• Základný plavecký výcvik.

• Milí rodičia a žiaci.

Dnešným dňom 6. 9. 2024 sa ukončil ZPV , a to z dôvodu klesania nočných teplôt a teploty vody v bazénoch. Druhá časť ZPV bude pokračovať v júni 2025.

Tešíme sa na Vás.

• Pozvánka - "Plenárne ZR"

• MIlí rodičia.
            • Srdečne Vás pozývame na plenárne ZR, ktoré sa uskutoční
            • dňa 11. 9. 2024 o 15:00  cez školský rozhlas
            • Po plenárnom ZR sa uskutočnia triedne schôdze, kde prebehne voľba triednych dôverníkov – členov Rodičovskej rady.
            • Plenárne a tiedne rodičovské združenie sa uskutoční v kmeňových triedach spolu s triednými učiteľmi.
            • S pozdravom vedenie školy a kolektív.
          • Pozvánka - "Plenárne ZR"

• MIlí rodičia.

Srdečne Vás pozývame na plenárne ZR, ktoré sa uskutoční

dňa 11. 9. 2024 o 15:00  v školskej jedálni.

Triedne rodičovské združenie sa uskutoční v kmeňových triedach spolu s triednými učiteľmi.

S pozdravom vedenie školy a kolektív.

• OZNAM - ZMENA !!! ZPV

• Oznam ohľadom ZPV - !!!!  Súrne ZMENA   !!!!

Prosíme rodičov žiakov, ktorí idú na ZPV resp. sa ešte nezapísali cez edupage na ZPV, nech tak urobia. ZPV začína od zajtra 3. 9. 2024. Deti prídu ráno do školy, potom sa nadesiatujú a o 9:45 sa presunú na mestské kúpalisko  Strážske v doprovode inštruktorov.  Doniesť: plavky, šľapky, uterák, plavecké okuliare a poplatok 10 € za celý kurz. - POTVRDENIE OD LEKÁRA NIE JE POVINNÉ  - podľa novej legislatívy.

Vedenie školy.ZŠ

• Informácia ZPV pre žiakov a rodičov 4. - 5. ročníka

• Milí rodičia. Dostali ste do schránky edupage informáciu ohľadom základného plaveckého výcviku. Prosím prečítajte si to a potvrďte do dátumu, čo je v prihláške informovaného súhlasu. Ďakujeme. Ďalšie náležitosti a informácie dostanete v deň nástupu do školy. Prajeme Vám pekný deň.

NÁZOV / TYP ŠKOLSKEJ AKCIE: Základný plavecký výcvik
            MIESTO AKCIE: Mestské kúpalisko Strážske
            DÁTUM AKCIE:
            OD: 4. 9. 2024
            DO: 11. 9. 2024
            (PREDPOKLADANÉ) FINANČNÉ NÁKLADY: 10 eur na celý ZPV

PROGRAM:
            Z dôvodu uzatvorenia plavárne v Humennom a z dôvodu vysokých teplôt v tomto období sa vedenie školy rozhodlo vykonať základný plavecký výcvik na mestskom kúpalisku Strážske. ZPV je povinný pre žiakov  4.- 5. ročníka ZŠ. Žiaci, ktorí sa nemôžu zúčastniť ZPV zo zdravotných dôvodov,  musia priniesť potvrdenie od svojho detského ošetrujúceho lekára. Toto potvrdenie treba odovzdať triednemu učiteľovi do  3. 9. 2024. Potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti zúčastniť sa ZPV budú vybavené centrálne vedením školy u detských lekárov  v Strážskom.(MUDr. Milana Štefanková, MUDr. Kristína Žáková). Kto má lekára v inom meste musí si toto potvrdenie vybaviť osobne a doručiť ho tak isto do 3. 9. 2024 triednemu učiteľovi alebo na sekretariát školy.

PEDAGOGICKÝ DOZOR A VEDÚCI ZPV: Mgr. Peter Műller

UPOZORNENIE => Žiak je povinný dodržiavať školský poriadok, riadiť sa pokynmi pedagogického dozoru a dodržiavať zásady bezpečného správania. Náklady spojené s touto akciou hradí žiakovi jeho zákonný zástupca. Žiaci budú pred jej uskutočnením poučení o bezpečnosti a ochrane zdravia.

Prihlásením zákonný zástupca žiaka ZÁVÄZNE PRIHLASUJE a VYHLASUJE , že bol poučený o dôsledkoch súhlasu s účasťou syna/dcéry na školskej akcii "Základný plavecký výcvik pre 4. - 5. ročník" v uvedenom termíne.

• Ukončenie školského roka 2023/2024

• Ukončenie šk. roka 2023/2024 bude dňa 28. 6. 2024

v piatok na amfiteátri v mestskom parku.

Stretnutie žiakov bude pred budovou školy o 8:30 hod. Žiaci sa spoločne

s tr. učiteľmi presunú do parku o 8:45 hod. Začiatok ukončenia šk. roka je o 9: 00 hod.

Po oficiálnom ukončení sa žiaci presunú do tried, kde dostanú vysvedčenia.

V prípade nepriaznivého počasia bude ukončenie šk. roka cez školský rozhlas.

• Súťaž "KLOKANKO"

• Najúspešnejší žiak 1.stupňa v rámci Slovenska v súťaži KLOKANKO sa stal

P. Duška -  3.c

Ďalšími úspešnými riešiteľmi v rámci Slovenska sa stali naši prváci:

1. miesto - Kolibáb,1.a

2. miesto - Stach,1.a

3. miesto - Mihočová,1.b

4. miesto -  Sabová,1.b

Gratulujeme !!!

• Súťaž na kolobežke - ŠKD

• Dňa 24.06.2024 sa deti ŠKD zúčastnili kolobežkovej súťaže na školskom dvore. Deti získali nové zručnosti a znalosti v jazdení na kolobežke. Tešili sa, že si môžu zasúťažiť so svojimi spolužiakmi a naučiť sa ako sa má spravne jazdiť na kolobežkách.

• Súťaž - PLAMEŇ

• Dňa 22.6.2024 sa družstvo dievčat zúčastnilo na krajskom kole PLAMEŇ v Sobranciach, kde obsadili 2.miesto. Taktiež sa prihlásili aj do útoku s vodou, aj napriek tomu, ze na tréningoch cvičia bez požiarnej striekačky PS 12.

Dievčatá zabojovali a získali 3.miesto a ďalší víťazný pohár. Hasičkám gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

• Súťaž "Maksík"

• Žiaci 2. - 4. ročníka sa úspešne zúčastnili matematickej súťaže Maksík. Prajeme im veľa ďalších úspechov.

Srdečne blahoželáme.

• OZNAM

• Riaditeľ ZŠ Mierová 1 Strážske oznamuje zákonným zástupcom žiakov, že na deň 14.6.2024 udeľuje žiakom školy RIADITEĽSKÉ VOĽNO z dôvodu sociálno psychologického tréningu pedagogických a nepedagogických zamestnancov.

Mgr. Michal Polák
                                                                          riadteľ základnej školy
          • Športový deň v ŠPT

• Dňa 30.5.2024 sa uskutočnil pod vedením triednych učiteliek ŠPT športovy deň. Za pekného počasia si žiaci ŠPT tried zašportovali, prešli postupne piatími disciplínami, aby na ich konci boli odmenení medailou, sladkosťou a džúsom.

• Mierová 1, 072 22 Strážske
        Strážske