„Šikana a kyberšikana“, „Nenávistné prejavy“ a „Radikalizácia a násilný extrémizmus”

• Radikalizácia a násilný extrémizmus

• Práve dôvera, s akou sa v bežnom živote obraciame na prvolíniových pracovníkov, stojí za presvedčením, že mimo rodinného prostredia sú práve oni tými kľúčovými partnermi, ktorí najlepšie poznajú lokálnu úroveň, konkrétne skupiny a jednotlivcov, ktorí môžu byť najviac ohrození radikalizáciou a vplyvmi násilných extrémistických ideológií. Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s Centrom komunitného organizovania pripravilo tento materiál, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie prvolíniových pracovníkov o problematike radikalizácie a extrémizmu priblížením samotného procesu, ako aj individuálnych rizikových faktorov, nakoľko neexistuje modelový príklad radikalizácie. Aj touto cestou by sme Vás radi povzbudili k tomu, aby ste sa na nás nebáli obrátiť s cieľom bezplatnej osobnej konzultácie.

V rámci osobného kontaktu Vám poskytneme základné informácie a nasmerujeme Vás na subjekty, ktoré Vám poskytnú potrebnú pomoc a podporu. odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR a Centrum komunitného organizovania.

Brožúra na stiahnutie: radikalizacia_a_nasilny_extremizmus.pdf