plánovania písomných prác. Rodičia túto možnosť hodnotia pozitívne, nakoľko môžu skontrolovať zadanie úloh aj pre žiakov, ktorí sa nezúčastnili vyučovacieho procesu z rôznych dôvodov. Známky žiakov si rodičia môžu pozrieť v internetovej žiackej knižke.
Na konci školského roka zvyčajne vydávame časopis Školský mix. V školskom roku 2021/2022 sme časopis vydali a odoslali žiakom a rodičom školy v elektronickej podobe.
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
Škola je zapojená do projektov:
- Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami - ako nepilotná škola.
- Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania - cieľom tohto projektu je zvyšovanie kvality vzdelávania prostredníctvom elektronického testovania, vytvorenie databáz testov a úloh zo slovenského jazyka a matematiky, moderné a softvérovo bezpečné spracovanie a vyhodnotenie testov. Pilotné testovanie žiakov 5. - 9. ročníka z uvedených predmetov prebieha v spolupráci s NUCEM-om.
- Pomáhajúce profesie II. v edukácii žiakkov - trvanie od 1.9.2021 do 31.8.2022 s následným pokračovaním v školskom roku 2022/2023
- Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách.
- Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí.
B) Krátkodobé
- Čítame radi 2
- Spolu múdrejší II. III. - predchádzanie školskému neúspechu a neprospievaniu v dôsledku dištančného vzdelávania žiakov počas pandémie. Projekt zameraný na dobratie a upevnenie učiva. Trvanie: školský rok 2021/2022
-Rizikové správanie a emigračné, migračné zámery - spolupráca s UPJŠ Košice
C) V školskom roku 2020/2021 bol realizovaný zámer projektu Zlepšenie kľúčových kompetencií žiakov ZŠ Mierová 1 v Strážskom - t.j. vybavenie jazykovej učebne, dielní a školskej knižnice.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 26.4.2022 - 28.4.2022
Druh inšpekcie: tematická - práca asistentov učiteľa so žiakmi so ŠVVP
Žiaci sa vyučujú v starej budove a v prístavbe novej budovy spolu v 35 učebniach, z čoho je 17 odborných učební (4 počítačové učebne, 5 jazykových laboratórií, chemické laboratórium, interaktívne učebne, učebňa fyziky, biológie, geografie, dejepisu, hudobnej výchovy, výtvarnej výchovy). Vo vyučovacom procese sa využívajú 2 inovované dielne, 1 školská kuchynka, školský pozemok, skleník, posilňovňa, školská knižnica, telocvičňa a multifunkčné ihrisko. Na telovýchovné aktivity škola využíva aj mestské ihriská - futbalové ihrisko, 2 volejbalové ihriská, hádzanárske ihrisko, tenisové ihrisko a bežeckú dráhu. Škola je dobre vybavená učebnými pomôckami, ktoré sú pravidelne podľa finančných možností dopĺňané. Najlepšie sú učebnými pomôckami vybavené kabinety: TSV, FYZ, BIO, GEG a SJL. V štyroch počítačových učebniach majú žiaci k dispozícii 75 počítačov, v osemnástich triedach žiaci využívajú v edukačnom procese interaktívne tabule. Pravidelne je dopĺňaný knižný fond školskej knižnice.
V meiacioch október - november 2021 bola v spolupráci so ZR pri ZŠ Mierová 1 postavená pre žiakov outdoorová trieda v areáli školy. V novembri 2021 došlo k výmene všetkých radiátorov školy. Na túto obnovu vyčlenilo MŠ SR čiastku 60.000 € a Mesto Strážske spolufinancovalo rekonštrukciu ústredného kúrenia vo výške takmer 25.000 €. Inovovali sme 2 počítačové učebne informatiky (miestna akčná skupina MAS DUŠA spolufinancovala sumou 31.000 €), vymenili sme starú podlahu v telocvični za novú odpruženú (dotácia MŠ SR vo výške 87 700 €) a z vlastných finančných prostriedkov sme vymenili podlahy v 2 triedach na 1.stupni.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:
- Pod odborným vedením učiteľov sa talentovaní žiaci našej školy pripravujú na mnohé súťaže. V tomto školskom roku (napriek pandémii), okrem množstva popredných umiestnení v okresných a krajských kolách súťaží, naši žiaci úspešne reprezentovali školu v celoslovenských súťažiach - napr. Geografická olympiáda, korenšpondenčná súťaž Expert, Ruské slovo a výtvarná súťaž Kalokagatia. Dobré úspechy dosahujeme aj v príprave recitátorov, spevákov, výtvarných prác a v ostatných predmetových olympiádach. Tieto úspechy sú odzrkadlením svedomitej práce celého pedagogického kolektívu vo vyučovacom procese a tiež v rozvíjaní voľnočasových aktivít našich žiakov. Nemalú zásluhu na dosiahnutých úspechoch má aj dobré materiálno - technické vybavenie školy a v neposlednej miere aj finančné ohodnotenie pedagógov podieľajúcich sa na týchto výsledkoch.
- Ďalšou oblasťou, v ktorej škola dosahuje dobré výsledky je práca so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Diagnostikovaní žiaci majú vypracované individuálne výchovno-vzdelávacie programy, resp. niektorí aj výchovno vzdelávacie plány. Na vyučovacích hodinách okrem vyučujúcich sa im venuje aj 9 kvalifikovaných asistentov učiteľa. Súčasťou inkluzívneho tímu boli aj dve školské špeciálne pedagogičky.
- Dobré výsledky dosahujeme v environmentálnej výchove pri separovaní odpadov a zbere druhotných surovín. Dlhoročnou súťaživou formou je realizovaný zber papiera a gaštanov. Žiaci takto získali finančné prostriedky v hodnote 1130,10 € za nazbieraných 13 512kg papiera a 2151 kg gaštanov.
- V rámci starostlivosti o zvyšovanie odborného rastu pedagógov absolvovali a úspešne ukončili adaptačné vzdelávanie: Mgr. Lenka Tkáčová- asistent učiteľa a vychovávateľka Daša Rennerová - ŠKD.
V tomto čase je škola zapojená do 7 projektov.
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
Zlepšiť čitateľskú a finančnú gramotnosť žiakov.
Svedomitou prípravou žiakov na vyučovaní a krúžkovou činnosťou zlepšiť výsledky testovania žiakov v 5. a 9. ročníku.
Návrh opatrení:
V rámci plánu profesijného rozvoja a ročného plánu vzdelávania naďalej umožňovať pedagógom zvyšovať svoje pedagogické kompetencie.
Naďalej pokračovať v práci s talentovanými žiakmi s cieľom zvýšiť úroveň dosiahnutých výsledkov.
Využiť záujmové vzdelávanie na prípravu žiakov na celoslovenské testovanie T5 a T9, aby naši žiaci dosiahli aspoň úroveň celoslovenského priemeru T5 a T9.
Problematika edukácie problémových a slaboprospievajúcich žiakov, medzi ktorých patria žiaci so ŠVVP sa už niekoľko rokov dostáva do popredia. V školskom roku 2021/2022 sme na našej škole evidovali 29 začlených žiakov s poruchami učenia, pozornosti a aktivity, zrakovým problémom, narušenou kominikačnou schopnosťou a žiakov s var. A. Títo žiaci na vyučovacích hodinách pracovali s pomocou asistentov učiteľa a dvoch školských špeciálnych pedagógov, aby minimalizovali školský neúspech. V rámci výzvy "V základnej škole úspešnejší" pracovalo so žiakmi 5 asistentov učiteľa a 1 školský špeciálny pedagóg. 3-ročný projekt bol ukončený 31.1.2021. Pokračovanie spomínaného projektu pokračovalo od 1.9.2021 pod názvom "Pomáhajúce profesie II". Projekt realizovaný do 31.8.2022 s kontinuálnym pokračovaním aj v školskom roku 2022/2023. Okrem projektového inkluzívneho tímu na škole pôsobilo v školskom roku 2021/2022 aj 5,5 asistentov učiteľa financovaných zo štátneho rozpočtu.
Existencia uvedených pozícií v každodennej vzájomnej kooperácii s vyučujúcimi a rodičmi pomáhala žiakom zvládať školské povinností aj počas online vzdelávania. U žiakov sa zlepšil vyučovací prospech, znížil sa počet vymeškaných hodín. U žiakov so ŠVVP sa zvýšila sebaistota aj ich sebavedomie. Žiaci sa stali samostatnejšími, ich domáca príprava na vyučovanie je pravidelnejšia. Rodičia aktívne komunikujú s asistentom učiteľa.
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2021 súčet 45 / počet dievčat 23
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2021: súčet 48/ počet dievčat 24
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 3
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2022
V deviatom ročníku ukončilo 40 žiakov dochádzku na základnej škole. Z nich 38 žiakov pokračuje v štúdiu na strednej škole - 10.rok školskej dochádzky a 2 žiačky si plnia povinnú školskú dochádzku (PŠD) mimo územia SR. V nižšom ročníku ukončilo 10. rok povinnej školskej dochádzky 8 žiakov:
v 7. ročníku bežnej triedy 1 žiačka,
v 8.ročníku bežnej triedy 2 žiaci,
v 8. ročníku ŠPT 5 žiačok, z nich 3 si podali prihlášky na SOU, 1 žiačka si plní PŠD mimo územia SR a 1 žiačka je na materskej dovolenke.
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 1 | 7 | 40 | 48 |
| Stredná škola | Počet žiakov | Dievčat |
|---|---|---|
| Gymnázium | 7 | 4 |
| SOŠ - 4ročné | 27 | 11 |
| SOŠ - 3 ročné | 3 | 3 |
| Mimo územia SR | 2 | 2 |
| Nezaradení žiaci | 1 | 0 |
| Spolu | 40 | 20 |
| Stredná škola | Počet žiakov | Počet dievčat |
|---|---|---|
| Gymnázium | 7 | 4 |
| SOŠ - 4 ročné | 27 | 11 |
| SOŠ - 3 ročné | 3 | 3 |
| Nezaradení žiaci | 1 | 0 |
| Mimo územia SR | 2+ 1 ŠPT | 2+ 1 ŠPT |
| Nižší ročník - 7 roč. | 1 | 1 |
| Nižší ročník - 8.ročník | 2 | 1 |
| ŠPT - 8. ročník | 4 | 4 |
| Spolu | 48 | 27 |
Žiaci prvého ročníka boliv danom školskom roku hodnotení slovne.
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | ETV | FYZ | GEO | HUV | CHE | INF | MAT | NBV | NEJ | OBN | PVC | PDA |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| IV.A | 1,42 | 1 | 1 | 1,63 | 1 | 1 | 1,58 | ||||||||
| IV.B | 1,26 | 1 | 1,05 | 1,16 | 1,45 | 1 | 1 | 1,16 | |||||||
| V.A | 1,38 | 1,54 | 1,31 | 1 | 1,77 | 1 | 1,15 | 1,56 | 1 | 1 | |||||
| V.B | 2,04 | 2,26 | 1,68 | 1 | 2,3 | 1 | 1,14 | 2,26 | 1 | ||||||
| VI.A | 1,59 | 1,86 | 1,64 | 1 | 1,86 | 1,59 | 1 | 1,09 | 2,09 | 1 | 1,5 | ||||
| VI.B | 1,92 | 2,21 | 1,96 | 1,83 | 1,6 | 1 | 1,2 | 2,5 | 1 | 1,04 | |||||
| VII.A | 1,9 | 1,85 | 1,55 | 1 | 1,8 | 2,2 | 1,15 | 1,85 | 1 | 1,85 | 1 | 2,17 | 1,25 | ||
| VII.B | 2,5 | 2,58 | 2,68 | 1 | 2,58 | 2,58 | 1,05 | 2,56 | 1,63 | 2,63 | 1,24 | 2,67 | 1,63 | 1 | |
| I.ŠPT | 1,13 | 1,63 | 1 | 1,13 | |||||||||||
| II.ŠPT | 1 | 2 | 1,63 | 1 | 1 | ||||||||||
| VIII.A | 1,71 | 2 | 1,55 | 1,86 | 2 | 1,23 | 1,86 | 1,09 | 2,5 | 1 | 1,59 | 1 | |||
| VIII.B | 2,24 | 2,59 | 2,76 | 1 | 2,35 | 2,59 | 1,18 | 2,29 | 1,24 | 2,59 | 1,13 | 3 | 1,94 | ||
| VIII.C | 2,56 | 2,82 | 2,71 | 2,65 | 2,76 | 1,18 | 3,06 | 1,18 | 2,71 | 1 | 2,69 | 1,94 | |||
| IX.A | 1,4 | 1,45 | 1,25 | 1 | 1,35 | 1,6 | 1,2 | 1,7 | 1 | 1,63 | 1,15 | ||||
| IX.B | 2 | 2,65 | 2,05 | 2,3 | 2,75 | 2,5 | 2,85 | 1 | 2,83 | 1,95 | |||||
| I.A | |||||||||||||||
| I.B | |||||||||||||||
| I.C | |||||||||||||||
| II.A | 1,43 | 1 | 1,19 | 1,06 | 1 | ||||||||||
| II.B | 1,13 | 1 | 1 | 1,24 | 1 | 1 | |||||||||
| II.C | 1,36 | 1 | 1,67 | 1,07 | 1 | ||||||||||
| III.A | 1,35 | 1 | 1,05 | 1,62 | 1 | 1 | 1,65 | ||||||||
| III.B | 1,47 | 1 | 1,36 | 1,64 | 1,18 | 1 | 1,47 | ||||||||
| III.ŠPT | 1,33 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1,6 | 1,6 | 1 | 1,33 | 1 |
| Trieda | PVO | ROG | RKS | RUJ | SJL | SPR | SRL | THD | TSV | VUC | VLA | VYV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| IV.A | 1,75 | 1 | 1 | 1,58 | 1 | |||||||
| IV.B | 1,5 | 1 | 1 | 1,26 | 1 | |||||||
| V.A | 1,67 | 1,07 | 1,07 | 1,15 | 1,04 | 2 | 1,19 | |||||
| V.B | 2,23 | 1,52 | 1,27 | 1 | 1,26 | |||||||
| VI.A | 2,05 | 1 | 1,05 | 1,09 | 1,05 | 1,14 | ||||||
| VI.B | 2,17 | 1 | 1 | 1,05 | 1,16 | |||||||
| VII.A | 1,71 | 2,1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1,1 | |||||
| VII.B | 2 | 2,58 | 1,26 | 1,22 | 1,29 | 1,26 | ||||||
| I.ŠPT | 2,25 | 1,63 | 1,25 | 2 | 2 | 1,13 | ||||||
| II.ŠPT | 1 | 2 | 2 | 1,88 | 1,13 | 1 | 1,43 | 1 | ||||
| VIII.A | 1,67 | 2,5 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1,14 | |||||
| VIII.B | 2,18 | 2,59 | 1,67 | 1,35 | 1,29 | 1,41 | ||||||
| VIII.C | 3 | 3 | 1 | 1,29 | 1 | 1,24 | ||||||
| IX.A | 1,42 | 1,6 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1,1 | |||||
| IX.B | 1,62 | 2,75 | 1 | 1 | 1,19 | 1,15 | ||||||
| I.A | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| I.B | 1,44 | |||||||||||
| I.C | 1,06 | |||||||||||
| II.A | 1,21 | 1,38 | 1,06 | 1 | 1 | 1 | ||||||
| II.B | 1 | 1,35 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||
| II.C | 1,43 | 1,67 | 1 | 1 | 1 | 1 | ||||||
| III.A | 1,73 | 1,04 | 1 | 1 | 1,3 | 1,1 | ||||||
| III.B | 1,91 | 1,13 | 1 | 1 | 1,47 | 1,09 | ||||||
| III.ŠPT | 2 | 1,8 | 1,8 | 1,6 | 2 | 1,4 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| III. A | 25 | 24 | 1 | 0 |
| III. B | 24 | 23 | 0 | 1 |
| IV. A | 26 | 24 | 0 | 2 |
| IV. B | 24 | 21 | 0 | 3 |
| V. A | 27 | 27 | 0 | 0 |
| V. B | 26 | 22 | 1 | 3 |
| VI. A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VI. B | 29 | 28 | 0 | 1 |
| I.ŠPT | 8 | 8 | 0 | 0 |
| II.ŠPT | 9 | 8 | 0 | 1 |
| VII. A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| VII. B | 27 | 18 | 1 | 8 |
| VIII. A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| VIII. B | 21 | 17 | 0 | 4 |
| VIII. C | 18 | 18 | 0 | 0 |
| IX. A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| IX. B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| I. A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| I. B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| I. C | 17 | 17 | 0 | 0 |
| II. A | 17 | 16 | 0 | 1 |
| II. B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| II. C | 17 | 16 | 0 | 1 |
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
V kalendárnom roku 2021 sme obdŕžali na prenesené kompetencie zo štátneho rozpočtu 1 443 423,- €.
Z toho: - normatívne 1 169 900,- €
mzdy+odvody 1 055 494,- €
prevádzka 114 406,- €
- nenormatívne 113 824,- €
doprava žiakov 2893,- €
čerpanie v r. 2021 1 757,- €
vrátenie do ŠR 1 136,- €
vzdelávacie poukazy 12 723,- €
- mzdy 5 521,- €
- odvody 1 929,- €
- Covid - 19 5 273,- €
čerpanie v r. 2021 12 723
soc.znevýhod.prostredie 5 450,- €
čerpanie: - mzdy 4 040,- €
- odvody 1 410,- €
čerpanie v r. 2021 5 450,- €
príspevok na učebnice v r. 2021 9 221,- €
čerpanie v roku 2021 9 221,- €
Základný lyžiarsky výcvik neuskutočnil sa
Škola v prírode neuskutočnila sa
Mim.výsledky 400,- €
Zdravotný asistent 64 008,- €
Z normatívnych finančných prostriedkov vo výške 1 055 494,- € sme vyčerpali na:
- tarifné platy 639 157€
- osobné príplatky 90 267,- €
- odmeny 58 545,- €
- poistné 267 525,- €
Z bežných výdavkov na prevádzku vo výške 129 734,- € sme vyčerpali nasledovne:
- Na energie (plyn na vykurovanie, el.energia), vodu a komunikácie (poplatky za telefóny, mobily, faxy) boli vyčerpané finančné prostriedky vo výške 29 992,- €
- Výška materiálových nákladov predstavuje sumu 43 245,- €. Uvedené finančné prostriedky boli použité najmä na nákup výpočtovej techniky (počítače, licencie), zariadenia niektorých tried školským nábytkom (stoly, stoličky), nákup čistiacich prostriedkov, údržbárskeho materiálu na bežné opravy, tlačív, kancelárskych potrieb, OOPP, tonerov do tlačiarní a pod.
- Na údržbárske práce bolo vynaložených 13 241,- €, a to jak na údržbu a opravy niektorých prevádzkových strojov a zariadení (voda), výpočtovej techniky, rekonštrukciu plota, opravu podlahových krytín v triedach, opravu opláštenia stien TV bloku, výmena čerpadla v kotolni a iné bežné údržby.
- Čo sa týka služieb, finančné prostriedky vo výške 42 599,- € boli čerpané na čistenie kanalizácie, odvoz všetkých druhov odpadov, revízie a kontroly zariadení, poplatky banke za vedenie účtov, na stravovanie zamestnancov školy (réžia hradená zamestnávateľom, odvod do SF, do DDP pre zamestnancov školy, na úrazové poistenie žiakov školy, poistenie VT, OON, na ďalšie vzdelávanie pedagogických pracovníkov - získavanie kreditov). Na cestovné výdavky spojené so služobnými cestami bola vynaložená suma vo výške 653,- €.
- Z dôvodu práceneschopnosti zamestnancov školy boli čerpané finančné prostriedky hradené zamestnávateľom vo výške 1 227,- €.
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
Na originálne kompetencie sme v kalendárnom roku 2021 obdŕžali z MsÚ Strážske 180 934,- €
Z toho: - Školská jedáleň 100 394,- € Čerpanie: M- 59 487,- €
O - 24 226,- €
V - 16 681,- € (DDP, SF, energie, spotrebný materiál, OOPP, údržba, revízie a kontroly, réžia za obedy)
- Školský klub detí 80 540,- € Čerpanie: M - 55 920,- €
O - 20 688,- €
V - 3 932,- € (DDP,SF,energie,PN,réžia za obedy, odchodné)
Príspevok na čiastočnú úhradu nákladov od rodičov bol vo výške 5 845,- €, ktoré boli poukázané na účet MsÚ Strážske.
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
V kalendárnom roku bola škole poskytnutá na vzdelávacie poukazy suma vo výške 12 723,- € a táto bola použitá nasledovne:
- na mzdy vedúcich krúžkov záujmovej činnosti 5 521,- €
- na odvody 1 929,- €
- Covid 19 dezinfekčné opatrenia 5 273,-€
Z celkovej sumy bolo 1 215,- € čerpaných pre ŠKD, a to nasledovne:
- na mzdy 900,- €
- odvody 315,- €
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
Za stratené, poškodené a vyradené učebnice bolo vyzbieraných od žiakov 119,35,- €, ktoré sme v závere roka 2021 použili na nákup nových učebníc.
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
Finančné prostriedky poskytnuté pre žiakov v hmotnej núdzi vo výške 75 078,- € v nasledovnom členení:
- stravné štátna dotácia 29 803,- €
- školské potreby 1 228,- €
- vrátené na MsÚ 44 047,- €
| Názov zaujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci krúžku |
|---|---|---|---|
| Krúžok SJL | 20 | 1 | Mgr. Vladislava Babjáková |
| Hasičský krúžok | 18 | 1 | Mária Balogová |
| Dejiny a jazyk | 13 | 1 | PhDr. Martina Bošková, PhD. |
| Jazyk a kultúra | 10 | 1 | Mgr. Nataša Dankaninová |
| Všetkovedko 1.c | 13 | 1 | Mgr. Miriama Diničová |
| Prváčikovo | 15 | 1 | PaedDr. Svetlana Dušková |
| Matematický krúžok 9. ročník | 21 | 1 | Mgr. Adriána Dzvoníková |
| Vedomostné obohatenie | 14 | 1 | Mgr. Martina Feňková |
| Gymnastický krúžok 1.-7. ročník | 33 | 3 | PaedDr. Monika Hakošová, Mgr. Martina Jaščúrová |
| Šikovníček | 16 | 1 | Mgr. Monika Hriciková |
| Všetkovedko 2. ročník | 14 | 1 | Mgr. Iveta Hudáková |
| Matematický krúžok 9. ročník | 14 | 1 | Mgr. Anna Jusková |
| Výtvarno-aranžérsky krúžok | 9 | 1 | Mgr. Monika Korpa-Janová |
| Hravo a tvorivo | 15 | 1 | Mgr. Michaela Lipkošová |
| Mladý vedec 6. ročník | 7 | 1 | Mgr. Viera Lopuchovská |
| Učíme sa hrou | 16 | 1 | Mgr. Mária Maskaľová |
| Slovenský jazyk 9. ročník | 16 | 1 | Mgr. Milina Miklošová |
| Bilogický krúžok | 13 | 1 | RNDr. Dana Savková |
| Strelecký krúžok | 10 | 1 | Mgr. Vladimír Smaržík |
| Z každého rožka troška | 15 | 1 | Mgr. Veronika Timuľáková |
Spolupráca školy s rodičmi je v súčasnosti na veľmi dobrej úrovni. Už niekoľko rokov je ZR pri našej škole poberateľom 2 % z daní fyzických a právnických osôb. V roku 2022 rodičia školy poukázali 2 % z daní FO na účet ZR pri ZŠ Mierová 1 Strážske sumu 3 505,71 € . Tieto finančné prostriedky následne budú použité na zvyšovanie kvality vyučovacieho procesu a voľnočasových aktivít žiakov našej školy a ako spoluúčasť pri vypracovávaní rôznych projektov.
Pedagógovia a rodičia sa v školskom roku 2021/2022 nestretli pravidelne na rodičovských združeniach z pandemických dôvodov. Komunikácia medzi triednymi učiteľmi a rodičmi je zväčša prostredníctvom telefónov a eduPage. Triedni učitelia si zorganizovali online rodičovské združenia cez aplikáciu Zoom. Pri riešení neodkladných výchovných a vzdelávacích otázok je priamy kontakt pedagóg - rodič, o čom sa vedie samostatná agenda v každej triede. Na skvalitnenie spolupráce medzi rodičmi a školou bola zriadená výchovná komisia, ktorej hlavnou úlohou je v spolupráci s CPPPaP pomáhať riešiť problémy žiakov s poruchami učenia a správania. Pomáha pedagógom pri tvorbe tematických výchovno-vzdelávacích plánov.
Jednotliví učitelia majú pre rodičov našich žiakov vypracovaný harmonogram konzultačných hodín, zverejnený na webovom sídle školy.
Medzi základnou školou a zriaďovateľom funguje dlhoročná dobrá spolupráca, ktorá sa zo strany mesta prejavuje bezplatným využívaním športovísk, ale aj spoluprácou na projektoch. Pri výchove mladej generácie spolupracujeme s materskou školou, centrom voľného času, základnou umeleckou školou a Strednou odbornou školou dopravy a služieb Strážske. Kooperácia s CVČ je veľmi prínosná predovšetkým realizovaním rozličných besied na dohodnuté témy. Pri rozvoji športových talentov spolupracujeme aj s mestskou telovýchovnou jednotou, pre ktorú pripravujeme mladých futbalistov.
Aj spolupráca školy s mestskými organizáciami je veľmi dobrá. Najlepšiu spoluprácu máme s MsPs a súkromnými podnuikateľmi v meste, ktorí pomáhajú škole finančne alebo poskytovaním svojich služieb.
Vypracoval: Mgr. Michal Polák
V Strážskom, 5. septembra 2022
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 5. septembra 2022
Powered by aSc EduPage