• Ukončenie školského roka 2023/2024

• Ukončenie šk. roka 2023/2024 bude dňa 28. 6. 2024

v piatok na amfiteátri v mestskom parku.

Stretnutie žiakov bude pred budovou školy o 8:30 hod. Žiaci sa spoločne

s tr. učiteľmi presunú do parku o 8:45 hod. Začiatok ukončenia šk. roka je o 9: 00 hod.

Po oficiálnom ukončení sa žiaci presunú do tried, kde dostanú vysvedčenia.

V prípade nepriaznivého počasia bude ukončenie šk. roka cez školský rozhlas.

• Súťaž "KLOKANKO"

• Najúspešnejší žiak 1.stupňa v rámci Slovenska v súťaži KLOKANKO sa stal

P. Duška -  3.c

Ďalšími úspešnými riešiteľmi v rámci Slovenska sa stali naši prváci:

1. miesto - Kolibáb,1.a

2. miesto - Stach,1.a

3. miesto - Mihočová,1.b

4. miesto -  Sabová,1.b

Gratulujeme !!!

• Súťaž na kolobežke - ŠKD

• Dňa 24.06.2024 sa deti ŠKD zúčastnili kolobežkovej súťaže na školskom dvore. Deti získali nové zručnosti a znalosti v jazdení na kolobežke. Tešili sa, že si môžu zasúťažiť so svojimi spolužiakmi a naučiť sa ako sa má spravne jazdiť na kolobežkách.

• Súťaž - PLAMEŇ

• Dňa 22.6.2024 sa družstvo dievčat zúčastnilo na krajskom kole PLAMEŇ v Sobranciach, kde obsadili 2.miesto. Taktiež sa prihlásili aj do útoku s vodou, aj napriek tomu, ze na tréningoch cvičia bez požiarnej striekačky PS 12.

Dievčatá zabojovali a získali 3.miesto a ďalší víťazný pohár. Hasičkám gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach.

• Súťaž "Maksík"

• Žiaci 2. - 4. ročníka sa úspešne zúčastnili matematickej súťaže Maksík. Prajeme im veľa ďalších úspechov.

Srdečne blahoželáme.

• OZNAM

• Riaditeľ ZŠ Mierová 1 Strážske oznamuje zákonným zástupcom žiakov, že na deň 14.6.2024 udeľuje žiakom školy RIADITEĽSKÉ VOĽNO z dôvodu sociálno psychologického tréningu pedagogických a nepedagogických zamestnancov.

Mgr. Michal Polák
                                                                          riadteľ základnej školy
          • Športový deň v ŠPT

• Dňa 30.5.2024 sa uskutočnil pod vedením triednych učiteliek ŠPT športovy deň. Za pekného počasia si žiaci ŠPT tried zašportovali, prešli postupne piatími disciplínami, aby na ich konci boli odmenení medailou, sladkosťou a džúsom.

• Medzinárodný deň mlieka v ŠPT

• V mesiaci máj si pripomíname význam a prínos mlieka a mliečnych výrobkov pre zdravie ľudí oslavou "Medzinárodného dňa mlieka". Mlieko je svojím zložením nenahraditeľným výživovým prostriedkom pre zdravú výživu. V triedach ŠPT sme tento významný deň oslávili prípravou mliečnych pokrmov - puding, krupica,vytvárali sme plagáty i riešili pracovné listy s danou tématikou.

• MDD v parku...

• Dňa 1.6.2024 pri príležitosti MDD vychovávateľky ŠKD pripravili pre deti v parku zábavno súťažne stanovište, na ktorom si mohli vyskúšať svoje zručnosti v rôznych disciplínach, ktoré postupne plnili a všetky zvládli s úsmevom na tvári.

• Okresné kolo v súťaži - PLAMEŇ

• Dňa 30.5.2024 sa družstvo chlapcov a dievčat zúčastnilo na okresnej súťaži PLAMEŇ v Michalovciach. Dievčatá sa umiestnili na 1. mieste s postupom do krajského kola a družstvo chlapcov obsadilo 2. miesto. Všetkým súťažiacim gratulujeme.

• Vyhodnotenie súťaže Alfiáda 6.kolo

• Nedávno sa konalo vyhodnotenie súťaže Alfiáda 6.kolo –  súťaž v programoch Alf Family.

V tomto kole Alfiády bol mimoriadne úspešný Náš žiak – Peter Keil.

Peter vyhral v kategórii ŽIAK - 2. miesto z 38 811 zapojených žiakov na celom Slovensku. A za to získal krásnu cenu - Tlačiareň EPSON. Túto cenu mu sprišli osobne odovzdať aj organizítori súťaže .

Gratulujeme!!!

• Mierová 1, 072 22 Strážske