„Šikana a kyberšikana“, „Nenávistné prejavy“ a „Radikalizácia a násilný extrémizmus”

• Kyberšikana

• V tomto informačnom materiáli nájdete informácie, ktoré Vám môžu pomôcť v prípade, ak sa Vás alebo Vášho okolia téma kyberšikanovania bezprostredne dotýka, alebo si jednoducho chcete zvýšiť povedomie o tejto vážnej spoločenskej problematike.

Nájdete tu odpovede na základné otázky, aj informácie o tom, aké sú Vaše možnosti v prípade, že Vy alebo niekto z Vašich blízkych je obeťou kyberšikanovania. Zároveň v ňom nájdete dôležité kontakty a rady, ktoré Vám môžu pomôcť rozhodnúť sa ako ďalej. Na tomto mieste sme tému kyberšikanovania pre Vás spracovali zo všeobecného hľadiska, ale aj vo vzťahu k špecifickej skupine – deti a mládež, so zámerom poskytnúť Vám prehľad a užitočné informácie o tomto neželanom jave.

Preto by sme Vás radi povzbudili k tomu, aby ste sa nás nebáli osloviť s cieľom bezplatnej osobnej konzultácie. V rámci osobného kontaktu Vám poskytneme základné informácie a nasmerujeme Vás na subjekty, ktoré Vám poskytnú potrebnú pomoc a podporu.

Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s Linkou detskej istoty a v súčinnosti s odborníkmi z oblasti práva a psychológie spoločne ponúkajú pomoc obetiam kyberšikanovania aj prostredníctvom informačných kancelárií pre obete trestných činov (ďalej len „informačná kancelária“). odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR

Brožúra na stiahnutie:    Kybersikana_final(2).pdf